Jump to content

Tv Yi Ikiye Bölerek Hem Tv Hem Pc Yi Görmek?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

evet teknosadaki elemanlara sordum pip pap pat ilk defa duyuyoruz dediler :) hatta başka yerlerde benzer cevaplar verdiler ve teknoloji kimlere emanet görmüş oldum.

oysa kısa bir araştırma ile vestellerde bile bu özelliklerin olduğunu  öğrendim. neyse..

sere kardeş, demin bir uydu sistemleri satan yeni bir dükkan açmış bir yere gittim. tv kartı başka yerde yoktu orda bulabilirim diye gittim sordum getirtirim dedi. ve bana şu skystar hd tv kartını gösterdi ama kasa içi pci girişli galiba:

http://www.kayacenter.com/asp/product/1/SKYSTAR-HD2#

fiyat senin gösterdiğin ile aynı yukarda tekzende gösterdiğin ss3 ile yani. sence hangisi daha iyi? saolun.

edit3. :http://www.tekzen.com.tr/urun/pci,digital-hd,dvb-s2,via-chipset-tv-ka-76671 birde bu var. hangisini tercih etmeliyim?

eğer verdiğin iki linktekinden birini alırsan sadece masaüstü bilgisayarda izleyebilirsin. Yalnız ss3 usb'yi alırsan ister pc, ister notebook, ister netbook ve ister ultrabook farkettmez hepsinde izlersin. Dahili olanlardan ss2 hd'yi al derim ama sigma hd'yi de alsan olur. Kara sana kalmış.

Aynı anda iki uydu alıcısından (Digital TV kartınında bir çrşit uydu alıcısı olduğunu daha önce söylemiştik.) televizyon izlemez isen sorun olmaz. Salonda seyretmek istediğinde PC'deki televizyon uygulamasını kapatmalısın. Yada tersi..

Diseqc switch konusuna gelince, bunların görevi değişik uydu çanaklarından (Turksat, Hotbird, Eutelsat vs.) gelen kabloları, yani sinyalleri tek bir yerde toplayıp sadece bir kablo ile sinyalleri birbirine karıştırmaksızın uydu alıcıya göndermektir. Senin söylediğin amaçlar için kullanılmazlar. Ama uydu alıcıları tek tek çalıştıracağın için olabilirde. Bir sakınca teşkil etmez. Sanki iki ayrı uydu alıcıya giden bir parelel bağlantı kutusu gibi bir şey olur. Ama uydu alıcılarda diseqc switch bağlantı noktalarının ayarlarını doğru şekilde yapmalısın. Bence bu iş için diseqc switch'e ve dolayısı ile ilgili ayarlara falan hiç gerek yok. Bunun, yani senin kullanış amacın için basit bir T kablo bağlantı aparatı al (1 Lira falan,. Elektrikçilerdede bulunur.) yeterlidir. Yani bir çanaktan gelen için giriş, ikide uydu alıcılara giden çıkış.. Bu kadar.. Ayar falanda yok..

Ben şu anda telefox 19" lcd tv ile;

1. Uydu alıcısından kablo ile tv'den uydu yayını alıyorum.

2. Ss2 kartla pc üzerinden uydu yayını alıyorum.

3. Tivibu web maxi plus ile yine pc üzerinden uydu yayın alıyorum.

Temmuz; arkadaşımızın dediği doğrudur. Switch ile t şeklindeki bağlantıyı yapıp, tv'de de pc'de de görüntü alabilirisin. Ben de şayet öyle yapıyorum ama çoğu kanallar çekmiyor her ikiside aktif durumdayken o yüzden pc'den izleyeceğim zaman uyduyu, uyduyu izleyeceksem pc'yi kapataıyorum olay bu.

Haydi Rastgele..!

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

peki benim isteğime göre bana pip değil galiba pap veya pat özellikli tv mi lazım. hangisi lazım? tv ekranını ikiye bölerek hem pc ekranını hem tv yi aynı anda görmek için? gerçi bu özellikler çoğu tv de yok. ama olanlarıda bulmak çok zor değil. en fazla 26 ekran almalıyım değilmi? çünkü sürekli pc yide ordan kullanacağımdan. 82 ekran falan büyük gelir.

böyle bir tv biliyormusunuz link verebilirmisiniz?

peki benim isteğime göre bana pip değil galiba pap veya pat özellikli tv mi lazım. hangisi lazım? tv ekranını ikiye bölerek hem pc ekranını hem tv yi aynı anda görmek için?

..

Daha önceki mesajlardada söylemiştik ya, pip özellikli televizyonlar aynı zamanda pap özelliklidir diye.. Benim evimdeki Arçelik televizyon böyle demiştik. Ama her ihtimale karşı tv'yi alırken yine sormak ve araştırmakta (İki özelliğinde birlikte olup olmadığını) yarar var demiştik. 

Sonuç olarak gerek ben gerek sere sana sorduklarını fazlasıyla cevapladık. Mesajları tekrar oku istersen.

Kolay gelsin.

Not: Pat'ın farklı bir şey olduğunu belirtmiştim. Bu özellikle yine ekranın yarısında ama sadece teletex (ve diğer yarısında tv kanalı) izleyebilirsin ve bence çok gerekli birşey değil. Herhalde bunu isteyerek sormuyorsun! 

Edited by temmuz

eğer verdiğin iki linktekinden birini alırsan sadece masaüstü bilgisayarda izleyebilirsin. Yalnız ss3 usb'yi alırsan ister pc, ister notebook, ister netbook ve ister ultrabook farkettmez hepsinde izlersin. Dahili olanlardan ss2 hd'yi al derim ama sigma hd'yi de alsan olur. Kara sana kalmış.

Ben şu anda telefox 19" lcd tv ile;

1. Uydu alıcısından kablo ile tv'den uydu yayını alıyorum.

2. Ss2 kartla pc üzerinden uydu yayını alıyorum.

3. Tivibu web maxi plus ile yine pc üzerinden uydu yayın alıyorum.

Temmuz; arkadaşımızın dediği doğrudur. Switch ile t şeklindeki bağlantıyı yapıp, tv'de de pc'de de görüntü alabilirisin. Ben de şayet öyle yapıyorum ama çoğu kanallar çekmiyor her ikiside aktif durumdayken o yüzden pc'den izleyeceğim zaman uyduyu, uyduyu izleyeceksem pc'yi kapataıyorum olay bu.

Haydi Rastgele..!

ss3 usb nerde var kaycenterde cikmadi

pip olan tv de pap ta var demektir demiştiniz ama öyle değilmiş. pip ayrı pap ayrıymış. samsunglara bakıyorumda çoğunda pip var ama pap yok.

Satıcılarda tam bilmiyor olabilirler. Olmazsa Arçelik bakarsın. Ayrıca o baktığın pip olupta pap olmayan Samsungların tam modelini buraya yaz, birde ben araştırayım.

Satıcılarda tam bilmiyor olabilirler. Olmazsa Arçelik bakarsın. Ayrıca o baktığın pip olupta pap olmayan Samsungların tam modelini buraya yaz, birde ben araştırayım.

satıcıların bi halt bildiği yok zaten. gezmediğim arçelik vestel bayisi kalmadı bu akşam hiç birinin haberi bile yok pip pap tan. teknosada bir sürü samsung var çoğunda varmış onların bile haberi yok kaç kez sordum.

ben h.burada dan bakıyorum şu an samsunglarda da var lg de de. ama resim içinde resim diyor hep. pap demiyor hiç.

evet tv kartı görüntüyü fare ile çekerek istediğin botutta yapabilirsin tam ekran yapabilirsin kayıt yapabilirsin kumandası var hd yayını var bir kanalı kaydederken başka kanal izleyebilirsin

pip var istersen tüm tv kanallarını ekranda gösterebilirsin 2 veya türksattaki, tüm kanallar 

..

ben h.burada dan bakıyorum şu an samsunglarda da var lg de de. ama resim içinde resim diyor hep. pap demiyor hiç.

Aynı şey, söylemiştim daha önce.. Daha doğrusu Pip demektir ama aynı zamanda Pap'ıda ihtiva ediyor bu televizyonlar (Kaçıncı açıklamam!  :shifty: ). Sen yine buraya modellerini yaz birde ben kurcalayayım. Bakarsın farklı bilgilerde (daha ayrıntılı) bulabilirim.

Kurtlar Vadisinden sonra..  :D

Edited by temmuz

evet tv kartı görüntüyü fare ile çekerek istediğin botutta yapabilirsin tam ekran yapabilirsin kayıt yapabilirsin kumandası var hd yayını var bir kanalı kaydederken başka kanal izleyebilirsin

pip var istersen tüm tv kanallarını ekranda gösterebilirsin 2 veya türksattaki, tüm kanallar 

iyide ben böyle demedim işte. bu tv kartının pc üstündeki görüntüsü. görüntü üst üste olmayacak yanyana olacak. sere kardeş evet evet tv kartıyla yapabilirsin dedi ama böyle ise olmuyor işte. pip te aynı bu resimdeki gibi. kumanda üstündeki bir tuştan oluyormuş. senin bahsettiğin pip değil mozaik görüntü. hangi kanalda ne var  onu tesbit için. bende de var o yeni aldığım next mini cx in özelliği ekranı 9 a  bölüyor. hangisinin üstünde durursan onu oynatıyor. diğerleri afiş gibi duruyor.

Aynı şey, söylemiştim daha önce.. Daha doğrusu Pip demektir ama aynı zamanda Pap'ıda ihtiva ediyor bu televizyonlar (Kaçıncı açıklamam!  :shifty: ). Sen yine buraya modellerini yaz birde ben kurcalayayım. Bakarsın farklı bilgilerde (daha ayrıntılı) bulabilirim.

Kurtlar Vadisinden sonra..  :D

temmuuuzzzz acemileşme :) pip resim içinde resim demek, pap resim ve resim yani yanyana demek. internette resimli açıklamaları bile var. birde hatta biride senin gibi sanmış gitmiş bayiye incelemiş pip varmış sadece o da pap arıyormuştu yokmuş.

mesela ucuz ve monitör olarakda kullanılabilecek bir lg bunda var pip :http://www.hepsiburada.com/liste/lg-22ma53d-22-usbmovie-full-hd-led-tv-premium-serisi/productDetails.aspx?productId=evlg22ma53d&categoryId=163192&navq=categoryid%3d163192%26fh_view_size%3d20%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_secondid%3devlg22ma53d%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257blg%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17201%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17201_163192%257d%26fh_refview%3dlister

iyide ben böyle demedim işte. bu tv kartının pc üstündeki görüntüsü. görüntü üst üste olmayacak yanyana olacak. sere kardeş evet evet tv kartıyla yapabilirsin dedi ama böyle ise olmuyor işte. pip te aynı bu resimdeki gibi. kumanda üstündeki bir tuştan oluyormuş. senin bahsettiğin pip değil mozaik görüntü. hangi kanalda ne var  onu tesbit için. bende de var o yeni aldığım next mini cx in özelliği ekranı 9 a  bölüyor. hangisinin üstünde durursan onu oynatıyor. diğerleri afiş gibi duruyor.

üst üste yap yanyana yap aşağı yap yukarı yap düşün bilgisayarda media player gibi oresimdeki sadece pencere görünümü normal görünüm var düğmeleri filan üsttte kanal listesi var

şöyle söyleyeyim şu anda kurtlar vadisini izliyorum bilgisayardan tam senin isdediğin birşey monitörüm büyük 22 inç bilgisayarda işim olmazsa tam ekran yapıp tv izliyorum normaal televizyon gibi bende bu yüzden aldım tv kartı

Edited by yawuz58

üst üste yap yanyana yap aşağı yap yukarı yap düşün bilgisayarda media player gibi oresimdeki sadece pencere görünümü normal görünüm var düğmeleri filan üsttte kanal listesi var

şöyle söyleyeyim şu anda kurtlar vadisini izliyorum bilgisayardan tam senin isdediğin birşey monitörüm büyük 22 inç bilgisayarda işim olmazsa tam ekran yapıp tv izliyorum normaal televizyon gibi bende bu yüzden aldım tv kartı

kardeşim ben win 7 nin ne özelliğiydi o iki ayrı pencereyi sallayarak yan yana getirme. ben öyle demiyorum. pc de tv de tam ekran yanyana olacak. varmı böyle varsa koysana resmini göreyim.

temmuzzzzzzzz bunlar sotokta olmayan ürünler. irite etme beni :)

Kurtlar Vadisi seyretmekteyim ve arada google araması yaptım ve bu çıktı. Yani bu çeşit televizyonlar var ve arayıp bulmakta çok zor değil. Ama sana örnekte yaramıyor. Kendin ara ve bul! Ben daha çok irrite oldum.  :angry: