Jump to content

Yurtdışından Telefon Almak?

GokhanArilik
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yurtdışından telefon almak istiyorum. Ama pek İngilizcem yok. Bu gümrük falan olaylarından anlamıyorum bana yardım edebilecek arkadaşlar veya fikir verebilir misiniz? Hangi marka telefon önerirsiniz? Fikir verirseniz sevinirim . 

Bütçem 400$ a kadar olabilir.

Android Telefon istiyorum.

Edited by gsgoko

Yurt dışından alırsan Vergisiz getirebilirsin ama türkiyeye girdikten sonra o telefonu açtırman için vergi vermen gerekecek bilgim yok ama aşağı yukarı 150 tl daha ucuza mal oluyor bunu getirebilmen için bir arkadaşın türkiyeye gelirken sanki onunmuş gibi getirmesi lazım sipariş verip getirsen ki bunu hiç denemedim RİSKLİ olabilir gümrüçü yakalarsaparan gidebilir açtırma olayına gelirsek herşey dahil olunca dediğim gibi 150 tl civarı daha uygun oluyor diye yanlışım varsa arkadaşlar düzeltin.

Burada bazı mevzuları detaylıca açmam yasak. Fakat Telefonu yurt içinde ücretsiz açtırabilmen için MTK işlemcili telefonlara yönelmelisin. Google de aratırsan MTK işlemcili telefonlar nasıl açtırılır diye, anlarsın.

Pandawillden daha önce alışveriş yapmadım ama, alışveriş yapan onlarca kişiyi bulabilirsin Türkiyeden. Güvenilir bir sitedir.

Gümrük ile ilgili şurayı okursan bilgi sahibi olmuş olursun:

http://www.tnctr.com/topic/238554-yurt-dythyndan-ayakkaby-almak-guvenilir-siteler/?p=1391107

Benim önerdiğim telefon:

Zopo ZP998:

http://www.pandawill.com/zopo-zp998-octa-core-smartphone-mtk6592-17ghz-55-inch-gorilla-glass-fhd-screen-2gb-32gb-android-42-otg-nfc-black-p84009.html

ZOPO ZP998 AnTuTu Benchmark

http://www.youtube.com/watch?v=dx9B-IHHup4

ZOPO ZP998 Tanıtım:

http://www.youtube.com/watch?v=aI9PBY0a7Pk

Ben maceraya atılmam diyorsanda 16gb General Mobile Doscovery al keyfine bak. ;)

Edited by _ULTIMATE_

Mtk 6577 ve üst model işlemciler için mühendislik modundan ime değiştirilebilir.

Spreadtrum işlemcili cihazlardan uzak dur elinde patlar.

Gümrükten geçmesi şans işi. 

150tl kar için kimse yurtdışından telefon almaz. Özelliklerine göre alınan fiyatta kar etme daha çoktur.

Biraz öyle. Benim ikinci önerim iyi bence :)

General Mobile Doscovery 16gb

Aslında zahmetli değil sadece beklediğin süre uzun. Birde telefonun gümrükten geçmesi şans işi o kadar. 1.5 sene önce her telefon geçiyordu hemen hemen ama sonrada değişiklikler oldu paketleri x-ray ile tarıyorlar.

Genelde ücretsiz olarak china mail ile 23-25gün , hong kong post ile 8-10gün e geliyor kargolar.

Forumda 3-5 kişi kullanıyor discovery. Bunlardan biride benim. 

Ben çok memnunum kendi adıma.

Genel olarak eksileri;

Telefonun sesi az çıkıyor, mühendislik moduyla yükseltilebiliyor

Şarj soket yeri biraz hassas kullanırken bilinçli olursan hiçbişey olmaz

Ekranda ölü piksel çıkabiliyor. 5 ve fazlasına servis ekran değişimi yapıyor

Ekranda bulutlanma olabiliyor. servis ücretsiz değişim yapıyor.

Bataryası biraz düşük. 1800 mah ama bence yeterli.

Malzeme kalitesi çok iyi değil bir samsung gibi olmasını beklememek gerek.

Özellikle 16gb olanların genelinde custom romlarda uyumsuzluk var(Farklı kamera kullanıldığından driverlar uyuşmuyor)

yurtdısından getirten arkadaslardan alabilirsin kazandıkları 50-100 lira falan zaten onun içinde kendi başına zahemete girme derim ben aldım kullanıyorum cubot,zopo ve giayu markalarını tavsiye ederim .

:hım:   Sorunlu bir telefon (biraz) ama herkes beğeniyor şaşkınlardayım :N:

Sorunlu değil aslında sorunlu olanlar daha çok kullanıcılar. Ayrıca sorun bütün markalarda olabilir. Elektronik ürünbu, kimse sana %100 mükemmellik garantisi veremez.

Edited by yasak_ask

:hım:   Sorunlu bir telefon (biraz) ama herkes beğeniyor şaşkınlardayım :N:

Bendeki sorunlar şarj soketim bozuldu. Yedek batarya aldım, universal şarj cihazı ile şarj ediyorum bataryaları, 7/24 şarjım hiç eksik olmuyor. Biter bitmez bataryayı değiştiriyorum. Garanti şarj soketi değişimi için 50 tl istiyor. Ben batarya+universal şarj cihazını 35 tlye aldım.

Telefonun geçenlerde uyanma tuşu bozuldu, bu garanti kapsamında yaklaşık 10 güne kadar garantiye göndereceğim.

Şu anda yasak_ask sağolsun onun önerdiği bir uygulama ile sensörü kullanarak telefonu uyandırabiliyorum. Uyandırma tuşu yapıldıktan sonra dahi bu uygulamayı kullanmayı düşünüyorum :)

Bu iki sorun dışında başka hiçbir sıkıntı yok.

Telefon yazılımsal olarak stabil çalışmakta, sıfır sorun diyebilirim. Sıfır donma, takılma. İnternet erişimi ben bilgisayardan daha fazla zevk alıyorum kullanarak.

Ekran parlaklığı muhteşem derecede doyurucu, bu bana zevk veriyor :)

Telefonda ısınma derdi yok. Yoğun kullanımda wifi 7/24 açık batarya 14 saate kadar dayanıyor.

Telefonu onlarca kez yere düşürdüm, şükür düşmeden yana bir sorunla karşılaşmadım.

Kısacası telefon fiyatına göre muazzam.

Edited by _ULTIMATE_

Yurt dışından getirdiğin telefona ya imei numarası attıracaksın yada ave turkcell gibi bir bayiiye gidip telefonu kaydettirmek için bilgi alıcaksın.Mesela  dışardan iphone 5  aldın diyelim.Öncelikle  bu telefona  bir hat taksan:örn avea  kimseyi arayamıycan çünkü telefonunun imei numarası türkiyeye kayıtlı değil.(imei numarası telefonlarda olan bir numara kayıt numarası gibi birşey).Bu yüzden avea hat açmak istiyorsan aveaya türkcellse türkcell vs.bayine gidip bilgi alıcaksın.Sonra onlar seni pasaport şubeye yönlendirecek pasaport şubeye gidip telefonunu yanında getirdiğin zaman 1 ay içinde kayıt ettirmen gerekir.yoksa kabul edilmez.Senin pasaport bilgilerine göre telefon senin üstüne kayıt olacak.Muhtemelen en az 100-120-150 TL gibi bir vergi ödeyeceksin.Sonrada gidip hattını alır takar kullanırsın.Eğer para harcamak istemiyorsan gidip bir telefoncuya kaçak kullanım için imei attırırırsın.Ama 1-2 ay sonra tekrar  telefon kitlenecek tekrar attırman gerekecek.Ayrıca kaçak oluyo telefon buda suç yakalandınmı hem telefon hemde sen yanarsın..

Eğer para harcamak istemiyorsan gidip bir telefoncuya kaçak kullanım için imei attırırırsın.Ama 1-2 ay sonra tekrar  telefon kitlenecek tekrar attırman gerekecek.Ayrıca kaçak oluyo telefon buda suç yakalandınmı hem telefon hemde sen yanarsın..

5 ila 10 sene arası yatarsın diye ekleseydin birde... Tövbe tövbe :D

İmei klonlanmadıkça kapanmaz.