Jump to content

800 Liraya Masaüstü

Share

Recommended Posts

S.a arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 800 tl civarında iki tane kız çocuğunun kullanacağı bi bilgisayar toplamayı düşünüyoruz. Sizce nasıl bi sistem olsun yani bunu kız çocukları kullanacağı için oyun performansi olmasada olur zaten o fiyata oyun performanslı pc toplanır mi bilmiyorum da :)
Herkese iyi forumlar...

asus anakart uzerıne kurulu amd cpu o/b vga 4gb ram seklınde bır sıstem ısınızı gorur ıstege baglı vga eklenırse oyun makınası olarakda kullanılabılır performans ıcın anakart ıyı secılmelıdır

bütçe düşük olduğu için 2. el parçalardan bir sistem oluşturulursa daha iyi olur. ( Özellik açısından) :D

en basit örneği; 320 gb sıfır hard diski 120-130 tl den aşağı bulmak zor. Ama 2. el 40 lira civarında

Edited by ArminVB

asus anakart uzerıne kurulu amd cpu o/b vga 4gb ram seklınde bır sıstem ısınızı gorur ıstege baglı vga eklenırse oyun makınası olarakda kullanılabılır performans ıcın anakart ıyı secılmelıdır

belirttiğin sistemi o fıyata toplamak mumkun mudur ? 

bütçe düşük olduğu için 2. el parçalardan bir sistem oluşturulursa daha iyi olur. ( Özellik açısından) :D

en basit örneği; 320 gb sıfır hard diski 120-130 tl den aşağı bulmak zor. Ama 2. el 40 lira civarında

2. elleri nerden bulalım be usta :D 

i3-i5 işlemcili notebook alınabilir diyeceğim ama kızlar kaç yaşında bilmiyorum. Yıpranma payını tam kestiremiyorum :D

notebook o fıyatlarda zor be abi  :) 

windows 7 32 bit işletim sistemi ile rahat bir şekilde kullanabilirler. 

Haklısınız. Birşey sormak ıstıyorum pentium mu daha ıyı sızce dual core mu ? 

Eğer Notebook Düşünürseniz 900 tl ye indirime girmiş ASUS

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-x55a-sx195h-2020-4g-500g-15-6-w8-101795036#product-information

O Kadar butcelerı olmadıgı ıcın toplama dusunuyoruz. Saolun yınede

belirttiğin sistemi o fıyata toplamak mumkun mudur ? 

Atx Frisby FC-A2830B Siyah Kasa (300W)             38 USD + KDV

ASUS M5A78L-M LX3 760G DDR3 Vga+GLan               59 USD + KDV

Amd Athlon II X2 250 (3.0GHz,2MB,65W,AM3) Box      58 USD + KDV

4GB DDR3 1333MHz Soğutuculu Tek Modül (Zeppelin)   46 USD + KDV

500GB SEAGATE 7200Rpm 16MB SATA-3 6Gb/s Hdd        67 USD + KDV

Samsung SH-224BB 24X DVD-RW Sata Siyah (Bulk)      28,5 USD + KDV

18.5" HP B7M13AA 5ms,Dvi,(W1972a) Siyah LED        106 USD + KDV

toplam 1035 tl
                                                monıtorsuz 762 tl

fıyat assagı cekılebılır assagıdakı adresde mevcut

Atx Frisby FC-A2830B Siyah Kasa (300W)             38 USD + KDV

ASUS M5A78L-M LX3 760G DDR3 Vga+GLan               59 USD + KDV

Amd Athlon II X2 250 (3.0GHz,2MB,65W,AM3) Box      58 USD + KDV

4GB DDR3 1333MHz Soğutuculu Tek Modül (Zeppelin)   46 USD + KDV

500GB SEAGATE 7200Rpm 16MB SATA-3 6Gb/s Hdd        67 USD + KDV

Samsung SH-224BB 24X DVD-RW Sata Siyah (Bulk)      28,5 USD + KDV

18.5" HP B7M13AA 5ms,Dvi,(W1972a) Siyah LED        106 USD + KDV

toplam 1035 tl
                                                monıtorsuz 762 tl

fıyat assagı cekılebılır assagıdakı adresde mevcut

Psu da bıraz sıkıntı olabılır gıbı  300 watt bıraz az gıbı gelıyor da. dığer ozellikler ıdare edecekdır onları Tşk hocam 

S.a arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi 800 tl civarında iki tane kız çocuğunun kullanacağı bi bilgisayar toplamayı düşünüyoruz. Sizce nasıl bi sistem olsun yani bunu kız çocukları kullanacağı için oyun performansi olmasada olur zaten o fiyata oyun performanslı pc toplanır mi bilmiyorum da :)
Herkese iyi forumlar...

Buyrun yeni gördüm bunuda işinizi görebilir 

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-i3-sifir-full-bilgisayarda-sok-kampanya-749-tl-149199408/detay/

Psu da bıraz sıkıntı olabılır gıbı  300 watt bıraz az gıbı gelıyor da. dığer ozellikler ıdare edecekdır onları Tşk hocam 

ılk ıletınızdekı sınırlı bılgı dogrultusunda tarıfe uygun sıstem olusturmaya calısdık oyun bılgısayarı olmayacagını yazmısdınız buna ıstınaden olusturulan sıstemın yeterlı gelecegını sanıyorum  300w ın uzerınde bır guc harcayacak sıstem gerekıyorsa kullanılacak uygulamaları ve gereksınımlerını belırtırsenız daha kesın sonuclarla yardımcı olmaya calısırız fakat fıyat yukarı dogru cıkacaktır yazmıs oldugum sıstem ıcın 300w yeterlı olacaktır ama donanımı sınırlarına kadar zorlayacaksanız onunda basıt cozumu var cd surucusunun fısını cekın guc gereksınımı assagı duser sonucda her zaman kullanılmıyor 

Toplam Güç Gereksinimi297 Watt

Edited by TRS1

ılk ıletınızdekı sınırlı bılgı dogrultusunda tarıfe uygun sıstem olusturmaya calısdık oyun bılgısayarı olmayacagını yazmısdınız buna ıstınaden olusturulan sıstemın yeterlı gelecegını sanıyorum  300w ın uzerınde bır guc harcayacak sıstem gerekıyorsa kullanılacak uygulamaları ve gereksınımlerını belırtırsenız daha kesın sonuclarla yardımcı olmaya calısırız fakat fıyat yukarı dogru cıkacaktır yazmıs oldugum sıstem ıcın 300w yeterlı olacaktır ama donanımı sınırlarına kadar zorlayacaksanız onunda basıt cozumu var cd surucusunun fısını cekın guc gereksınımı assagı duser sonucda her zaman kullanılmıyor 

Toplam Güç Gereksinimi297 Watt

teşekkur ederim zaten cd surucusu kullanmıcaz inşallah karşılar..