Jump to content

Windows 7 Kurulumunda Yeniden Başlama Sorunu

kerim mert
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba bir sorum olacak windows 7 kurulumunda boot ettikten sonra kurulum bölümü gelmiyor siyah bir erkan ve fare gözüküyor birkaç saniye sonra yeniden başlıyor bir türlü kurulum bölümüne giremedim yardımlarınızı bekliyorum...

dediğiniz işlemleri yaptım bir bölümden sonra takıldı olmadı artı olarak win 8 kurmaya çalıştığımdada aynı problemle karşılaşıyorum daha önceden pc de win 8 yüklüydü rahatça win 7 yükleyebiliyordum ikisini aynı anda da çalıştırabiliyordum şu anda hiçbir windows kurulumunu çalıştırmıyor ne yapmalıyım

Ram'de sorun olup olmadığını bilmeden RAM değiştir diyemeyiz. Önce RamTest veya Windows Bellek Tanılama ile sorununu RAM'den kaynaklı olup olmadığına bakması gerekiyor.

BIOS ayarlarını varsayılan hale getirip ve UEFI'yi tekrardan kapatıp dener misiniz? Format atmanızın sebebi nedir peki?

Ram'de sorun olup olmadığını bilmeden RAM değiştir diyemeyiz. Önce RamTest veya Windows Bellek Tanılama ile sorununu RAM'den kaynaklı olup olmadığına bakması gerekiyor.

BIOS ayarlarını varsayılan hale getirip ve UEFI'yi tekrardan kapatıp dener misiniz? Format atmanızın sebebi nedir peki?

Ramde sorun olup olmadığını anlamak için ram değiştir dedim. RamTest ile test edip bekleyeceğine başka ramle denemesi daha kolay değil mi? Birde UEFI nedir?

bıos ayarlarına bakacağım ama uefı verdiğiniz linkteki işlemleri yapıyorum fakat sürekli takılıyor 3-4 kere denedim ama hep aynı yerde kalıyor format atmamın sebebi ise normal sebeplerdi yavaşlama vs. bu kadar sorun olacağını düşünmemeştim zaten hiç de olmamıştı şuana kadar

dediğiniz işlemleri yaptım bir bölümden sonra takıldı olmadı artı olarak win 8 kurmaya çalıştığımdada aynı problemle karşılaşıyorum daha önceden pc de win 8 yüklüydü rahatça win 7 yükleyebiliyordum ikisini aynı anda da çalıştırabiliyordum şu anda hiçbir windows kurulumunu çalıştırmıyor ne yapmalıyım

bir bölümden kastınız neresi? tam olarak hangi aşamada kalıyor?

bir bölümden kastınız neresi? tam olarak hangi aşamada kalıyor?

iki adet usb boot order var bunlardan biri  ' 1. usb diskette on key/ usb hard disk ' diğeri ise ' 2.usb cd/dvd rom drive' gparted programını bunlardan herhangi biriyle sırayla boot ederek çalıştırıyorum 1.sinde: ( 23.862742) itco_wdt : initialized. heartbeat =30 sec (nowayout=0) 2.sinde ise :acpı battery slot ( bat0) (battery present) de kaldı. her pc yi kapatıp tekrar açıp gparted i boot ettiğimde bir bölüm daha ilerliyor şu anda önceki kalmış olduğu yerden birkaç bölüm daha işlem yaptı ama yine dondu en az 15 dk beklemişimdir ama bir bölüm bile ilerlemiyor ancak yeniden boot edip açtığımda 1-2 bölüm ilerlemiş oluyor

Edited by kerim mert

iki adet usb boot order var bunlardan biri  ' 1. usb diskette on key/ usb hard disk ' diğeri ise ' 2.usb cd/dvd rom drive' gparted programını bunlardan herhangi biriyle sırayla boot ederek çalıştırıyorum 1.sinde: ( 23.862742) itco_wdt : initialized. heartbeat =30 sec (nowayout=0) 2.sinde ise :acpı battery slot ( bat0) (battery present) de kaldı. her pc yi kapatıp tekrar açıp gparted i boot ettiğimde bir bölüm daha ilerliyor şu anda önceki kalmış olduğu yerden birkaç bölüm daha işlem yaptı ama yine dondu en az 15 dk beklemişimdir ama bir bölüm bile ilerlemiyor ancak yeniden boot edip açtığımda 1-2 bölüm ilerlemiş oluyor

kardeşim yükleme yaptığın harddiskte bir sorun olabilir gibime geliyor senden ricam Hdd Regenerator programı ile bir tarama yaparmısın bad sector varmı arızalı kısım varmı bi bakalım

kardeşim yükleme yaptığın harddiskte bir sorun olabilir gibime geliyor senden ricam Hdd Regenerator programı ile bir tarama yaparmısın bad sector varmı arızalı kısım varmı bi bakalım

programı indirdim boot ettim ' starting windows 98  windows is bypassin your startup files a: ' şimdi burada ne yapacım bildiğim kadarıyla hdd nin boyutunu yazıyoruz yazdım bad connabd or file name dedi

orda değerler veriyorsun 1 yazıp enter yap ardından hep bulup hemnde tamir ediyimmi seçeneği için 2 ye basıp devam edebilirsin

başta olmuştu 1 e basıp başlattım daha sonra kesildi başka bir çözüm yolu yokmu çünkü a: ya ne yazarsam yazayım aynı menü tekrar gelmiyor

Hazırlanan Kurulum DVD'sini başka bir bilgisayarda denermisin ? belki dvd yanlış çekilmiş olabilir ..

denedim dvd sağlam

anladım kardeşim video anlatımı var aynen bu şekilde yaparsan tarama yapar ve bozuk bad sectörleri düzeltir eğer yapmıyorsa sorun zaten harddiskindedir.

http://www.youtube.com/watch?v=ou9XQMCD7lc

http://www.youtube.com/watch?v=qiN1YoNJubs

tarattım 'bad' yoktu 0 idi aynı zamanda hem tara hemde tamir et seçeneğine tıklamıştım sonra yeniden windows dvd sini takıp boot ettim aynı sorum tekrar oldu yeniden başladı bu sorunun hdd de mi olduğunu gösteriyor garantiye filan göndermem gerekiyormu?