Jump to content

Bilgisayar Cok Hizli, Bios A Giremiyorum

ceyceyx
 Share

Recommended Posts

gorgusuzluk yaptığımı sanmayın bu konularda yabanciyim. bilgisayar topladim., bios a girip ayar yapmam gerek ama bilgisayarin dugmesine basar basmaz siyah ekran ve windows acılmıs bulunuyor. bios a nasıl girebilirim. ??

Anakartın marka ve modeli nedir?

gorgusuzluk yaptığımı sanmayın bu konularda yabanciyim. bilgisayar topladim., bios a girip ayar yapmam gerek ama bilgisayarin dugmesine basar basmaz siyah ekran ve windows acılmıs bulunuyor. bios a nasıl girebilirim. ??

Kardeş bilgisayarını açtıktan hemen sonra bir kez reset at makinaya. Sonre hemen hızlıca delete tuşuna veya f2 tuşuna (Anakartının biosa giriş tuşu hangisiyse ona). Olmazsa arkadaşların söylediği gibi , pc yi kapat fişi çek , bios pilini çıkarıp 5 dakika bekle geri tak dene. Klavye mause, ps2 porttan bağlıysa çıkarıp usb klavye ve mause ile denemelisin. Anakartın marka ve modeli nedir ?

Edited by kavrama

Olmaz mı  bea elin gevuru neler neler yapıyor

Geçende bana denk geldi

İster istemez insan şarıp kalıyor

Kiminde esc f2 f8 f9 f12 giriyor

Çözüm Pause-Break tuşu güç düğmesine bastıksan sonra 1 kere basmak yeterli

O bios yazısı donup kalıyor

Edited by register

Olmaz mı  bea elin gevuru neler neler yapıyor

Geçende bana denk geldi

İster istemez insan şarıp kalıyor

Kiminde esc f2 f8 f9 f12 giriyor

Çözüm Pause-Break tuşu güç düğmesine bastıksan sonra 1 kere basmak yeterli

O bios yazısı donup kalıyor

bak bunu öğrendiğim iyi oldu

arkadaslar olay tamam.. hemn anlatayım. pili cıkardim hata werdi. del e basın dedi

bastim hop bios dayım orda ayar yaptim 8 gb ram olmasına karsın 6 goruyordu remap memeory fln derken save and exit işlem tamam .. herkese tesekur ediyorum

sacam bi soru olcak windows 8.1 yuklesem. dahada hizli olacagini soylediler (ne geregi varsa) ama ondada aktiwasyon sorunu var sanirim :)))

arkadaslar olay tamam.. hemn anlatayım. pili cıkardim hata werdi. del e basın dedi

bastim hop bios dayım orda ayar yaptim 8 gb ram olmasına karsın 6 goruyordu remap memeory fln derken save and exit işlem tamam .. herkese tesekur ediyorum

sacam bi soru olcak windows 8.1 yuklesem. dahada hizli olacagini soylediler (ne geregi varsa) ama ondada aktiwasyon sorunu var sanirim :)))

aktivasyon sorunu sistem ilk çıktığında idi. artık öyle bir sorun yok çok kolay bir şekilde aktivasyon yapılabiliyor.

Edited by ArminVB

Arkadaslar siz ciddi misiniz bu kadar basittimi gercekten ben forumda okudum yok skype yok officeden aktiwasyon fln isin icinden cikamam die dusundum. Simdi sicacik yatagimda yatiyorum gercekten kolaysa kalkip 8 i kuracam :))

Edited by ceyceyx