Jump to content

Usb Bellekten Windows Kurulumu Çok Yavaş

omeraksu
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni bir windows xp kurulumu hazırladım ve win to flash ile usb belleğe aktardım ama windows kurulumu çok yavaş sabahtan beri defalarca denedim usb bellekten kaynaklanıyor olabilir diye düşündüm gittim bilgisayarcıdan yeni scan disk cruzer 8 gb flash bellek aldım sonuç yine aynı çok ağır bir şekilde windows yüklüyor windows kurulumu 4-5 saati buluyor

sistemsederseniz

bilgisayar özelliklerim

asus anakart

64 gb ram

4 gb ekran kartı 512 bit nvidia

1.5 tb sistem hard diski

sonradan alınan 2 adet 4 tb hard disk

gerçek kurulumlar için kullandığım 80 gb hard disk

80 gb hard diskimde bad sector taraması yaptım onda da sorun yok normal dvd den kurulum yapınca çok hızlı sistem kuruluyor usb bellekten başka bilgisayarlarda ve kendi bilgisayarımda format atmayı denedim yine çok yavaş bunuda belirtiyorum yardımlarınızı bekliyorum

asus anakart

64 gb ram

4 gb ekran kartı 512 bit nvidia

1.5 tb sistem hard diski

bu sisteme xp şaka gibi herneyse wintoflash la alakalı farklı bi yazılım deneyin tek tavsiyem WinSetupFromUSB büyük ihtimal sorun düzelecektir...

asus z87 serileri xp desteğini kapatmış öyle olmasın

Ücretsiz Tarama Programları
Dr.Web
ComboFix
Avast Virus Cleaner
McAfee Labs Stinger

Ücretsiz Antivirüsler
Comodo Antivirus
avast! Free Antivirus
Avira Free Antivirus
AVG Anti-Virus Free Edition
Microsoft Security Essentials

Edited by asis

arkadaşlar aynı usb belleğe şimdi windows 7 boot ettim ve sorunsuz çok hızlı okuyor ben hazırladığım sistemlerde bir sanal birde gerçek kurulum yapıyorum ve siteye koyuyorum bu arada haber vereyim netframeworkleri addon haline getirmek için anlatım videosu hazırlıyorum her netframework serisinin farklı kodu varmış öğrenci çok kolay oluyor bu arada 20 gb blueray xp geliyor bu sayede şu usb sorunun çözersem süper olacak

Dr.Web
ComboFix
Avast Virus Cleaner
McAfee Labs Stinger

Ücretsiz Antivirüsler
Comodo Antivirus
avast! Free Antivirus
Avira Free Antivirus

Edited by asis

Arkadaşlar yeni bir windows xp kurulumu hazırladım ve win to flash ile usb belleğe aktardım...

Aktarmadan önce USB belleği FAT 32 olarak biçimlendirdiyseniz, kurulum yavaş olacaktır. NTFS dosya sistemi olarak biçimlendirip deneyin derim ve bu işlerden çok anlamadığımı da belirtirim. Farklı bir sorun ise usta arkadaşlar yardım edeceklerdir. Ben USB'den kurulumlarda "Easy Image 4.0  (WinSetupFromUSB)" kullanıyorum. Kolay gelsin.

Aktarmadan önce USB belleği FAT 32 olarak biçimlendirdiyseniz, kurulum yavaş olacaktır. NTFS dosya sistemi olarak biçimlendirip deneyin derim ve bu işlerden çok anlamadığımı da belirtirim. Farklı bir sorun ise usta arkadaşlar yardım edeceklerdir. Ben USB'den kurulumlarda "Easy Image 4.0  (WinSetupFromUSB)" kullanıyorum. Kolay gelsin.

arkadaşım zaten 8 gb flash bellek kullanıyorum zaten fat32 den yukarısını desteklemiyor birde nfts olsa dahi flash bellek wintoflash işlem sırasında flash belleği fat32 formatına dönüştürüyor zaten benim sorunum başka

omeraksu, bende sand disk cruzer brute force 8 gb lık iki tane flash bellek var. Birine win 7 diğerine win 8.1 kurulum dosyalarını ekledim.win 8.1 kurulum gayet iyiydi. Sistemim packard bell mh36 model bir dizüstü.Eğer yapmasıydanız şunu deneyin.Sistemi kuracağınız harddisk dışında diğer harddiskleri sistemden çıkarın.Öyle yükleme yapınız.Kurulum dosyalarını winto flash ile flash belleğe(hdd olarak görüyor sistem) aktardım.Bence sorun xp den kaynaklanıyor.Sisteme bakıp "o ney be. Böyle bir sistemi rüyamda görmedim.Bu kullanıcı şakası olmalı" deyip kurulmayıp naz ediyordur.Saygılarımla

Dr.Web
ComboFix
Avast Virus Cleaner
McAfee Labs Stinger

Ücretsiz Antivirüsler
Comodo Antivirus
avast! Free Antivirus
Avira Free Antivirus

Edited by asis

Arkadaş okumadığı için konu uzayıp gidiyor Wintoflash mavi ekranda kurululacak hardiske dosyaları kopyalıyor orası uzun sürüyor programla alakalı başka program kullansın.

konuyu okuyorum arkadaşlar merak etmeyin şimdi wintoflash ın eski sürümlerinden birini denedim onunla deniyeceğim evet sorunum mavi ekranın uzun sürmesi düzgün çalışırsa 20 gb lık xp upload edecem siteye

herkese teşekkürler yardımları için zaten bu konuların hepsini denemiştim wintoflashın son sürümü problemi defalarca indirsemde aynı hatayı verdi bende en eski sürümü indirip denedim sorun çözüldü şuan windows imajını partlara bölüyorum upload etmeye başlayacağım iş bitiminde