Jump to content

Raw'a Dönüşen Taşınabilir Disk

mehmettutgun
 Share

Recommended Posts

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

yavas dedıgınız normal format degılmı umarım lowlevel format degıldır bazı uygulamalar hdd yı kurtarılamayacak sekılde formatlar hdd sıfırlanır hdd suan normal calısıyormu kurtarma ıcın hangı uygulamayı kullanıyorsunuz

onceden bılıyor olmama ragmen sızın diske yavaş format attım ama bu seferde recovery programları tek bir dosya bile bulmuyor demenıze ıstınaden bu gun ıtıbarıyle pc yı normal formatlayıp recuva ıle tarattım sonuc olumlu 76 adet dosya sorunsuz bır kac dakıkada kurtarıldı aslında bulunan dosya sayısı bınlerceydı fakat uzantısına gore tarattıgım ıcın uzantıya uygun 76 dosya kurtarıldı recuva yı denemedıysenız denemenızı tavsıye ederım

Edited by TRS1

yavas dedıgınız normal format degılmı umarım lowlevel format degıldır bazı uygulamalar hdd yı kurtarılamayacak sekılde formatlar hdd sıfırlanır hdd suan normal calısıyormu kurtarma ıcın hangı uygulamayı kullanıyorsunuz

onceden bılıyor olmama ragmen sızın diske yavaş format attım ama bu seferde recovery programları tek bir dosya bile bulmuyor demenıze ıstınaden bu gun ıtıbarıyle pc yı normal formatlayıp recuva ıle tarattım sonuc olumlu 76 adet dosya sorunsuz bır kac dakıkada kurtarıldı aslında bulunan dosya sayısı bınlerceydı fakat uzantısına gore tarattıgım ıcın uzantıya uygun 76 dosya kurtarıldı recuva yı denemedıysenız denemenızı tavsıye ederım

low level değil tabiki de.. cmd'ye girip format f: şeklinde attım.. recuva da dahil ona yakın kurtarma prog. denedim ama tek bir dosya bile yok :(

Seninle ilk konuştuğumuzdan itibaren forumda bir arkadaşımızında başına aynısı geldi denemedik yöntem araştırmadık site bırakmadım bırakmadık ama sonuç hüsran 

büyük ihtimalle çöpe atıcak. Eğer bu konuda daha detaylı bir bilgiye sahip arkadaşlar varsa mutlaka yardımcı olsunlar

Konu birkaç gündür gözüme çarpıyor ama bir türlü fırsat bulup cevap veremiyordum. Şimdi yine denk geldi ve birkaç fikir belirteyim. Tüm  yazılanları okumadım kısa olanlara bakıp geçtim.

Öncelikle CheckDisk yapman bir hataydı. Hızlı ve yavaş (lov level) format denemişsin (sanırım) bunlarla işleri daha da zorlaştırdın. Bilinçsizce işlem yapınca her şey kötüye gider.

Bazı programlarla kurtarmayı denemişsin ama ben aralarında profesyonel bir programa denk gelmedim. Daha önce birçok kez veri kurtarma yaptım. Sayısını hatırlamıyorum diyebilirim. Farklı nedenlerden dolayı 3 tane 500 gb diskimden neredeyse %90 oranında başarılı veri kurtardım. Bana göre tecrübem yeterli :)

İstersen pm ile ulaş teamviewer ile bağlanıp bir bakayım. Belki çözüm bulabiliriz. 

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...