Jump to content

Idm'de Kayıt Edilecek Yeri Tek Tek Girme Sorunu

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Selam. Arkadaşlar internet download manager'da bana çok sıkıntı veren bir özellik var. Bir dosya kayır ederken yok video için şuraya, yok müzik için şuraya yok resim için şuraya yok sıkıştırılmış için şuraya kayıt etmek için bizden tek tek yerleri belirtmemizi isityor. Bu benim için sıkıntı veren bir özellik idm açısından.

Şimdi orbit downloader'da kayıt yerini sadece atıyorum D sürücüsünde DOWNLOAD olarak atayıp tüm indirmelerimizi oraya aktarabiliyoruz. Lakin idm de böyle değil keşke böyle olsa ne güzel olurdu. Bunu orbitteki gibi belirli bir yere sabitlemek mümkün olamaz mı? İkide bir yeni sürüm kurduğumda olmadı yeni formattan sonra bu idm'nin istediği kayıt yerlerini tek tek girmek istemiyorum.

Öte yandan eski sürümün üstüne yenisi kur o zaman önceki ayarları hatırlar diyebilirsiniz ama maalesef artık nedense eskli sürümün yerine yeni katılımsız idm'yi kurarken de artık kayıt yerini dğeiştirmek zorunda kalıyorum. Teşekkür ederim.

Edited by sere

Selam. Arkadaşlar internet download manager'da bana çok sıkıntı veren bir özellik var. Bir dosya kayır ederken yok video için şuraya, yok müzik için şuraya yok resim için şuraya yok sıkıştırılmış için şuraya kayıt etmek için bizden tek tek yerleri belirtmemizi isityor. Bu benim için sıkıntı veren bir özellik idm açısından.

Şimdi orbit downloader'da kayıt yerini sadece atıyorum D sürücüsünde DOWNLOAD olarak atayıp tüm indirmelerimizi oraya aktarabiliyoruz. Lakin idm de böyle değil keşke böyle olsa ne güzel olurdu. Bunu orbitteki gibi belirli bir yere sabitlemek mümkün olamaz mı? İkide bir yeni sürüm kurduğumda olmadı yeni formattan sonra bu idm'nin istediği kayıt yerlerini tek tek girmek istemiyorum.

Öte yandan eski sürümün üstüne yenisi kur o zaman önceki ayarları hatırlar diyebilirsiniz ama maalesef artık nedense eskli sürümün yerine yeni katılımsız idm'yi kurarken de artık kayıt yerini dğeiştirmek zorunda kalıyorum. Teşekkür ederim.

Maalesef Yok Tek Tek Hepsini Seçmen Gerekiyor. Bence Güzel Birşey. 

http://prntscr.com/1ruruq

buradan hepsini ayarlaya bilirsiniz bir defaya mahsus.

biliyorum ordan ayarlamayı ama her yeni versiyonu kurduğumda tekrardan kayıt yerini hem genel hem sıkıştırılmış hem müzik hem video falan tek tek belirtmem gerekiyor. Ben sadece d:\program\download klasörüne, idm'nin indireceği herşeyi oraya tek seferde belirtmekten bahsediyorum. Her yeni sürümü kurduğumda tek tek girmekten bıktım artık zaten bu sorunla yıllardır idm kullandı kullanalı şikayetçiyim. Neden tek bir klasöre aktarma seçeneği yok burada :facepalm:

tek bir ayarla her formattan sonra kurulunca d: download içine atsın mı istiyorsun

Her formattan ve her idm yeni sürüm katılımsızını kurduktan sonra d:\program\download

Edited by sere

Kardeş Dosyayı İndirirken pre_1379436909__adsz.jpg Bu İşareti Tıkla. Mesela Videomu İndirdin D'yi Seç Sonra Bu Kutuçuğu İşaretli. Videolar Artık D'ye İnecek. Winrarlı Dosyaları Felanda Böyle Seç Artık Hepsi D'ye İnecek

anlamadınız demek istediğimi. Ben zaten idm'y kullandık kullanalı her indirmemi sabit bir klasör olan d:\program\download klasörüne aktarıyorum zaten. Hani idm seçeneklerinde kayıt sekmesindeki Genel, sıkıştırılmış, müzik, video gibi yerleri seçip en alttanda bunları hatırla seçeneğini zaten işaretliyorum. Ama işte her yeni sürüm ve format attıktan sopnra yine tek tek belirtmek szorunda kalıyorum:

Genel için d:\program\download (+hatırla),

Sıkıştırılmış için d:\program\download (+hatırla),,

Müzik için d:\program\download (+hatırla),

Video için d:\program\download (+hatırla),

gibi..

Umarım anlatabilmişimdir..

Yani idm'de tüm indirmelerin yerini tek tek belirtmek zorunda kalmadan bir seferde belirli sabit bir klasör olarak atamak.

sere not defterini açıp .bat olarak kaydetin mi tamamdır

reg delete "HKCU\Software\DownloadManager\FoldersTree" /f
reg add "HKCU\Software\DownloadManager\FoldersTree" /f /v "AFD" /t REG_DWORD /d 1
reg add "HKCU\Software\DownloadManager" /f /v "TempPath" /t REG_SZ /d "D:\program\download"
Edited by register

• 4 hafta sonra ...

sere not defterini açıp .bat olarak kaydetin mi tamamdır

reg delete "HKCU\Software\DownloadManager\FoldersTree" /f
reg add "HKCU\Software\DownloadManager\FoldersTree" /f /v "AFD" /t REG_DWORD /d 1
reg add "HKCU\Software\DownloadManager" /f /v "TempPath" /t REG_SZ /d "D:\program\download"

Usta kanayan bir yaraya parmak bastın çok teşekkürler