Jump to content

Sınırlı Bağlantı Sorunu

HighDamage
 Share

Recommended Posts

Üst komşudan çektiğim internet ile çok sorun yaşıyorum.5 dakika geliyor sonra sınırlı bağlantı deyip kesiliyor.Hemen bağlantıyı kesip tekrar bağlandığımda yine 10-15 dakika(bu süre sürekli çeşitlilik arz ediyor) geliyor sınırlı bağlantı bağlantıyı kesip yeniden bağlandığımda ise aynı sorun.İşletim sistemi windows 8 ama windows 7 ile de aynı sorunu yaşıyordum.Driverlarım güncel.Bu sorunu nasıl çözebilirim?(Ben 4. kattayım wi fi 8. katta 2-3 diş çekiyor) 

Edited by HighDamage

Üst komşudan çektiğim internet ile çok sorun yaşıyorum.5 dakika geliyor sonra sınırlı bağlantı deyip kesiliyor.Hemen bağlantıyı kesip tekrar bağlandığımda yine 10-15 dakika(bu süre sürekli çeşitlilik arz ediyor) geliyor sınırlı bağlantı bağlantıyı kesip yeniden bağlandığımda ise aynı sorun.İşletim sistemi windows 8 ama windows 7 ile de aynı sorunu yaşıyordum.Driverlarım güncel.Bu sorunu nasıl çözebilirim?(Ben 4. kattayım wi fi 8. katta 2-3 diş çekiyor) 

Bu yazılımdan kaynaklı,normal halde internet olduğu halde 5 DK sonra gitmesi bir yazılım çakışmasıdır.

Eğerki modemin giriş yetkisine sahip olan kişi sizi filtreliyip engellemediyse.

Edited by Anarchosa

buna benzer bir sorunu uzun zamandır yaşıyordum bende. laptopla modem arasındaki bağlantı sürekli kopuyordu. modemi yeniden başlatmadan düzelmiyordu. şifreleme WPA idi, WEP'e geçince düzeldi. çok güvenli değil ama değiştirdiğimden beri hiç sorun yaşamadım.

buna benzer bir sorunu uzun zamandır yaşıyordum bende. laptopla modem arasındaki bağlantı sürekli kopuyordu. modemi yeniden başlatmadan düzelmiyordu. şifreleme WPA idi, WEP'e geçince düzeldi. çok güvenli değil ama değiştirdiğimden beri hiç sorun yaşamadım.

Bu sorun çok kişide var şu an wep e geçmek pek olsaı değil adam anlamıyor pek  

15 dakkada çözülür onun şifresi , türkçe karakter kullanaydın bari

gerçi türkçe karakteri modem arayüzü kabul etmez heralde

Edited by ayhankorkmaz

@HighDamage

192.168.1.1 e ping at atıyorsa

ip adresi 192.168.1.30 ver mesela (2-255 arası verebilirsin)

alt ağ maskesi 255.255.0

varsayılan ağ geçidi 192.168.1.1

dns leri de google dns dene

8.8.8.8

8.8.4.4

@Kintaro

web kullanıyosan modemi kullanan pc sayısı belli ise ip havuzunu kullanan pc kadar ata buda bi güvenliktir yada mac filtresi dene ama bu ayarlar her modemde olmayabilir 

vista işletim sisteminde yalnız wpa yada wpa2 seçiliyse sıkıntı yaşadığım oldu

WPA-PSK+WPA2-PSK şeklinde ayar varsa sorun olmuyor

Edited by oguzhan43

@HighDamage

192.168.1.1 e ping at atıyorsa

ip adresi 192.168.1.30 ver mesela (2-255 arası verebilirsin)

alt ağ maskesi 255.255.0

varsayılan ağ geçidi 192.168.1.1

dns leri de google dns dene

8.8.8.8

8.8.4.4

@Kintaro

web kullanıyosan modemi kullanan pc sayısı belli ise ip havuzunu kullanan pc kadar ata buda bi güvenliktir yada mac filtresi dene ama bu ayarlar her modemde olmayabilir 

vista işletim sisteminde yalnız wpa yada wpa2 seçiliyse sıkıntı yaşadığım oldu

WPA-PSK+WPA2-PSK şeklinde ayar varsa sorun olmuyor

yerel ağ ayarlarından dns adresine modem IP adresini yazsan farkedermi acaba

vv17j.png

İkisini de denedim sonuç olumsuz maaleef :(

Şifreleme türü ile alakalı olduğunuı düşünüyorum.TKIP - AES ayarı olacak onu yalnızca bir tanesi seçilecek şekilde ayarlamalısın.

wpa için aes ,  wep için tkıp kullanılıyor.

Bu ayarları nasıl yapabilirim