Jump to content

Amd Işlemci Seçimi

ofluily
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar amd li bir sistem toplayacağım ama kararsız kaldım iyi anlayanlar yardımcı olabilirmi.

Aklımda AMD FX 8350  225$-fx 8150 195$ birde A10 X4 6800 170$ kadıköyde exa bilgisayarda.

A 10 6800 normal uygulamalarda yavaş deniliyor onu eledim şimdilik.Birde acelem yok yıl sonunumu beklemeliyim yeni nesil işlemciler çıkacakmı acaba fazla bütçe ayırmak istemiyorum anakart,işlemci ve ram haricinde diğer parçalarımı kullanmayı düşünüyorum.FX serisi kullanan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Hocam amd a serisine çok yaklaşma şimdilik tamam alt düzeyde iyi ama işlemci olarak üst seviyede fx serisinin performansının yanından geçemez. başlangış olarak bunu söylüyeyim gelelim işlemciye yakın vakitte amd buldozer serisine yeni bir işlemci daha ekliyecek bu fx 8000 serisinin fiyatını az da olsa düşürür ha onu alayım dersen o biraz pahalı çıkacak gibi http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMD-FX9590-islemcisinin-test-sonuclari-cikti-intel-Core-i74770Kyi-yakaliyor.htm ama performansına diyecek yok tabi. 

@ossolak33

FX 9590 işlemci 4770K'yı yakalıyor yazıyor ama resimdeki değerler ile yakalayacak ise hiç çıkartmasınlar bu işlemciyi daha iyi. 

1gfOs.png

Bu kadar saçma bir tasarım mı olur ?

AMD FX 9590 :  8 Çekirdek, 8 thread, 2000 MHz HT Link (ki AMD'nin geride kalmasının sebebi bu FX 8350 de ne ise değişen bişey yok) , 5 GHz işlemci hızı, ve 219 Watt güç tüketimi ! Bu şekilde 4770K'yı yakalıyor ise yazıklar olsun AMD'ye. Boşa para harcayıp teknoloji geliştiriyorlar demektir. Intel'in 4770K'sı 4 çekirdek, 8 thread, 3.5 GHz ve 84 Watt güç tüketiyor. Gerisini siz düşünün, matematik hesabına kalıyor karşılaştırması, nerede ise 3 katı enerji tüketimi ve 1.5 katı hız eklenerek yakalıyor ise bıraksınlar bu işi.

@ofluily eğer alacak isen FX 8350 al, en azından yeni çıkacak FX 9590 işlemciden daha ucuza ve daha az enerji tüketimine sahip olur.

Haydi kolay gele !

arkadaşlar ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim fx8350 de karar verdim yeni çıkacak olan işlemci sanırsam tedaşla bir dostluğu var gibi ama :) onun çıkışını bekleyip 8350 yi daha uygun bir fiyata almaya karar verdim zira makinem aslında her  işin üstesinden geliyor keyfe keder yükseteceğim.(AMD athlon II x3 450 işlemci-gigabyt ma78gm-s2h-adata soğutuculu 3gb ram-saphire 5570 1gb ekran kartı ile crysis3 ü orta ayarlarda hiç problem çıkartmadan oynattı)Bu sistemi 2008 de toplamıştım ozaman 2 çekirdek vardı işlemcimde birde ekran kartım saphire 4650 idi.Amd yi buyüzden tutuyorum iyi bir anakartla ufak upgradlerle uzun yıllar kullanabiliyorsun.DDR3 ramlar çıkmasa anakartıda değiştirmeyeceğim halen daha 6 çekirdeğe kadar destek veriyor.Aslında hemen alacaktım ama para kaşındırıyordu arkadaşın fikri banada makul geldi birazdaha bekleyeyim dedim belki DDR4 ler çıkar anakartıda ona göre seçerim 2-3 ay için eskide kalmamış olurum hepinize tekrar teşekkür ederim.

arkadaşlar ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim fx8350 de karar verdim yeni çıkacak olan işlemci sanırsam tedaşla bir dostluğu var gibi ama :) onun çıkışını bekleyip 8350 yi daha uygun bir fiyata almaya karar verdim zira makinem aslında her  işin üstesinden geliyor keyfe keder yükseteceğim.(AMD athlon II x3 450 işlemci-gigabyt ma78gm-s2h-adata soğutuculu 3gb ram-saphire 5570 1gb ekran kartı ile crysis3 ü orta ayarlarda hiç problem çıkartmadan oynattı)Bu sistemi 2008 de toplamıştım ozaman 2 çekirdek vardı işlemcimde birde ekran kartım saphire 4650 idi.Amd yi buyüzden tutuyorum iyi bir anakartla ufak upgradlerle uzun yıllar kullanabiliyorsun.DDR3 ramlar çıkmasa anakartıda değiştirmeyeceğim halen daha 6 çekirdeğe kadar destek veriyor.Aslında hemen alacaktım ama para kaşındırıyordu arkadaşın fikri banada makul geldi birazdaha bekleyeyim dedim belki DDR4 ler çıkar anakartıda ona göre seçerim 2-3 ay için eskide kalmamış olurum hepinize tekrar teşekkür ederim.

harbi tedaşla stratejik ortaklık yaptığından benim de haberim yoktu saç kurutma makinesi gibi elektirik çekiyor hain ona alacağın power suply 900w tan aşağı olmaması lazım. şimdiden hayırlı olsun.