Jump to content

Laptobu Tüplü Televizyona Bağlamak

taraftar13
 Share

Recommended Posts

Verdiğin linki inceledinmi sen?   s-video çıkışına sahip laptop diyor linkte.

Taraftar13:

Vga portundan ses alamazsın dolayısıyla yukarıdakiler yeterli olmayacaktır. 

Detaylı anlatım

http://puntodepartida.com/en/guides/connect_pc_to_old_tv_using_scart/

Eğer sarı beyaz kırmızı girişler varsa birdaha scart'a dönüşüm yapmana gerekyok.  PC'ndeki varsa S-video çıkışından veya yoksa VGA çıkışından ekrek sarı video kablosuna converter satın al ve bunun TV'ndeki sarı dişiye tak. Buradan sadece görüntü aktarırsın. Ses için de hoparlör jackından erkek beyaz ve kırmızı kabloya stereo dönüşüm yapan converter al. Bu kabloları da TV'deki kendi renginde olan dişilere tak. Sorunsuz sonuç alırsın. Tabi kabloyu kaliteli seçmene göre alacağın ses ve görüntü kalitesi de değişir ona göre. Dışarıdan aynı gibi görünürler ama içinin elektron izolasyonu ve iletkenliği daha fazladır buna mukabil fiyatı da daha fazladır ama daha net görüntü ve ses sunarlar.

Bir de şu var:     Monitörünüzdeki görüntüyü diğer cihaza aktarmanız için ekran kartınızın, görüntüyü aktarmak istediğiniz cihazın bu frekans aralığını destekliyor olması gerekmektedir.

Edited by mogokce

Arkadaşlar laptobumunda vga giriş yeri var. Televizyonda ise Scart ve sarı-beyaz-kırmızı yerler var. Aşağıdaki kabloları alırsam televizyondan görüntü alabilirmiyim.

u69j6.jpg

u699d.jpg

Bu rahatlıkla işini görecektir ben öyle kullanıyorum sorun yok: 2 sene önce 70 tl'ye almıştım şimdi nekadar araştırmak sana kalmış:

Uptech KX1001 VGA Video Çevirici

Uptech-KX1001-VGA-Video-Cevirici-S-Video