Jump to content

Kasa Topladım Görüşlerinizi Alabilirmiyim

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki özelliklerde kasa dizeceğimde bir ikilemde kaldım ekran kartı ram ilişkisinde yardımcı olabilirmisiniz ? Aklıma takılan soru ram'i 8 GB yapıp ekran kartını aynı model 1 GB yapsam nasıl olur ?

CPU : i5 3570 3.40 GHZ 1155p

Anakart : Asus P8H77-M DDR3 1155p

Ekran Kartı : Powercolor HD 7870 2GB 256 bit

Ram : Zeppelin 4 GB Soğutuculu

Hard Disk : Samsung 3.5 inc 750 GB

Kasa - PSU : XIGMATEK AD34BT 600W

arkadaşlar  sadace bit önemli değil bellek hızı çekirdek hızı bunlar biten bazen daha önemli olabilir. Hatta bana göre bellek ve çekirdek hızları daha önemli bile diyebilirm ekran kartı ram 1 GB yeterli oluyor oyunlar için şuan 

Ram 8 GB yapman konsunda bende arakadaşlarla aynı fikirdeyim...

rami zeppelin alma

kingston

ocz

corsair

bunlardan şaşma

ssd disk olmadan çok fazla performans artışı sağlayamazsın paran varsa extra bunu kullan sistem iiçin çok fark ediyor dirtek görürsün. Artık benim vazgeçilmezim oldu. SSd alırsan ram nekadar çok olursa okadar iyi olur

vga ıcın gpu hızı  ve bant genıslıgı onemlı bellek 1gb yeterlı olur bır sure sonra 1gb yetmedıgı vakıt shader sevıyesıde muhtemelen yetmeyecektır

oyunlarda 8gb bellek gereksınımı yok ama 4gb ıle 8gb arasındakı fıyat farkı az oldugundan 8gb secımı mantıklı olur

fıyat karsılastırması yaparak uygun olanı secın bırde sessız sogutma olmasıda fayda var sonra problem olabılır

bol ram varken sanal bellegı kapatırsanız pc yı hdd hızında calısmaktan kurtarırsınız

SSD konusnda oyun açsından pek fazla bir performans bekleme (oyunları inan oraya kurmyosun çünkü yeterli yer olmuyor 1TB harıcı olması lazım) ama sistemin stabil çalışması için bana göre SSD kaçınılmaz alınması gereken  parça ama çok yüklenme en düşüğü bile yeterli oluyor işletim sistemin ve programlarının tutarına göre  seçim yapabilirsin En Ucuzu bile çok fark ediyor..

Edited by yusuf1284

Arkadaşlar ram i 4gb kingston yaptım ama hdd yi sdd yapamıyorum ayrıca hard disk 1 tb western digital yaptım son olarak sistemim tam olarak şu

CPU : i5 3570 3.40 GHZ 1155p

Anakart : Asus P8H77-M DDR3 1155p

Ekran Kartı : Powercolor HD 7870 2GB 256 bit

Ram : Kingston 4 GB

Hard Disk : Western Digital 1 TB HDD

Kasa - PSU : XIGMATEK AD34BT 600W

Edited by baris_koroglu

Neden Core i5 3570 ve LGA 1155 ? 4. nesil Intel işlemciler çıkmışken neden daha eski işlemci ve anakartlara yöneliyorsunuz ? 

Core i5 4570 ile Core i5 3570 arasında sadece 10-15 TL arası fiyat farkı mevcut. 

B85 chipset ile H77 arasında yapısal ve tasarım olarak oldukça fazla fark mevcut

Geri kalan sistem için zaten yorumlar yapılmış, senin yerinde olsam benim tercihim 4. nesil Intel işlemciye geçmek olurdu.

Haydi kolay gele !