Jump to content

Bilgisayarımı Geliştirmek İçin Tavsiye

thegun27
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarımdan memnum sayılırım ve bu yıl üniversite sınavında istediğim yer gelmedi birdaha deneyeceğim.Üniversiteye gitmeden bilgisayarımda ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorum.Son çıkan oyunlarda düşük seviye bile olsa kasmalar olabiliyor.O yüzden sistemi uygun olduğu ölçüde iyileştireceğim.Neler yapabilirim tavsiye almak istiyorum

Sistem Özellikleri :

pre_1379160601__screenshot_1.png

pre_1379160822__screenshot_2.png

pre_1379160838__screenshot_3.png

Anakartım Gigabyte ga-g31m-es2c

Not 1 :Bu arada ekran kartım geforce 9400 gt elimde ayrıca Geforge GT 240 var hangisi daha iyi?

Not 2 :Elimde Kingston 2 gb 800 mhz ram var bir tane daha alıp 4 gb yapmak istiyorum ama daha iyi bir ram alabilirim belki ne olabilir sizce?

Edited by thegun27

OC yapmayı bilmiyorum belki ilerde denerim ama ben sistemimi biraz daha geliştirip rahat etsin istiyorum.Neler yapabilirim acaba diye sormak istedim.Mesela ekran kartı olarak elimdeki 9400 gt mi daha iyi olur yoksa gt240 mı bilemiyorum

az bakındımda 240 ta HDMI çıkış var sanki 512 MB ve 1 Gb sürümleri var

9400 için ise laptop kartı diyorlar

gtx 460 aklımda tutayım bütçemi zorlayıp ya da 2. El bulup alabilirim.Ram alacağım zaten fakat ddr 2 800 mhz bulana kadar bile canım çıktı vatanda 1 tane vardı 120 tl dediler uzak durdum

http://www.vatanbilgisayar.com/ram/gskill-f2-6400cl5s-2gbnt-2gb-value-ddr2-800mhz-cl5-tek-modul-ram/productdetails.aspx?I_ID=43451

800 MHZ CL5 PC6400 Ram Fiyatıda Fena Degil Digerlerine Ragmen

Edited by Ex_treme

Not 1 :Bu arada ekran kartım geforce 9400 gt elimde ayrıca Geforge GT 240 var hangisi daha iyi?

9400GT ye Göre GT240 Daha Performanslı Daha İyi Bir Ekran Kartı...

Bence üniversite sınavına gireceksen bırak yükseltmeyi falan kaldır bilgisayarı koy kutusuna, otur ders çalış, hazırlıkta sana yeni ve güzel bir bilgisayar alırlar, rahat rahat oynarsın istediğini ;)

Buda İyi Olur... Edited by Ex_treme

Bence üniversite sınavına gireceksen bırak yükseltmeyi falan kaldır bilgisayarı koy kutusuna, otur ders çalış, hazırlıkta sana yeni ve güzel bir bilgisayar alırlar, rahat rahat oynarsın istediğini ;)

Güzel tavsiye :D  İşte çalıştıktan sonra boş vakitlerimde bilgisayarda uğraşıyorum.Tabi insan biraz daha iyi olsun istiyor :D

katılıyorum elındekı 100-200 lirayı boşyere verıp sonrada başını ağrıtmaya gerek yok bende bu sene sınava gircem bazı şeylere 1 yıl süreyle ara verdim sınavdan sonra 5000tl pc toplucam

--elindeki paraya kitap alabilirsin

Edited by Phasco