Jump to content

Modem Için Ayar Tavsiye

the_doctor_kurti
 Share

Recommended Posts

arkadaslar sizden bi bilgi almak istiyorum bende şunu yapmak istiyorum komsumuza internet paylaşıyorum fakat şifreyi baska komsularda bazen kullanıyor.sürekli değiştirmek istemiyorum

aynı otellerde her odaya ayrı açılan kullanıcı gibi bizde kendi modemimizden bana ve komsuma ayrı ayrı bi kullanıcı açma sansım yokmudur.durumu anlamıssınızdır sanırım örneğin oda 4501  otelde misafir şifre 4501misafir olarak ayrı bir kullanıcı acıyor ve ordan baglanıyor. bende buna benzer bişey yapmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

modem 

TD-W8951ND - TP-LINK 

üstad şimdi her seferinde kim nerden buluyorgiriyor die uğrasması cok uzun ya ben bi sefer bi kullanıcı acayım ki ondan baskasıda onu kullanmaaz  hem ik ikişi aynı anda kullanamıyor bildigim kadarıyla. o kullanıcı tek kişi tarafından aktif oluyor

Hocam senin ve diğer arkadaşın mac adresini gireceksin modeme sadece sizin bilgisayarlar girebilecek internete.

Benim arayüzümden örnek mesela

[spoiler]V2rPXzL.png[/spoiler]

Edited by yasak_ask

Kullanmasını istediğin her bilgisayarla ağa giriş yap ve şifreyi kaydet. bağlantı ayarlarında "ağ adı gizlenmişse de bağlan" gibi bişey olacaktır. onu da işaretle. Modemin html arayüzüne gir. Kullanım kılavuzunda adresi bulabilirsin. 192.168.1.1 olabilir. wireless ayarlarında maksimum kullaınıcı sayısını 2 yap veya 3. Ağ görünürlüğünü de kapatırsan artık başkaları çok zorlamadıkça senin ağını göremezler. Sen de rahat rahat girersin. Ama ağ adını değiştşrmeyi de unutma.

Otel ve Okullarda bulunan her kullanıcıya ayrı şifre yöntemi Hotspot denilen cihazlar ile yapılmaktadır. Ama ev kullanıcısı için bu cihazlara vereceğin paraya değmez. Arkadaşların'da dediği gibi mac filtreleme şu an senin için en ideal çözüm yolu. Hotspot ile dağıtılan bir internet'in örnek giriş ekranı ; http://www.coslat.com/images/arayuz_res/ress_33.jpg

Edited by pc-se7en