Jump to content

General Mobile Discovery Overclock (Hız Aşırtma)

kadir_ozerol
 Share

Recommended Posts

bende s3 var 1.4 ghz 4 çekirdek. 700 mhz ye cekiyorm banamısın demiyor . pili uzatıyor. ama sadece cyanogenmod varsa stabil kullanırsın telefonu. ve discoveryde overclocka ihtiyaç oldugunu düşüünmüyorum. gayet hızlı 4 cekirdek 1.2 ghz. cyanogenmod yükle yeterli.

Discovery aldım alalı ne rootladım. Nede başka custom ROM yükledim.
Mevcut olan (üstünde gelen) sistem gayet stabil. Gerek wifi, 3G/2G geçişlerde, şarj tüketimi, akıcılık, oyun performansı... Gayet stabil durumda.
Benim bildiğim yapacağınız islerde mevcut olan sistem yetersiz geliyorsa, üretici firma güncelleme desteğini kestiyse, overclock ve başka custom romlara başvurulur. Şunu hep karıştırıyorlar custom (illegal) romlar her zaman iyidir fikrini. Ben buna katılmıyorum. Custom romlar illaki bir yerde belli bir zaman sonra hatalar veriyorlar. Mesela wifi stabil bağlanmıyor

Discovery aldım alalı ne rootladım. Nede başka custom ROM yükledim.
Mevcut olan (üstünde gelen) sistem gayet stabil. Gerek wifi, 3G/2G geçişlerde, şarj tüketimi, akıcılık, oyun performansı... Gayet stabil durumda.
Benim bildiğim yapacağınız islerde mevcut olan sistem yetersiz geliyorsa, üretici firma güncelleme desteğini kestiyse, overclock ve başka custom romlara başvurulur. Şunu hep karıştırıyorlar custom (illegal) romlar her zaman iyidir fikrini. Ben buna katılmıyorum. Custom romlar illaki bir yerde belli bir zaman sonra hatalar veriyorlar. Mesela wifi stabil bağlanmıyor

cyanogenmod kullanmamışsın

Bu telefonda gerek yok diye tahmin ediyorum ama ben sifir s3 aldim 2. Gun cyanogenmod yukledim. Oyle bi sistem bu. Ve s3 orjinal romu 1 gb iken bu rom 150 mb . lite xp gibi. buyuzden telefon fişek gibi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Edited by srtsrt07

Arkadaslar Bende Galaxy WOnder var normalde 1.2 Ghz de calısıyodu fakat 1-2 Overclock programı ile 1.4 de mis gibi çalışıyordu ama bu General Mobile Discovery de Hız aşırtmayı deneyen var mı ?

Discovery ye hız aşırtma yapmaya zerre kadar gerek yok. Birçoğunuz bilmiyordur ama telefon orjinal romda sadece 3 çekirdek aktif geliyor. Normal kullanımda 1-2 çekirdek çalışmaktadır. Telefon ihtiyaç duyduğunda 3. çekideği çalıştırmakta. 

Custom romlarda 4 çekirdek aktif edildi. 1-2 romda 2 çekirdeğin sürekli aktif olması sağlanmıştı mükemmel performans vardı ama sarjı çok yiyordu.

bende s3 var 1.4 ghz 4 çekirdek. 700 mhz ye cekiyorm banamısın demiyor . pili uzatıyor. ama sadece cyanogenmod varsa stabil kullanırsın telefonu. ve discoveryde overclocka ihtiyaç oldugunu düşüünmüyorum. gayet hızlı 4 cekirdek 1.2 ghz. cyanogenmod yükle yeterli.

Mtk6589 chipsetli cihazlar için cyanogenmod yok. Dolayısıyla Discovery için cyanogenmod yok.