Jump to content

Ipad 3 Mü Ipad Mini Mi?

sahin1001
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar kararsız kaldım. Mini portatif ama uygulama konusunda beni üzer mi diye tereddütteyim. İpad 3 ise daha güçlü hemde retina ekranlı ama onda da mininin kibarlığı yok. Bu cihazları kullanan arkadaşlar beni aydınlatırsa çok memnun olurum. Teşekkürler.

tablet olarak düşünüyorsan bence mininin boyutu çok küçük geldi bana. ama taşıma yönünden ipad lere göre avantajlı. 

ipad3 lerde ekranın uygulama oyunlarda sorun verdiği okumuştum çoğu yerde. ekranda renklerin karışması, uygulamadan çıkarken ekranda kalması vb. gibi.

ipad2 kullanıcısıyım ben şuanda bile memnunum aletten. ama alacaksan ipad4 al derim ben. he bide unutmadan oyun falan fazla oynayacaksan 16gb yetmez.

Edited by KenanK

ufak oyunlar angry birds gibi oyunlar oynarım mesela minion rush temple run gibi telefonda oynanan 50-100mblık. 16gb kesmez mi o zaman? o yüzden mini hoş geliyor. kanıma giren şey kipanın yaptığı ipad 3 indirimi. 999tlye 12 taksitle verince bi düşündüm. mini en aşağı 700tl.

ufak oyunlar angry birds gibi oyunlar oynarım mesela minion rush temple run gibi telefonda oynanan 50-100mblık. 16gb kesmez mi o zaman? o yüzden mini hoş geliyor. kanıma giren şey kipanın yaptığı ipad 3 indirimi. 999tlye 12 taksitle verince bi düşündüm. mini en aşağı 700tl.

yani şimdi ipadde küçük diye başlıcan, sonradan büyüklerede sarıcan. asphalt 8 i modern combat 4 ü derken yetmiyecek. ipad3 ile dediğim gibi sıcak bakmıyorum. ben sorunları yüzünden.

ipad 3 ü geçtim artık, 7 ayda apple silmiş onu. sitesinde bile bahsetmiyor. mini ile film, dizi, facebook, bide ufak oyunlar (onlardan zevk alıyorum, 3 boyutlu oyunlar oynamam) oynarım. ipad2 ile özellik olarak yakın mini. siz tabletinizden memnun musunuz? nerelerde zorlanıyor mesela?

ipad 3 ü geçtim artık, 7 ayda apple silmiş onu. sitesinde bile bahsetmiyor. mini ile film, dizi, facebook, bide ufak oyunlar (onlardan zevk alıyorum, 3 boyutlu oyunlar oynamam) oynarım. ipad2 ile özellik olarak yakın mini. siz tabletinizden memnun musunuz? nerelerde zorlanıyor mesela?

ben daha zorlandığını görmedim ve gayet memnunum her işimi görüyor.. bütün 3 boyutlu oyunlarıda oynuyorum sıkıntısız. zaten iOS stabil bir sistem ve uygulamlarla çok stabil olduğundan herhangi bir zorlanma olmuyo. ama bence ipad olupta 3boyutlu oyun oynanır abi. :) sonra pişman olma. 

Edited by KenanK

mini ile ipad 2 nin donanımı aynı ama. ekran çözünürlüğü de aynı boyutu düşük sadece. aynı performansı alamaz mıyım ben miniden?

aynı performansı alırsın fakat ekran çok küçük tablet için bence. avuca sığacak kadar boyutu var. 

evt ios7 yi beta 2 den beri kullanıyorum. gelişmeleri görmek amacı ile kullandım devamlı. sadece beta 5 de sıkıntılı idi şuan sorunsuz çalışmakta. tam tablet için süper sistem yapmışlar. sanırsam yakın zamanda ios 7.0.3 gelecek. :)

Ben alana kadar en stabili çıkar heralde. teknosada teşhir ürünü olanı 7ye geçirmişler kullandım çok hoşuma gitti ama forumlarda kasılmalar olduğu yazıyordu ondan sordum. yakın zamanda bi tane alacağım. size JB ile ilgili de sorayım. JB yaptınız mı tableti?

kasılma değilde.. frame düşmeleri oluyo uygulama çıkışlarında falan. ama sadece ios7 için değilki. ios6 da da oluyodu aynı şeyler. onlar zamanla oturur.

JB ye gelince.. ilk aldığımda ios 5.1.1 iken yaptım shsh kaydını almak için ve tabi ilk zamanlar uygulama kurmak için.

ardından ios 6.1.2 de yaptım whatsapp kullanabilmek için...

şuan ios7 için mevcut değil jb daha ama yapmam. eğer ipad 2 ios8 i desteklerseki bence desteklemez artık. shsh kaydını almak için yaparım bir daha. onun dışında jb yapınca zamanla alet şişme yapıor. 

shsh kaydı : jb ile alınan versiyon düşrmede iş gören bir kayıt dosyası. gerçi şuan daha a5 işlemciler için düşürme mevcut değil ama açıldığında ios5.1.1 dönücem direk.

artık uygulamalar için jb ye gerek yok. 25pp adlı program var direk jbsiz istediğin oyun programı kurabilirsin. bence jbden daha stabil çalıştırıyor uygulamaları. dediğim jb yapınca alette gün geçtikçe kasmalar veya takılmalar çoğalıyor.

• 5 ay sonra...

İpad sevenleri uyarmak boynumun borcudur=)  Şimdi yeni bir yarışma başladı. forex ve borsa ile ilgilenenler, piyasayı takip edenler az çok bilir. Demo (deneme) hesabı açıp sanal parasını arttırana her hafta ipad mini veriyorlar. Katılım falan ücretsiz. Dileyenler buradan bakabilir.

Dua edin benim için. Kazanırsam iPad Mini'yi eşime hediye edeceğim=)