Jump to content

16 Gb Ve 8 Gb Flash Belleklerim Bozuldu

FeLSeFeCi
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar şu lanet olası bir flash bellek virüs vakası gene diğer virüsleri çözebiliyordum ama bunu yapamıyorum.5 Tane flash belleğim var hepside bir an gitti 3 gündür uğramadığım forum sitesi kalmadı nerdeyse flash bellekerin 3 tanesi fat32'ye dönüşmüş ntfs'ye dönüştüremiyorum bir sürü  cmd'de covert disk kodu denedim chdsk denedim formatlayama çalıştım olmadı.Neyse en iyisi önemli olan flası size anlatayım diğerlerini allah nasip ederse ilki bilgisayarıma format atacaktım flaşla olmadı daha sonra pc'ye taktım.Alttaki hata çıkıyor biçimlendiriyorum takıp çıkarıyom tam girecem bu hata çıkıyor.

fdT87oI.jpg

Diğer hata ise 8 gb flaşım çalışıyordu bellek onunla format atacaktım daha sonra bu hatayı verdi.

V0eKf3a.jpg

Yardımınıza muhtacım

disk takın hatası veren usb yi çip programlarıyla formatlayabilirsiniz. forumda usb to cd diye anlatımım var.

formatlanmayanları ise bootice programıyla acronis disk director ile deneyin olmazsa onları da çip programlarıyla formatlayın.

IO bit unlocker de deneyebilirsiniz.

Yalnız sandisk ise çip programları yok bilginize.

Merhaba arkadaşlar şu lanet olası bir flash bellek virüs vakası gene diğer virüsleri çözebiliyordum ama bunu yapamıyorum.5 Tane flash belleğim var hepside bir an gitti 3 gündür uğramadığım forum sitesi kalmadı nerdeyse flash bellekerin 3 tanesi fat32'ye dönüşmüş ntfs'ye dönüştüremiyorum bir sürü  cmd'de covert disk kodu denedim chdsk denedim formatlayama çalıştım olmadı.Neyse en iyisi önemli olan flası size anlatayım diğerlerini allah nasip ederse ilki bilgisayarıma format atacaktım flaşla olmadı daha sonra pc'ye taktım.Alttaki hata çıkıyor biçimlendiriyorum takıp çıkarıyom tam girecem bu hata çıkıyor.

fdT87oI.jpg

Diğer hata ise 8 gb flaşım çalışıyordu bellek onunla format atacaktım daha sonra bu hatayı verdi.

V0eKf3a.jpg

Yardımınıza muhtacım

Arkadaşım flaş belleklerin donanımsal olarak da bozulmuş olabilir. Daha önce bilgisayarımın bozulan usb girişine taktığım 3 flaş belleğim ben fark edene kadar bozulmuştu. Bunu da göz önünde bulundur bence. Eğer sadece virüsten dolayı ise bir şekilde kurtarabilirsin. Geçmiş olsun.

başka bir bilgisayarda deneme şansınız oldumu ?

Denedim hocam laptopta denedim onda da aynısı oldu.

Linux yüklü bir bilgisayarda deneme imkanın varmıdır.

Malesef hocam şuan çevremde linux kullanan hiç yok hatta oturduğum mahallede yok denilebilir

Dostum farklı bir sorun bendede vardı biçimlendirme filan hiçbirşey yapamıyordum ama 2-3 gün araştırdım ancak sorunum çözüldü şu programı bir dene inşallah iyi bir sonuç alırsın..

http://www.mediafire.com/download/8qnt78a4ml6t88e/20131008152643001.rar

Kardeş verdiğin program biraz işime yaradı diski biçimlendiriyorum giriyorum daha sonra takıp çıkardığımda aynı hatayı alıyorum.Fat32'de de yaptım daha sonra ntfs'ye çevirdim onda da oldu ama takıp çıkarınca her şey gitti

disk takın hatası veren usb yi çip programlarıyla formatlayabilirsiniz. forumda usb to cd diye anlatımım var.

formatlanmayanları ise bootice programıyla acronis disk director ile deneyin olmazsa onları da çip programlarıyla formatlayın.

IO bit unlocker de deneyebilirsiniz.

Yalnız sandisk ise çip programları yok bilginize.

Hocam tam anlayamadım bootice programını indirdim bir tane flaşı yaptım sorunsuz oldu takıp çıkarıyom oldu diğer flaş olmadı , disk hatasını vereni yapamadım bu arada disk hatasını vereni biraz daha açıklar mısınız ?
Edited by FeLSeFeCi

dostum en güzeli ubuntu adlı linux ta flashı fat32 ve ntfs formatları dışında başka bir formatta biçimlendir sonra windows ortamında flashı pc ye tak ister ntfs ister fat32 ye biçimlendirebilirsin bilmeyen biri için zordur bilirim

dostum en güzeli ubuntu adlı linux ta flashı fat32 ve ntfs formatları dışında başka bir formatta biçimlendir sonra windows ortamında flashı pc ye tak ister ntfs ister fat32 ye biçimlendirebilirsin bilmeyen biri için zordur bilirim

Hocam linuxlu pc'em olsa zaten yapardım şimdi tekrar 6 gb'lik dosya indir format at daha sonra windows yap zor iş biraz yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

AOMEI Partition Assistant Professional Edition 5.5  kurup  denermisin

Kardeş programı denedim oldu ama gene aynı takıp çıkarınca her şey aynı oluyor sürekli pc'de takılı olması lazım yani yedek hdd' yaptım oldu ama bu flaş olduğu için her şey takıp çıkarmaktan ibaret böldüm sildim create yaptım ama gene aynı

[spoiler]

EsO2a81.jpg[/spoiler]

yukarıda arkadaş bahsetmiş chipgenius programı ile chip türünüzü öğrenip yeniden flash bellekleri programlamayı dene ben bu şekilde bi kaç flash belleğimi düzelttim ama fake belleklerde sıkıntı olabiliyor

Kardeş indirdim programı buyur 

[spoiler]http://i.imgur.com/oxV9OtP.jpg[/spoiler]

baska bir flash bulabilirsen sayet  usb linux yükleyip deneyebilirsin live sürümü ile yada  sanirim cok iyi hatirlamiyorum ama xp de format atarken usb hafiza karti bicimlendiriyordur ama  flash sorunu cok fazla cözüm olmamaktadir cünkü donanim kaldirmadan cikardigimiz icin ...!

CD'de çalışan ubuntu linux indiriyorum bakalım sonuç ne olacak

otomatik kullan ı kapat xp için gpredit.msc

win 7 de denetim masası otomatik kullan dan kapat her taktığın sisteme otomatik bulaşmasın

cd den çalışan bir sistemi tak ordan istediğini yap

Live ubuntu indiriyorum bitince cevap yazarım.

phison chipsete sahip ilgili araçlar aşağıdaki linkte

http://dl.mydigit.net/special/up/phison.html

buradaki toolla low level format atmayı dene

http://dl.mydigit.net/2011/12/834.html

işe yaramazsa aşağıdaki toolları dene ama sorumluluk almam :)

http://dl.mydigit.net/2011/12/838.html

http://dl.mydigit.net/2011/12/833.html

kolay gelsin