Jump to content

Ebed Amiralv1.1 (Geliştirme)

kimtakar
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar kendi kullanımım için tasarlamıştım ama tek başına olmuyo bilgim çok yetersiz, proje zaten sizlerin değerli projelerinin bir araya gelmesiyle oluşuyo, şuan geldiğim evrede iletişim bölümünü bitiremedim, oyun ve uygulama bölümleride sadece görsel olarak hazır kod yok neredeyse,

bu bi "arşiv" programı olarak görülmesin, bu program ile katılımsız program kurulu yapmak portable oyun ve uygulamaları aktif şekilde kullanmak amacı ile tasarlamaya çalışıyorum, ben aklıma 

gelenleri ekledim sizlerdende projeye el atıp eksiklerini tamamlama ve geliştirme aşaması için yardım istiyorum...

uygulama tanıtım:

http://www.youtube.com/watch?v=PgF_2_ezSxg&feature=share&list=FLHS56XPyaQY9Uyvv40oSaVQ

proje:

http://yadi.sk/d/ylJQmXIi9z77L

kul. adı:

amiral

kul.şifre:

12345

Edited by kimtakar

mail gönder maili gönderen kişinin girdiği mail adresi mail içeriğinde görünmüyo mesela

Edit:

aklınıza gelen bi uygulama veya özellik eklerseniz dahada zengin olur

ancak amaç esnek (oyun uygulama vb. kullanıcı tarafından eklenebilen) bi uygulama yapmak yani buna dikkat edersek güzel olur

Edited by kimtakar

Epeyi kafa yormuşun belli bizler bu işlerde amatör insanlarız ofis 2014 düde biz yazacak değiliz. Keşke forumda ve özellikle bu bölümde fedakar arkadaşlarımız çoğalsa da kendimizi yetiştirme konusunda daha çok yardımcı olsalar.

Kintaro biz kocamadık daha dediğini duyuyorum ama sen bir fenomensin, benim açımdan ams denince profesnonel yazılımcılar değil sadece sen aklıma gelirsin, ama kabul edelimki seni bildiğim için iş hayatı ev ve çocuk derken ister istemez enerjini kaybediyorsun. Sevmemekle birlikte unutmaki şarap eskidikce değer kazanır.

Ama pairs genç gördüm hafif kilolu ama yalışıklı zıpkın gibi bir delikanlı hemde koşuya yeni başlamış biri olarak yoruluncuya kadar enerjisi tükeninceye kadar senin eksikliğini doldurabilir. Bu kardeşimizi yönetici arkadaşlarımız inanıyorum ki hak ettiği değeri vereceklerini. Ben pairsin kalemşörü değilim ama bu işlerde hevesli iş yapmayı düşündüğüm birisi olarak görüyorum, Kefilim kardeşim kendisine...

Kintaronun desteği ile de el ele forumun bu bölümünü şahlandıracaklarından eminim. Evet kintaro sen hiç bir şey yapmayıp otursan bile baş komutan olarak ebede kadar bir nefer olarak arkandayız...

Fakat gönül isterki bu isimler çoğalsa bu dil sevdirilse olmuyor Açıkcası şöyle demiş olabilirsiniz çalışmanın ne işe yaradığını ve nerede kullanabilirim diye, söylediğim gibi takıldığımız konularda yardımca olacak arkadaşlar çok olsa elbetteki daha güzel şeyler ortaya çıkartabiliriz. Burada önemli olan şey şu bu kardeşimiz inanıyorum haftalarca emek verdiği şeyi bizlerle karşılığını ödemeden paylaşıyor. Yani sunulan ikram değil sunan takdir edilir.

Bende korasoglu olarak takdir ediyorum teşekkür ediyorum.

Edited by korasoglu

Kintaro üstadımız candır, diğer yönetici hocalarımız daha aktif olursa elbetde faydalı olur, gönül isterki ams üzerinde sınır zorlayan projeleri tnctr ailesi olarak anonim bir şekilde tasarlasak ve üstadlarımızın desteği ile geliştirsek hem bu dil ile yapılabilicekleri görmüş oluruz hemde bu alanda hevesli olan arkadaşlarımıza doping olmus olur tabi bu şahsi düşüncem.

Korasoglu arkadaşada desteklerinde ötürü teşekkür ediyorum...

Edited by kimtakar

sorunlar:

# girişde kullanıcı adı ve şifresi yazıldıkdan sonra "enter" tuşu ile giriş yapmıyor

# iletişim bölümünden kendi mail adresime mail göderiyorum ancak, gönderenin girdiği mail adresi alıcıda görünmüyor.

# proje kök dizinindeki "oyunlar" klasörü içindeki oyunun dosya yolunu "/oyunlar/oyunklasörü/oyun.exe" olarak ini dosyasına kayıt etmiyor

(amaç her pcde sorunsuz çalışması olduğu için bunu yapmamız gerek)

# oyunlar bölümüne eklenen oyun simgeleri görünmüyor.

*# oyun konusundaki sıkıntıların aynısı uygulamalardada geçerli malesef

ricalar:

grafik konusunda yardımcı olabilicek arkadaşlardan görsel arayüzler tasarlamasını yürekden arzu ediyorum

kendi projelerine (proje amacına ters düşmicek projeler) güvenen ve programa entegre etmeyi diliyen arkadaşların gerekli eklemeleri yaptıkdan sonra uygulamayı paylaşarak, gelişmenin devam etmesi için yardımcı olmaları rica olur

projede kopyala yapıştır yaptığım kod sayısı fazla bu sebepden

kodlamalarda genel olarak bilgisayarın kasmasına sebep olucak durumlar varsa bunların kontrol edilmesini rica ediyorum

7 den 77 ye yardımlarınızla bir ams uygulaması geliştirelim

proje:

kullnıcı adi:amiral

şifre:12345

http://yadi.sk/d/FjqeF-9hA62dT

Edited by kimtakar

fix : # oyunlar bölümüne eklenen oyun simgeleri görünmüyor. (Artık Görünüyor)

fix : # oyun konusundaki sıkıntıların aynısı uygulamalardada geçerli malesef (Sorun Çözüldü)

fix:# girişde kullanıcı adı ve şifresi yazıldıkdan sonra "enter" tuşu ile giriş yapmıyor (Giriş yapıyor [Virtual Key Codes])

http://www.mediafire.com/?hbkqdncnqlvv6c9

proje için emek gösteren arkadaşlar sağolsun ancak ams bölümünde bi  heyecan kalmamış gibi değirli arkadaşlarımızın ams oyun tasarımları var bunlar bile gereği kadar ilgi görmemiş, yani anladığım kadarıyla herkes kendi çapında uğraşıyo ama bu konuda teşvik edici olması gereken yönetici hocalarımızdan ses çıkmıyor, arkadaşlar benim bilgim yetersiz kaldığı için bukadarı oluyo ancak gerek oyun geliştiren arkadaşların gerek uygulama geliştiren arkadaşların bir araya gelerek daha verimli çalışmalar yapması hem bireyler için hem tnctr için kazancı bol bi etkinlik olucaktır. tnctr ams bölümü olarak gurur verici ve tüm arkadaşların katılımı ile yapılan bir uygulamaya rastlayamadım malesef, şahsi düşüncelerimdir. herkese saygı ve sevgiler... 

proje için emek gösteren arkadaşlar sağolsun ancak ams bölümünde bi  heyecan kalmamış gibi değirli arkadaşlarımızın ams oyun tasarımları var bunlar bile gereği kadar ilgi görmemiş, yani anladığım kadarıyla herkes kendi çapında uğraşıyo ama bu konuda teşvik edici olması gereken yönetici hocalarımızdan ses çıkmıyor, arkadaşlar benim bilgim yetersiz kaldığı için bukadarı oluyo ancak gerek oyun geliştiren arkadaşların gerek uygulama geliştiren arkadaşların bir araya gelerek daha verimli çalışmalar yapması hem bireyler için hem tnctr için kazancı bol bi etkinlik olucaktır. tnctr ams bölümü olarak gurur verici ve tüm arkadaşların katılımı ile yapılan bir uygulamaya rastlayamadım malesef, şahsi düşüncelerimdir. herkese saygı ve sevgiler... 

Aslında üstadların ilgilenememesi onları suçu değil. Kiminin ailesi , okulu işi vs. var. İşten gelip ailesiyle oturup zaman geçirmek yerine burada neden dursun ki? Dersleriyle ilgilenip performansını düşürmek yerine neden burayla ilgilensin ki? Tabikide zamanları oldukça yardım ediyorlar. KintaRo üstadımız , DivaneTR abimiz, galetis ustamız ve diğerleri. Söylediğim şey içine giriyorlar bu konuda onlara hak vermek lazım.

Aslında üstadların ilgilenememesi onları suçu değil. Kiminin ailesi , okulu işi vs. var. İşten gelip ailesiyle oturup zaman geçirmek yerine burada neden dursun ki? Dersleriyle ilgilenip performansını düşürmek yerine neden burayla ilgilensin ki? Tabikide zamanları oldukça yardım ediyorlar. KintaRo üstadımız , DivaneTR abimiz, galetis ustamız ve diğerleri. Söylediğim şey içine giriyorlar bu konuda onlara hak vermek lazım.

benim gördüğüm durum 1 sene öncesinde bu bölüm daha aktifti, ancak son 2-3 aydır nerdeyse tık yok, tabiki önce aile okul ve sorumluluklarımız ama ben ams bölümünü bukadar durgun görmemiştim, hergün 5-6 konu açılan bölümde artık 3 günde 1 konu anca açılıyo, olan projeler duraklama dönemine girmiş yani kasdettiğim bu, kimse yanlış anlaşılmasın benim şikayetci oluşum şahışlar dan sebep değil genel anlamda bi durgunluk var

eksikleri fazla bunun farkındayız ancak amacımız hem bu dilin hemde beraberliğin en üst sınırlarında faydalı bi uğraş olsun diye, yani sınırsız imkan sağlayan bi program dilinde uğraşmayı eminim ki herkes ister, ancak bir seferde yapılabilicek herşeyi yaptıkdan "bu dilinde sınırları buymuş" demekde var, sizi bilmiyorum ama ben umutsuz değilim, her nekadar bu dili yavaş öğreniyo olsamda. hem bu alanda meraklı olan arkadaşlara faydalı bir klavuz olur hemde düşünüyorum.

(yorumların içeriği uygulama hakkında olursa daha faydalı bi konu olucaktır)

*görüşlerini bildiren arkadaşlara saygı duyuyorum ve projemizde yer almalırını temenni ediyorum*