Jump to content

Laptop Wireless Card

Sailors
 Share

Recommended Posts

S.A.

üstadlar beni packard bell ts11 hr serisi laptop var üzerinde atheros ar5b97 model ben bunun wireless kartını değiştirmek istiyorum önerebileceğiniz bir model var mıdır acaba fiyat aralığı 100-150 tl bütçem var. teşekkürler. Güncel

atheros iyi bir markadır aslında nesinden şikayetçisiniz acaba ralink yada realtek de değil

uzun mesafe çekmesini istiyorsanız usb adaptörler işinizi görecektir yada wireless kartınıza ekstra anten takıp daha iyi verim alabilirsiniz dh de vardı yapan ucuz yolla halledebilirsiniz amacınız ne önce onu öğrenmek isterim

hmmm :D onun win8 64 bit driver bulabilirmiyiz evin tam 100mt ilerisinde bir wifi var açık alan evin önü tarla çünki o yüzden sordum acaba odadan latobunki mi iyi olur yoksa kablo uzatıp onu(wus-300) pencereden çekmekmi yada bana önerebileceğiniz 100tl ye kadar bir anten varmı model?

http://www.polygold.com.tr/index.php?route=product/product&path=89_246&product_id=1079

bendee bunu kullanıyorum kardeş...çatıya astım kışın yağmur çamur dinlemedi ( su geçirmiiyor ) caanavar gibi...25-30 tane ağ buluyorum 3 mahalle yandan internet çekiyorum çekim kuvveti çok ii...yaklaşık 3-4 tane bedava internetim var....evde internetim yok benim..4-5 senedir öyle kullanıyorum...ama bu cihazı kullanalı 1 sene falan oldu gayet memnunum...

9

Ürün Özellikler

POLYGOLD WİRELESS ADAPTÖR ( 150 MBPS ) 9DPİ

800mW Usb Wireless Alıcı ile Açık Alanda 1 KM kadar çekim gücü!!!

Alışveriş Merkezleri, Cafeler, Restorantlar, Okullar, Üniversiteler ve Hastanelerde genellikle yüksek hızlı wireless internet verilmektedir.

Bu ürünle açık alanlarda 1500 mt'lik daire içerisindeki tüm wireless sinyalleri yakalayarak internete ücretsiz bi şekilde erişebilirsiniz.

PC'nize veya Notebookunuza usb ile bağlayıp çevrenizdeki wireless sinyallerini almaya başlayabilirsiniz, kurulumu ve kullanımı gayet basittir.

Ürünü bilgisayarınıza taktığınızda merkezi bi yerde yaşıyorsanız muhtemelen aşağıdaki gibi bir ağ listesiyle karşılaşacaksınız

Yeni nesil Wireless-N 802.11n, 802.11a/b/g/n destekli.

Ürün Wireless-N destegine sahiptir.En yeni nesil kablosuz ağ standardıdır.Bu size 300mbps hız sağlar.Standart wifi alıcıları 54mbps hız destegine sahiptirler.

Cihaz diğer benzerlerine göre %15 daha performaslı ve Wireless-N destegine sahiptir.

· IEEE 802.11a/b/g/n ile uyumlu, Çıkartılabilir RP-SMA anten konnektörü

· USB 2.0 ile tam 300Mbps verimi , USB 1.1 adaptörlere göre 10 kat daha hızlı

· Harici anten konnektörü sayesinde daha yüksek çekim gücü elde edilebilme 1500metreye kadar çekim mesafesi (Çevre koşullarına baglıdır)

· Küçültülmüş şık dizayn

· Masaüstü ve dizüstülerde kullanmak için USB 1.1 ve 2.0 uyumlu.

· Vista32/64bit,XP32/64bit,WinME,Windows98,Linux ile tam uyum.

· Yüksek güvenlikli 64/128/256bit WEP şifreleme, TKIP, WPA, 802.11

· Boyutlar :8.5*2.2*6.3cm

· Ağırlık :40gr

· Realtek 8187L çipset ile bir önceki modele göre daha kesintisiz ve kaliteli bağlantı.
  • Support IEEE 802.11n draft 3.0 standard
  • Support IEEE 802.11 a/b/g standards
  • Support 2.4GHz and 5.8GHz frequency band, MIMO (Multiple Input Multiple Output)
  • High speed transfer TX data rate up to 150 Mbps
  • High speed transfer RX data rate up to 300 Mbps
  • High Transmitter Power

Paket İçeriği

Kutu içerigi;Alıcı,16dbi anten,usb kablo,orjinal driver.

Ürün Windows 7 , Mac ve Linux İşletim sistemleri ile tam uyumludur.

Kullanma klavuzu

link verebilir miniz

ben geçen sene bu siteden almıştım kredi kartı ile .Ürün geldikten sonra adam aramıştı kurulumuna yardımcı olabilirm diye.Bende kurdum bile dedim. :)

Atheros en stabil ürünü atheros  çipsetli nha modelidir.Dİgerleri kopma ısınma sorunları oluyor.

http://www.wirelesssistem.net/ALFA-AWUS036NHA-Atheros-AR9271-Wireless-N-USB-Adaptor-HOLDER-DAHIL,PR-99.html

ben geçen sene bu siteden almıştım kredi kartı ile .Ürün geldikten sonra adam aramıştı kurulumuna yardımcı olabilirm diye.Bende kurdum bile dedim. :)

Atheros en stabil ürünü atheros  çipsetli nha modelidir.Dİgerleri kopma ısınma sorunları oluyor.

http://www.wirelesssistem.net/ALFA-AWUS036NHA-Atheros-AR9271-Wireless-N-USB-Adaptor-HOLDER-DAHIL,PR-99.html

ben bu dediğin alfa yı denedim kardeş ama polygold gibi sonuç alamadım onun kadar ii çekmiyor benim önerdiğimin artı yanıda dışarı bi yere asabiliyorsun daha iyi çekim sağlıyor yaz kış dinlemiyor...allaha şükür ne performans düşüklüğü nede kopma hiç yaşamadım...ben şahsen kullandığım ürünü önerebilirim...benim artı yanım bunları satan arkadaşla muhabbetim biraz iiydi..dediki dene getir hangisinde ii sonuç alırsan o kalsın dedii...8-10 tane ürün denedim en son polygold da karar kıldım...saygılarımla...

ben bu dediğin alfa yı denedim kardeş ama polygold gibi sonuç alamadım onun kadar ii çekmiyor benim önerdiğimin artı yanıda dışarı bi yere asabiliyorsun daha iyi çekim sağlıyor yaz kış dinlemiyor...allaha şükür ne performans düşüklüğü nede kopma hiç yaşamadım...ben şahsen kullandığım ürünü önerebilirim...benim artı yanım bunları satan arkadaşla muhabbetim biraz iiydi..dediki dene getir hangisinde ii sonuç alırsan o kalsın dedii...8-10 tane ürün denedim en son polygold da karar kıldım...saygılarımla...

orasını bilemem ben memmunum.İnternette araştırınca herkes alfa 'yı önerir genellikle :)

http://www.teknobiyotik.com/dark-rangemax-kinamax-high-power-1-km-1000m-menzilli-2x5-dbi-panel-antenli-bt3-destekli-wireless-n-300-mbps-kablosuz-ag-adaptoru.html

Bunu deneme fırsatım olmadı yeni sipariş verdim gelince dener sonucu yazarım.

Edit: Laptoptan daha fazla çekiyor benim hoşuma gitti ideal.

Edited by digitall