Jump to content

22/a Mdb Reader

Cyph3r
 Share

Recommended Posts

22/A MDB Reader

pre_1383998263__screenshot-1.jpg

-    Bu program 22/a Kadastro Yenileme çalışmaları için hazırlanmış olup, uygulama sırasında tapu müdürlüğünden alınan .mdb dosyasını okuyarak proje değerlendirme aşamasında kullanıcıya tapu kayıtlarına kolay ulaşma konusunda yardımcı olur.
-    Yine uygulaması sona eren birimlerin tapuya aktarımı için Gelolikas vb. programlar ile oluşturulan .mdb dosyasınıda okuyarak ihtiyaç durumunda yeni parseller ile ilgili sorgulama yapılmasını sağlar.

-    Program içinde ayrıca çalışılan birimlerin takibi, askı tarihleri ve parsel sayılarına ilişkin bilgilerin girilebileceği bir çalışma alanı bilgi sistemi ve 10 adet parsele kadar yüzölçüm dengelemesi sağlayan bir hesap cetveli bulunmaktadır...

-    Son olarakta 3402 sayılı kanunun 22/a maddesine ilişkin işleyiş ve mevzuat bilgilerinin buluduğu döküman kısmı içermektedir.

Program tamamen tapu bilgilerini, lisanlı program ve kağıt çıktısı esaretinden kurtararak israfı önlemek için yazılmıştır. Kullanımı ve dağıtımı tamamen serbest olup bağış teklifleriniz de geri çevirilmez...

[spoiler]
ScreenShot-2.jpg

ScreenShot-3.jpg

ScreenShot-5.jpg

ScreenShot-10.jpg

ScreenShot-6.jpg

ScreenShot-7.jpg

ScreenShot-8.jpg

[/spoiler]

Windows Vista ve üzeri sistemlerde program kurulumunu C:\Program Files dizinine yaparsanız, program içine mdb dosyası aktarmak ve çalışma alanı bilgi sistemine bilgi girmek için uygulamayı yönetici olarak çalıştırmalısınız... Aksi durumda eklediğiniz mdb dosyaları veritabanı yöneticisinde görünmeyecek ve sisteme bilgi girişi yapılamayacaktır... Diğer durumlarda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz... Bu duruma kalıcı çözüm isterseniz programı D yada başka bir sürücüye kurabilirsiniz...

Programda karşılaşacağınız eksik ve hatalar için geri bildirimde bulunursanız sevinirim...

:download1:
http://yadi.sk/d/85d-EwYSCNxjn

• 1 yıl yıl...

Elimdeki çalışmaların kodlarını paylaşıyorum arkadaşlar...

Yukarıdaki örnek ile 

- Ams ile Access veritabanına bağlanma

- MDB ile treelist arası etkileşim

- Verileri Excele aktarma

- Access veri tabanına veri girişi

- Anlık basit matematiksel hesapların yapılışı 

konularında fikir alabilirsiniz...

apz dosyası

https://yadi.sk/d/pOwthinaeW8ZG

Kullanılan pluginler

https://yadi.sk/d/4i0jElH2eW8ZL

Bu konu "TNC-TR Çalışmaları" forumundan "Örnek Çalışmalar" forumuna taşınmıştır.

Eline sağlık gayet kullanışlı olmuş, Malatya'dan mı bu arada?

Malatya'dayken hazırlamıştım :) Çalışma şeklinin görülmesi açısından içine örnek bir mdb koydum... Kayıtlardaki isimleri değiştirdim tabi... orjinali sıkıntı yaratır...

Yok görsel şöyleydi yok şurası şöyle olsaydı yorumu gereksiz elbetteki kendini geliştirmek isteyenlere güzel bir örnek harika anlaşılır teşekkür ederim.

Benim anlıyamadığım diyelimki binlerce kayıt gösterilecek olsa kaç saniyede gösterebilir. Bu tip çalışmalarda ams aciz kalıyor...

Yok görsel şöyleydi yok şurası şöyle olsaydı yorumu gereksiz elbetteki kendini geliştirmek isteyenlere güzel bir örnek harika anlaşılır teşekkür ederim.

Benim anlıyamadığım diyelimki binlerce kayıt gösterilecek olsa kaç saniyede gösterebilir. Bu tip çalışmalarda ams aciz kalıyor...

Kesinlikle doğru tespit... kayıt sayısı 1000'i geçti mi başlıyor kasmaya... Bu projeye göre konuşursak artık bilgisayarın hızına göre parsel sayısı 3000 üzeri olan birimlerde Tüm Kayıtlar butonuna basılınca 5-10 sn arasında gösterdiği oluyor... Benim çalıştığım alanda ufak tefek kasmalarda olsa sorunsuz kullandık... Çünkü öyle über kayıtlar geçmedi elimize hiç... Aynı çalışmayı daha sonra C# ile hazırladım... max 1 sn de tüm kayıtlar önünde...