Jump to content

Disk Yapısı Bozuk Ve Okunamaz Durumda (Yedek Hdd)

ercan_1054
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar belirttiğim gibi harddiskimde böyle bir hata oluştu normaldi harddisk tüm yedeklerimi içine atıp makinamı rafa kaldırmıştım c olarak kullandığım harddisk bozulunca bugün bir harddisk duştü elime win 7 ile formatlayıp kullanmaya başladım tüm yedeklerim yedek harddiskimde olduğu için mecburen takmak zorunda kaldım ilk takıp pc yi açtığımda Disk yapısı bozuk okunamaz durumda dedi makinayı resetledim düzeldi hiç birşey olmamış gibi saatin yanında donanım bulundu dedi harddiskim açıldı hatta icindeki oyunum guncelleme aldı oyunu oynadım işim bitti net te takılıyordum tak tekrardan aynı hata geldi ve ne yaptıysam duzeltemedim chkdsk in tüm yollarını denedim hiren deki mini xp den açıp baktım  olmuyor yardımlarınzı beklıyorum

resim olarak görmek isteyen arkadaşlar varsa aşağıda resim

[spoiler]http://s1309.hizliresim.com/1f/k/st6jb.jpg[/spoiler]

hard diskin raw olmuş dostum ubuntu yu dvd den çalıştır usb hard diskini tak sonra içindeki tüm bilgileri ubuntu sayesinde bilgisayarın d sine yada başka bir usb hard diske kopyala sonra açılmayan hard diskini ubuntu sayesinde fat32 formatında biçimlendir ardından windows ortamında istediğin formatta hard diski bir daha biçimlendirebilirsin bunları yaptıktan sonra yedeklerini tekrar geri yükleyebilirsin

ntfs yazması önemli değil ubuntuyu dvd den çalıştırıp kurulumsuz başlattığında içerisine girip sağ tuş özellikler dediğinde ubuntu ortamında raw yazdığını görecektir ben böyle 1 hafta 3-4 tane iş yapıyorum

Şu anda ubuntu işletim sistemi ni usb den açtım burda hiç görmüyor hdd yi dostum