Jump to content

Xp Kurulum Hatasıı..! (Çözüldü)

dede1515
 Share

Recommended Posts

SORUN:Kur Bilgisayarınızın donanım yapılandırmasını inceliyor da  kalıyor  bılgisayar acaba  sorun  neyden dir   usb  cdrom  denedım

olmadı  ıde cdrom  denedım  olmadı  sata  raid  desteklı  dvd cd  kulandım  gene  aynı  bıos  sıfırladım  raid modunu ide

yaptım   gene  aynı  sorun  neden  kaynaklanıyor  olabilir ?

Çözüm: sorun   çözüldü  arkdaslar   yaptıgım  yontem   once flashla  xp kurmayı   denedım  kur donanım  incelemesini gecti  ama  hdd yi  gormedi  daha  sonra  usb cdrom ile  denedım  düzgün bi  şekilde  format atıldı

Edited by dede1515

sata gırısı ve kablo degıstırmeyı denedınızmı

evet  sata  ve   Sata elektrik girişlerini Deqiştim ve Ram Deqiştim Ve işlemci Termal Macun sürdüm Cd  deqiştim Harici usb dvd ile Denedim  bios Sıfırladım   bütün seyleri denedim ..!!

mumkunse ıde hdd ıle deneyın sata hdd ve sata kablosunu degıstırmenıze ragmen sorun devam edıyorsa sata kontrolcu sorunlu gorunuyor

hım ide girişli hdd  yok  yarın  denerim bulursam  acaba bios ayarlarında sıkıntı  olmasın 

usb den kur cd okuyucun sounlu olabılır

usb  Cdromla da  yaptım  dostum  herzaman kulanırım   sıkıntısı  yok   az once format attım w7   ide dvd ile yaptım  gene aynı.'

Edited by dede1515

şöyle söyleyim donanım yapılandırmasını inceliyor da kalıyor demişsin büyük ihtimal senin donanımsal sıkıntın var zaten orası bariz ama ilk önce bakman gereken yerlerden biris RAM'lerin slotlarındaki ram'leri tek tek dene bi ihtimal böyle çözüme ulaşabilirsin , ama ram'lerinde sıkıntı yoksa anakartından kaynaklı sıkıntı olması büyük , aynı olay benm söyle basıma gelmişti dün donanımları yapılandırma işleminde geçiriyor disk bölümleme kısmına geçecekken _ sembolu saatlerce yanıp sönüyordu sıkıntı anakarttandı eğer Ram'lerse yırtarsın ama anakartsa biraz tuzlu olur simdiden demesi kolay gelsin.

Sorunun kaynağı %100 powersupply ;)

Değiştir ve sorunun çözülsün..

Tefloncu Dostum Powersupply Degişcem  bakalım  olcakmı ihsallah powerdan  dır sorun

şöyle söyleyim donanım yapılandırmasını inceliyor da kalıyor demişsin büyük ihtimal senin donanımsal sıkıntın var zaten orası bariz ama ilk önce bakman gereken yerlerden biris RAM'lerin slotlarındaki ram'leri tek tek dene bi ihtimal böyle çözüme ulaşabilirsin , ama ram'lerinde sıkıntı yoksa anakartından kaynaklı sıkıntı olması büyük , aynı olay benm söyle basıma gelmişti dün donanımları yapılandırma işleminde geçiriyor disk bölümleme kısmına geçecekken _ sembolu saatlerce yanıp sönüyordu sıkıntı anakarttandı eğer Ram'lerse yırtarsın ama anakartsa biraz tuzlu olur simdiden demesi kolay gelsin.

SAqlam ram  taktım  gene aynı  baba ya   5 tane ram  denedim sorun aynı 

bütün bilgisayar bileşenlerini çıkart içini temizle hava komrasörleri ile  sonra tekrar tak bileşenleri pover kabloları  dahil bios plini çıkart bios u sıfırla birçık kez başıma geldi bilgisayarda harici ekran kartı eternet kart felan haricen ne varsa çıkart hatta cdrom dahi çıkart usb den sistem yükle anakart sıkıştıracak bileşen ütünde olmasın gene olmazsa anakart gitymiş demektir