Jump to content

17Ekim2013-Win8.1 Ile Ilgili Yaşadığım Sorunlar

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

İyi akşamlar tnctr ailesi.Dizüstü bilgisayarımda 17 ekimden önce msdn win 8.1 pro yüklüydü.Ben 17 ekim çıkışli win 8.1 i dizüstümdeki tüm diskleri yeniden oluşturarak sıfırdan yükledim.

Sistemi sorunsuzca etkinleştirdim de.Ama şu sorunlar canımı sıktı.

1. Önceki win 8.1 de güç seçeneklerinin ekranında bilgisayarı uyku moduna geçir seçeneği vardı.Bunda yok.(Plan ayarları sekmesinde)

2.Önceki win 8.1 de dizüstünün kapağını kapatıp yeniden kapağı açtığımda sistem hemen açılıyordu.Bu 17 ekimli de ise kapağı kapatıp açtığımda win 8.1 kapanıyor ve açılmıyor.güç düğmesinden başlatmak zorunda kalıyorum.Öncekinde hiberfil.sys dosyası devredışı bırakılmıştı.Bu 17 ekim sürümlü de ise hiberfil.sys etkin veya devredışı olsa bile  durum değişmiyor.dizüstü kapağını kapatınca win 8.1 kapanıyor.

Yeni sürümde tüm güç seçeneklerinde hazırda bekleti etkin kılmama rağmen hazırda beklet yine etkin olmuyor.

3. Ekran parlaklığını ayarlama seçeneği 17 ekimli sürümlü de güç seçenekleri ekranında görünmüyor.Oysa eski sürümlü de ise bu görünüyordu.

Bu sorunlar için çözümlerin varsa paylaşmanızı çok isterim.Şimdiden teşekkür ederim.

Not:Eski win 8.1 pro tam güncellenmişti

• Editor

Hocam 17 ekim dediğiniz sürüm pro sürümümü? bildiğim kadarı ile 17 ekimde pro sürümleri yenilenmedi sadece enterprise ve pro vl ler çıktı 17 ekimde,muhtemelen 17 ekim dediğiniz iso dosyasını nereden bulduysanız onda sorun vardır

pre_1385664061__ekran_alnts.png

bendede şöyle bi sorun var güç düğmesinden kapa dediğim zaman kapanmayıp yeniden başlatıyor sol alt köşeden yani dandik başlat menüsünden kapa dediğim zaman kapanıyor microsoft windows 8 le devamında 8.1 le çuvallamaya devam ediyor zaten tüm istadiklerdede windows 7 nin yanına bile yaklaşamadı açıkcası win 7 ye dönecek gibiyim...

bendede şöyle bi sorun var güç düğmesinden kapa dediğim zaman kapanmayıp yeniden başlatıyor sol alt köşeden yani dandik başlat menüsünden kapa dediğim zaman kapanıyor microsoft windows 8 le devamında 8.1 le çuvallamaya devam ediyor zaten tüm istadiklerdede windows 7 nin yanına bile yaklaşamadı açıkcası win 7 ye dönecek gibiyim...

win7 yi ben de arıyorum bazen (8.1 de mavi ekran ve restart alıyorum :şimdilik tek sorunum o) ama win7 güncelleştirmelerden sonra çok yavaşladı

Hayırlı akşamlar..Bu tip sorunlar genelde güncelleme entegre edilmiş  Windows 8 de karşılaşıyorum..Forumda Forjest ustanın paylaştığı Windows 8.1 kurdum memnunum.Uyku modu sorunu için şöyle bir çözüm buldum gerçi bu Windows7 için ama 8.1'deki sorununuza çözüm olabilir

http://www.cravingtech.com/fix-windows-vista7-sleep-mode-from-waking-up-by-itself.html

Bana kalırsa lisansı yedekleyip başka bir Windows8.1 kurmanız daha iyi olur

köylü'm win 8.1VL  pro sürümüdür.

İşin garip tarafı şu:

Format attıktan sonra sistemi internete bağlamadım.Uğraşıpta sorunu çözemeyince dizüstü bilgisayarımdaki dosyaları yedeklediğim masaüstünden kopyalamaya başladım.Bunu da modem üzerinden yaptım.7Ben sorunumu yazarken hala kopyalyordu.Konuyu açtım.Ve geri dizüstne baktım. 1. ve 3. numaralı sorunlar kaybolmuştu.

Sanırım internet üzerinde birşeyler indirdi.Ben sürücülerini de yüklememiştim.Sadece 2. sorunla ilgili çözüm bulamadım hala. Bakalım...Saygılarımla

Her üç sorun da güncelleme ile çözüldü.Böyle bir hata almayı önlemek için formattan sonra güç seçenkleri ayarlarıyla oynamadan önce güncellemeyi yapınız.hiberfil.sys açık veya kapalı olması yukarıda saydığım üç soruna neden olmadığı gibi çözüm de olmuyor.Bilgilerinize.Saygılarımla