Jump to content

General Mobile Discovery Aldım

oca57
 Share

Recommended Posts

arkadaslar bu telefondan aldım telefon bır kac saat ıcınde elımde olacak telefonu ılk actıgımda neler yapmalı neler yapılmamalı uygulama olarak neler onerırsınız elbet burada kullanan arkadaslarımız vardır....

Çok güzel bir seçim yapmışsın. Öncelikle General Mobile Discovery' nin iki sürümü vardır biri hafızası 4 Gb. olan birde 8 Gb. olan vardır. Telefon gelir gelmez ilk kurulum aşamalarını tamamladıktan sonra 12 ve 14 saat şarjda beklet ve tak sim kartini Google hesabını bağla hızlılığın ve kalitenin farkına var derim :) Hayırlı olsun 

Edited by Siwan

ya bu ekran olayı korkutuyor benı cabuk kırılıyormus galıba kılıfsız kullanmak mantıksız olur sanırım eskı telefonum nokıa 603 normal kullanımda 2 gunu rahat cıkarıyor bakalım androıd ne kadar gıdecek :)

ya bu ekran olayı korkutuyor benı cabuk kırılıyormus galıba kılıfsız kullanmak mantıksız olur sanırım eskı telefonum nokıa 603 normal kullanımda 2 gunu rahat cıkarıyor bakalım androıd ne kadar gıdecek :)

Ekrandan korkma yumruk atıyorum ben :) Ama sağlam pvc kaplamaları var çekiçle vuruyorsun sıkıntı yaratmıyor :)

12 saat şarj etmenin ne hıza ne de performansa hiçbir şeye etki ettiğini düşünmüyorum şayet o dedğin mantık eskilerde kaldı yeni tip bataryalarda işlemiyor tecrübeyle sabit aynı telefon bende de var gayette memnunum 2 saat şarjda kalmasına rağmen acayip iyi telefon

Farklı düşünüyorsun bence. Fabrikadan çıkan bataryalar en az 12 - 14 saat arasında şarjda kalmalı içinde manyetikler devreye girmelidir!

Edited by Siwan

sadece başka bir cihazı kontrol edebiliyoruz bize bağlanamıyorlar

Quicksupport ile telefona bağlanıp kontrol edebilirsin.

arkadaslar bu telefondan aldım telefon bır kac saat ıcınde elımde olacak telefonu ılk actıgımda neler yapmalı neler yapılmamalı uygulama olarak neler onerırsınız elbet burada kullanan arkadaslarımız vardır....

Daha önce android konusunda tecrüben yok ise zamanla ihtiyaçların doğrultusunda yapman gerekeni araştırarak yaparsın. Şimdiden şunu yap bunu yap demek olmaz, ihtiyaca bağlıdır. Örneğin ben tüm telefonlarıma ilk önce root yapar imei yedeğini alırım sonrasında cwm yükleyerek custom romları denemeye başlarım.

Farklı düşünüyorsun bence. Fabrikadan çıkan bataryalar en az 12 - 14 saat arasında şarjda kalmalı içinde manyetikler devreye girmelidir!

Batarya firmaları artık günümüz bataryalarında uzun süreli şarjın yarardan çok zarar getirdiği yönünde açıklamaları var. Tabi verilen zarar çok cüz-i bir miktar olacağı için göz ardı edilip ne olur ne olmaz diye 14 saat şarj edilebilir.

Su an telefondan yaziyorum root olayindan cakniyorum guzel gorunuyo yazilim guncelleme olayina baktim son surum yuklu dedi birkac uygulamanin guncellemesini yapiyor simdi :)

Su an telefondan yaziyorum root olayindan cakniyorum guzel gorunuyo yazilim guncelleme olayina baktim son surum yuklu dedi birkac uygulamanin guncellemesini yapiyor simdi :)

Şarj soketini dikkatli kullanmalısın. Eğer usb kablosu zor girip çıkıyorsa tırnakları törpüle yada kolay girip çıkan bir kablo kullanmalısın. Onun dışında ekranda ölü piksel veya bulutlanma yoksa güzel :)