Jump to content

Acronis Le Aldığım Yedeği Yükleyemiyorum

pixokid
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni ASUS bilgisayar aldım şu anda 8.1 yüklü acronisle yedeğini aldım ama bir türlü aldığım yedeği yükleyemiyorum.

İngilizce olarak şöyle bir açıklama geliyor.Secure boot violation  invalid signature detected. Check secure boot policy in setup. OK

mecburen ok deyip geçiyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşları yardıma çağırıyorum.

arkadaşım bu aldığın uyarının 2 nedeni var bende sürekli bu uyarıyı alıyorum ama çözümü kolay

1. nedeni aldığın imajın boot özelliği bozulmuş olabilir

2. nedeni diyelim sen acronis 2013 ile imaj aldın geri yüklerken yeni versiyon 2014 ile geri yükleme yapacak olursan yine aynı uyarıyı veriyor bazen acronisin versiyonları uyumsuzluk verdiği oluyor bi versiyonları dene derim

ben okulda acronis 2014 ile aldığım imajları 2012 ile geri yükleme yapamıyorum ama 2014 ile aldığım imajları 2010 ile geri yüklediğimi fark ettim ama sorunsuz imaj alıp atmak isterim dersen sende universal restore programına terfi edebilirsin forumda ben vermiştim boot cd hazırlama programını acronis universal restore ile aldığın bir imajı farklı bir donanıma da atabilirsin hem hard disk boyutu farklı olsada imaj aşamasında boyutu ayarlama şansın var

program upload ve anlatımıda bana aittir bakabilirsin

http://www.tnctr.com/topic/237077-acronis-backup-recovery-115-server-for-windows/page-2

@pixokid

F2 ile BİOS ekranına girin resimdeki işaretli yerleri DİSABLED yapın
F10 ile kayıt çıkış alın aldığınız imajı geri yükleyin  yükleme başarılı ise
BİOS ayarını eski haline alın.

vtupc.jpg

Geri yükleme başarısız ise burdaki benim hazırladığım anlatımı okuyun
BOOTCD imajını indirin CD ye yazdırın geri yüklemeyi tekrar deneyin

Acronis True Image Home 2014 v17 Build 6614 ile (Yedek-İmaj) Almak...
http://www.tnctr.com/topic/236099-acronis-true-image-2014-v17-ile-yedek-ymaj-almak/