Jump to content

Klavye Açılışta Görünmüyor Format Atamıyorum

thegun27
 Share

Recommended Posts

Off bu nedir zar zor boot ettim şimdide önyükleme ekranında yalnızca fare var.bide arkaplan ne yapıcam yok hiçbirşey

not:uzun bekleyiş ardından geldi ama çok yavaş.sanırım sonra usb ile format atmayı denicem

Edited by thegun27

:) usb ile atsan ne olcak yine aynı sorun olmayacakmı? büyük ihtimalle klavye fişini takarken iğnelerden biri yamulmuş olabilir. bir kere benim de başıma gelmişti sorunu bulana kadar ne çekmiştik. en sonunda arkadaşla bir baktık iğnelerden biri yamulmuş başka deliğe giriyordu bunu akıl edememiştik. elimizle düzeltiverdik sorun haloldu. inşallah bu bilgi ile ilgilidir sorunun ve çözülür.

birde usb klavyelerde sorunlar çıkabiliyor. usb dönüştürücü alırsan sorunlar ortadan kalkabilir. böyle bir şeyde yaşamıştım usb dönüştürücü ile direkt klavye girişine takarsan  usb girişinden doğan sorunlar ortadan kalkabilir. benim şu anda öyle.yani hiç bir sorun yok.

Edited by abdülhey

dostum senin sorunun usb kalvye kullanman bende de kablosuz firsby klavye mouse set var onda da sadece mouse görüyo klavye görmüyo kablolu usb klavye kullanıyorsan 50 kuruşa ps2 dönüştücü alarak içi çözebilirsin bu kadar büyütmene gerek yok sorunu sorunun ne bios ta ne debaşka donanımlarda rahat ol

Dönüştürücü ile yaptım görüyor.İki klavye var birini dönüştürücü ile pinli yaptım diğeri usbkalvye.Şimdi sorun şu oldu:

bilgisayar açıldığında ilk anda klavye görünüyor.Biosa girebiliyorum.Fakat boot mebüsünü açtığımda çalışmıyor pinli klavyeyle boot seçiyorum.Ama format ekranı geldiğinde 3-4 dakika sonra klavye seçenekleri vb geliyor.Kurulumu başlat diyorum sonrası yok.Ne saçma bir sorunmuş anlamadım.