Jump to content

Alternatif Ve Referans Linkler - Yeni Kurallar

Cyph3r
 Share

Recommended Posts

TNC Yönetimi olarak, forumdaki uploader yada paylaşıma gönül vermiş arkadaşların, kazanç amaçlı link paylaşımları konusunda yeni kararlar aldık. Bu kararlar artık forum kuralı niteliğinde olup uygulamada sıkıntı yaşamamak için (*) dikkatlice okunmasını rica ediyoruz.

1. bc.vc , link.tl... vb yönlendirmeli linklerin kullanımındaki yasak devam edecek olup bu konuda taviz verilmeyecektir.

2. Paylaşımlarda alternatif link paylaşımı ile ilgili bazı kısıtlamalara gidilmiştir. Alternatif link isteği ve paylaşımı;

+ Modifiye Edilmiş İşletim Sistemleri (orjinal iso dosyaları hariç),

+ Portable ve Katılımsız Programlar,

+ AutoIT ve AMS çalışmaları,

+ AIO çalışmaları... gibi kişinin emek vererek hazırladığı paylaşımlarda sahibinin izni olmadıkça yasaklanmıştır.

Konu sahibi tarafından alternatif link istenmediği belirtilmişse, gereksiz isteklerle konuyu kirletmeyiniz. Bu iletiler silinecek, ısrarı durumunda yaptırım uygulanacaktır.

- Bunların dışında kalan kategorilerde veya genel olarak şahsa ait olmayan çalışmalarda  alternatif link eklemek serbesttir.

3. Daha önceden yasak olan referans linklere belli ölçülerde izin verilmiştir. Buna göre referans linkler için ön koşul paylaşım olmak şartıyla, geçerli diğer koşullar şunlardır.

+ Referans link paylaşımı sadece upload siteleri için geçerli olacaktır,

+ Paylaşım yapılan konunun sadece ilk iletisinde verilecektir,

+ Sadece o konuda paylaşılan upload sitesinin referans linki verilecektir. (Tek link netload koyup altına turbobit, letitbit... ref. linkler sıralanmayacak)

+ Toplu paylaşım yapılan program, film, dizi... vb kategorilerde paylaşımcı her konu için sadece bir iletide referans link yayınlayabilecektir. Her iletide tekrar tekrar ref. link verilmeyecektir.

+ Referans link, konu içinde görünüşü rahatsız etmeyecek şekilde verilecek, banner şeklindeki referans yada kazanç sağlayıcı bilgi içeren resimler kesinlikle spoiler içinde verilecektir.

+ Konu düzenini ve görüntüsünü bozacak nitelikteki paylaşımlara yönetim tarafından müdahale edecektir.

4. Paylaşımlarda kesinlikle üyelik gerektirmeyen ve free kullanım imkanı da veren upload siteleri kullanılacaktır.

TNC-Team

(*) Yukarıda verilen kurallar dışında hareket edecek olan üyelere yaptırım uygulanacak olup, yaptırımın şekli TNCTR Yönetiminin insiyatifindedir.

Referans link ne demek örnek gösterebilir misiniz anlayamadım

Referans link derken : Mesela ben bir dosya paylaştım linkten kayıt olursanız ek alan gb vs. gelecek gibi  denilmek isteniyor heralde

Ayrıca Bu kurallara şahsi yorumum ;
Eskiden konu açmadan önce araştırırdık bulamazsak paylaşırdık , şimdilerde araştır, kurallara bak, yasakları dikkate al, yönlendirmeli link kullanma, reklam içerecek paylaşımda bulunma, konuyu açacağın yeri bul, başlıkta yardım. acil vs.vs.. kullanma ,refli link paylaşma, kayıt olmayı gerektiren link paylaşma.... normal kullanıcılar tamam hadi anladı ama yeni üyeler peki?? 

Arkadaşlar dediğim gibi bu kesinlikle şahsi düşüncemdir, bu düşüncem hakkında tartışmak istemiyorum , kurallar alındıysa bir sebebi vardır iyice tartışılarak alınmıştır.

Edited by ugur4721

• Administrator

Referans link derken : Mesela ben bir dosya paylaştım linkten kayıt olursanız ek alan gb vs. gelecek gibi  denilmek isteniyor heralde

Ayrıca Bu kurallara şahsi yorumum ;
Eskiden konu açmadan önce araştırırdık bulamazsak paylaşırdık , şimdilerde araştır, kurallara bak, yasakları dikkate al, yönlendirmeli link kullanma, reklam içerecek paylaşımda bulunma, konuyu açacağın yeri bul, başlıkta yardım. acil vs.vs.. kullanma ,refli link paylaşma, kayıt olmayı gerektiren link paylaşma.... normal kullanıcılar tamam hadi anladı ama yeni üyeler peki?? 

Arkadaşlar dediğim gibi bu kesinlikle şahsi düşüncemdir, bu düşüncem hakkında tartışmak istemiyorum , kurallar alındıysa bir sebebi vardır iyice tartışılarak alınmıştır.

Yeni kullanıcı üye olacak diye kural koyup düzeni sağlamayalım mı? Yeni üye de gelecek kuralları öğrenecek.

Yeni kullanıcı üye olacak diye kural koyup düzeni sağlamayalım mı? Yeni üye de gelecek kuralları öğrenecek.

Şuan siteyi tanıttığım ve siteyi güzel bulan kaç tane arkadaşım var ama yeni üye gelemiyor ki doğrulama kodu hotmail yandex gmail yahoo adzek siçbirine gitmiyor bence buna bir çare bulunmalı anı sistemi kullanan başka forumlara bakıyorum onlarda sorun yok bizim siteye mahsus bir sorun heralde 
ilk olarak üyelik sorununu halledelim sonra üyelerin uyması gereken kurallar düzenlenmeli diye düşünüyorum

• Administrator

Şuan siteyi tanıttığım ve siteyi güzel bulan kaç tane arkadaşım var ama yeni üye gelemiyor ki doğrulama kodu hotmail yandex gmail yahoo adzek siçbirine gitmiyor bence buna bir çare bulunmalı anı sistemi kullanan başka forumlara bakıyorum onlarda sorun yok bizim siteye mahsus bir sorun heralde 
ilk olarak üyelik sorununu halledelim sonra üyelerin uyması gereken kurallar düzenlenmeli diye düşünüyorum

Konuyu dağıtmayalım. Ayrıca üyelik problemi düzeldi. Eğer devam ediyorsa yeni bir konu açarak devam ediniz. Bu konu altındaki gereksiz diğer iletiler silinecektir.

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...