Jump to content

Nvidia 8800 Gtx

lori
 Share

Recommended Posts

e27yEd.jpg

Arkadaşlar ikinci el ekran kartı alacam. Kararsız kaldım, sizlerede sorayım dedim alacağım ekran kartı 384 bit olması lazım benim için bit önemli

gigabyte 8800 gtx 384 bit = 160 TL

kullanımı = 5 yıl

GİGABYTE GEFORCE 8800 GTX 
384 BİT VERİ YOLU
DX10
1GB GDDR3 RAM
PCI EXPRESS X16 

aradım herhangi bir sorununun olmadığını söyledi ve şuan kullanıyorum dedi 5 yıl kullanılmış, bu beni tereddüte koydu alırsam ben kaç sene daha kullanabilirim ?

Edited by lori_mehmetziya

Ebay de 55 dolar artı 35 de kargo bedeli sıfırı gigabyte değil Nvidia

Nvidia GeForce 8800 GTX 8800GTX 768MB PCIe Dual DVI Graphics Video Card

bu ebay türkiyede mi bulunduğu yer site yabancı link atarmısın 55 doları göremedim

ekran kartında doğru bilinen yanlışlardan biri.

tek değere takılı kalmak doğru bilinen yanlıştır.

sadece bite göre sadece bellek miktarına göre değerlendirmeler kökünden yanlıştır.

örnek olarak 9600gt 256 bittir dx10 sürümü destekler

hd 5770 128 bit karttır dx 11 sürürmü destekler

buna rağmen 9600 gt gta 4 te sürünürken 5770 makul fps ve çözünürlüklerde takır takır öynatır

üstelik 9600 gt crysis 3 u desteklememektedir

ayrıca 160 tl şu zamanda 8800gtx ye vermek kazık yemenin alasıdır üstelik bu kartın dx 11 özelliğide yok

daha ısınma sorunundan bahsetmedim 5 yılı bırak 1-2 yıl sürekli oyun oynadığında nvidia 8 serisinde klasik ekranda cizgi sorunuyla

karşılaşırsın

sana önerebileceğim kart

hd 6850 dir ikinci elden 180 tl bulablirsin

yada 5770 al ikinci el 130 lira

bu likte 8800gtx karşılaştırması verilmiş

http://www.hwcompare.com/1202/geforce-8800-gtx-vs-radeon-hd-5770/

Edited by tutuklu8

ekran kartında doğru bilinen yanlışlardan biri.

tek değere takılı kalmak doğru bilinen yanlıştır.

sadece bite göre sadece bellek miktarına göre değerlendirmeler kökünden yanlıştır.

örnek olarak 9600gt 256 bittir dx10 sürümü destekler

hd 5770 128 bit karttır dx 11 sürürmü destekler

buna rağmen 9600 gt gta 4 te sürünürken 5770 makul fps ve çözünürlüklerde takır takır öynatır

üstelik 9600 gt crysis 3 u desteklememektedir

ayrıca 160 tl şu zamanda 8800gtx ye vermek kazık yemenin alasıdır üstelik bu kartın dx 11 özelliğide yok

daha ısınma sorunundan bahsetmedim 5 yılı bırak 1-2 yıl sürekli oyun oynadığında nvidia 8 serisinde klasik ekranda cizgi sorunuyla

karşılaşırsın

sana önerebileceğim kart

hd 6850 dir ikinci elden 180 tl bulablirsin

ben sadece tek bir oyun için alacam onun içinde bana 384 bit olan lazım diğer özellikler önemli değil

hocam hd 5970 alırsan tüm oyunları sorunsuz bi şekilde oynarsın,bende cs 1.6 online oynuyorum (nexon game) ve ekran kartım gtavice city bile zor çalıştırıyor ama cs 1.6 sorun yok rahatlıkla açıyor.bit olayına takılma

şuraya bi göz at anlarsın;
http://www.youtube.com/watch?v=IP9HKoeuQUs

Edited by mmtsahindmn

crysis 3 oynatmaz dx11 istiyor dx11 olmayan herhangi bi ekran kartiylada oynayamazsin ki buna gtx295 dahil (896bit lik bi ekran karti) gtx 8800 zamaninin hatta şimdi bile çok sağlam bi kart ama çok fazla isinir üstündeki soğutucusu yeterli gelmez yerine özel bi soğutucu alman gerekirki artik onu da bulamazsin evga gtx 8800 01.01.2014 patladi ki ben ikinci el almistim 6-7 senesi rahat var bu kadar dayanmasi bile mucize :D tavsiye dersen özel soğutucun yoksa crysis 3 oynamak istiyorsan :D dx11 destekli olan degil direk dx11 olan bi ekran karti al :D