Jump to content

Bir Türlü Çözemediğim Sorun Virüs

bahadır28
 Share

Recommended Posts

Bigisayarın bir kaç gün önce virüs girdi ne yaptıysam silemedim bilgisayar durduk yere çok kasıyo malwarebytes,kasperky,eset,spyhunter,AdwCleaner,norman malware cleaner,

iobit malware fighter  vs bütün programları denedim nerdeyse ama birtürlü sorunu çözemedim ne yapmam gerekiyo ses sürücüsünüde bozuyor yardımcı olabilirmisiniz birde virüs girdikten sonra başlat çubuğu böyle odu.sorun.jpg

Edited by bahadır28

dostum öncelikle spybot search destroy 1.6.2 versiyonunu kendi sitesinden indir sonra pc ni tarat ardından malwarebytes tam sürüm şeklinde bilgisayarını tarat ne bulduysa onla temizle eğer sonuç alamıyorsan virüs senin bilgisayarında windows ile açılan bir dosyayı kullandığından virüs programları tarafından görülmüyo olabilir o zaman ki yapacağın iş hard diskini söküp başka bilgisyara takıp yine bu dedğim programlarla taratman o zaman kesin sonuç alırsın

dostum öncelikle spybot search destroy 1.6.2 versiyonunu kendi sitesinden indir sonra pc ni tarat ardından malwarebytes tam sürüm şeklinde bilgisayarını tarat ne bulduysa onla temizle eğer sonuç alamıyorsan virüs senin bilgisayarında windows ile açılan bir dosyayı kullandığından virüs programları tarafından görülmüyo olabilir o zaman ki yapacağın iş hard diskini söküp başka bilgisyara takıp yine bu dedğim programlarla taratman o zaman kesin sonuç alırsın

spybot search destroy denedim bi işe yaramadı dediğin gibi harddiski söküp başka bilgisayarda external olarak taratmak

bilgisayarın başlangıçtaki tüm programları deaktif edip açmayı denedin mi ? format atmayıda deneyebilirsin son çare olarak.

dediğiniz gibi başlangıçtaki tüm programları deaktif'de edip yaptım gene işe yaramadı sistemi komut istemiyle güvenli mod olarak açıp programları hepsiyle denedim gene işe yaramadı

Sistemi onarmayı dene (format cdsi ile)

dediğiniz gibi de yaptım gene işe yaramadı 

ilk önce güzel bir antivirüs proglamıyla tarat ve virüs varsa virüsden eminsen antivürüz proglamıyla silmeyi yada temzilemeyi dene temizlersen yeniden format at.