Jump to content

Android- Virüsleri Hakkında Bilgisi Olan ?

venom3535
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben geçen yaz döneminde Android sistemli bir telefon aldım .

Telefon aracılığı ile Google simgesi olan ve ara yazan app üzerinden bir tane oyun indirme forumu (googlede oyun indir dediğinizde ilk çıkan ama şu an da ölü olan bir site'ye arkadaşımdan mesaj beklediğim için ) girmeye çalışırken ; Sitede bir yere tıkladığımızda açılan reklam sayfalarından birisi açıldı.

Sayfda Androit cihazına virüs bulaştı vs.vs. şeyler yazıyordu. En sonunda da bir tane onay kutusu geldi ama tıklamadım ? ana menüye gelip işlemi sonlandırdım .

1-Bu bir virüs müdür ( Siyah arka plan üzerine Androit simgesi vardı ve bu tarz yazılar yazıyordu bir pencere geldi ve onay vermemi istedi ama ben görev yöneticisinden Tarayıcıyı kapattım çünkü fake gibi geldi ? )

2-yoksa açılan reklamlar PC'de genelde online tabanlı oyunların tanıtımı şeklinde oluyor. Telefonda da android şeklindeki şeyleri tanıtmak amacı ile yapılmış ve dikkat çeksin diye bu şekilde hazırlanmış bir şey midir?

3- İnternete telefondaki tarayıcıdan girerken, veya başka sitelere bu veya buna benzer şekilde bir ekran ile karşılaşan oldu mu ? Yani androit'e virüs bulaştığında nasıl anlarız ?

4-Androit için antivirüs önerisi olanlar yazabilir mi

=== Bir de her seferinde "mobogenie" diye bir apk indiriyor ?????

Bilgilendiren arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

reklamdan başka bişi değildir kardeşim, bunun gibi (özellikle yönlendirmeli reklam siteleri ve indirme siteleride) yüzlercesi çıkıyor karşima, yok ciazınıza virüs girmiştir yok cihazınız yavaşlamış hızlandırın yok internet bağlantınızı düzeltin falan filan, butür reklamlara kesinlikle inanmayınız, her kendiliğinden açılan reklamıda derhal kapatmaya bakın, o reklamlarla beraber inen gereksiz şeyleride iptal edin