Jump to content

Nokia Cep Telefonlarının Yazılımını Yükseltme (Phone Software Update)

genius

Recommended Posts

Arkdaşlar Nokia symbian telefonlar için gerekli yazılım yükseltmesini nokia internet sitesi üzerinden kullanıcılarına sağlıyor.Ancak kurulum ingilizce.Software yükseltmek ne işime yarayacak diyorsanız ben yükselttim kendi nokia telefonumun(N70) software ni.Öncelikle telefonunuz daha hızlı oluyor.64 mb hafızakartım full dolu telefon banamısın demiyor ve yavaşlamıyor.Özellikleri ni daha verimli kullanıyorsunuz.Bazı telefon sorunları da çözülüyor.

Update yaparken dikkat edilmesi gerekenler

1-Update başlamadan önce bilgisayarınıza nokia software updater yazılımını yükleyin.www.nokia.co.uk/A4226014 (yazılım ingilizcedir.)

2-Telefonunuz türkiye garantili bir cihaz olmalıdır.Yoksa telefon update edildikten sonra dil ingilizceye dönüşür yani türkçe seçeneği kalkar.

3-Telefonunuzu full şarz edin ve Usb kablasuyla bilgisayara bağlayın.Aynı zamanda şarzda kalsın full olsa bile.

4-Telefonunuzu profil olarak general i seçin5-Rehberi ve resimleri yedekleyin nokia pc suite yazılımı ile(Bu yazılımı nokia.com.tr den inderebilirsiniz türkçedir.)

5-Bu işlemden sonra software updater yazılımını çalıştırın.Bunu çalıştırdığınızda pc suite bağlantısı kesilecek korkmayın gerekli yönergeleri izleyin.

6-Telefon update edilirken kapancak

7-Burada dikkat edilmesi gereken usb le oynamayın ya da elektrik kesintisinin telefonu etkilememesi için güç kaynağının olduğu bir bilgisayarda update edin aksi tekdirde bağlantı ve elektirk kesilmesi halinde telefon çok büyük zarar görebilir.

8-En sonunda yazılım update successuful(başarılı)diyecek ve update bitecek.

UYARI:Doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı nokia hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

kardeş ben 2 hafta önce kablo ile denebenim kabloda bazen kesildiği için telefon kitlendi ve açılmadı o yüzden telefoncuya gidip 5 ytl karşılığı format attırmak zorunda kaldım.

ayrıca telefonum data kablosu orjinaldir. ama birde elimde dku5 kablosu var bir de onun ile denesemmiki?

Ama korkuyorum

tekrar kilitlenir diye

Ne yapmalıyım

sence yardımcı olumusun?

teşekkürler

orjinal usb kabloyla güncelle derim.Bağlantının kesilmesinde bazı antivürüs programları sebep oluyor özellikle internet secretuiry ler.Güncelleme yapılırken antivirüslerde korumayı düşük hale getirin.Ya da nokia software updater programını izin verilenler listesine ekleyin ki blok koymasın antivirüsler.Bir de güncelleme yapılırken arka planda hiçibr program çalıştırmayın.

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

format attırmak için para verme bence

telefon kapalıyken *(yıldız) + 3 (üç) + (arama tuşu) + (power)

tuşlarına aynı anda basılı tut

bir kaç saniye içinde telefon ekranı açılacaktır

bu kısıma gelince bıra ve bekle

kısa bir süre içinde tele fon formatlanmış ve orjinal ayarlarıyla geri gelecektir

yalnız telefon hafızandaki tüm bilgileri yedeklemedinse kaybedebilirsin

bu yöntem s 60 ve üstü seri içindir.

• 2 hafta sonra ...

polat4283 kardesım telefonunun modelını yazarsan daha fazla yardımcı olabılırız ve formatıda kendın atabılırsın ben soylıyım nasıl atıldıgını yanklız yapmadan önce tel hafızasını mutlaka yedekle sımdı baslıyoruz.Arama tusuna yıldıza (*) 3 e ve on off tusuna yanı cma kapama tusuna hepsıne anı andan basılı tutve bekle ekranda formating yazar yazı cıkınca bırakabılırsın bu yolla format atabılırsın telefonuna ve burdakı yukseltmeyı ıcınde korku olmadan dene bluetooth la denemeyın baglantı sureklı kesılır. cıhazı temellı bozabılırsınız.

• 3 ay sonra...

format attırmak için para verme bence

telefon kapalıyken *(yıldız) + 3 (üç) + (arama tuşu) + (power)

tuşlarına aynı anda basılı tut

bir kaç saniye içinde telefon ekranı açılacaktır

bu kısıma gelince bıra ve bekle

kısa bir süre içinde tele fon formatlanmış ve orjinal ayarlarıyla geri gelecektir

yalnız telefon hafızandaki tüm bilgileri yedeklemedinse kaybedebilirsin

bu yöntem s 60 ve üstü seri içindir.

sürüm yükseltme sırasında hata oluşunca bu yöntemle hiçbirşey elde edemezsiniz...benim başıma geldi ve bu kodları tuşlama sistemlerini falan biliyorum telefonu hiçbir şekilde açamazsınız...bilgisayar üzerinden formatlanması gereklidir.. teşekkürler

• 2 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
kardeş ben 2 hafta önce kablo ile denebenim kabloda bazen kesildiği için telefon kitlendi ve açılmadı o yüzden telefoncuya gidip 5 ytl karşılığı format attırmak zorunda kaldım.

ayrıca telefonum data kablosu orjinaldir. ama birde elimde dku5 kablosu var bir de onun ile denesemmiki?

Ama korkuyorum

tekrar kilitlenir diye

Ne yapmalıyım

sence yardımcı olumusun?

teşekkürler

versiyon yüklerken telefon kapanır ama bağlandı gesildi ıyarısı gelir sen sakın cıkarma cün kü yükleniyor yükleme cizkizinin yavaş yavaş uzadığını göreceksin

panik yapma ğüle ğüle yükle not telefonun bağlantı yerini temizle tak

• 1 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
vallahi çok salakça bir olay ben yaptım şuan telefonum ingilizce ve bir türlü türkçeye çeviremiyorum NSS programı da hikaye bir tüelü telefonu tanıtamadım telefonum E65 offff offfffffffffff :-(

Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş.

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...