Jump to content

hdd bilgisayarım'da gorunmuyor

mert

Recommended Posts

yeni aldıgım western digital my book pro 2 1 terabyte lık external hard disk i usb kablosuyla bagladıgım zaman device manager da goruntuleyebiliyorum ve duzgun calısıyor olarak gozukuyor ancak bilgisayarım uzerinden ulasamıyorum. ne yapmam gerekiyor? sorun nerede olabilir?

sorun hardiskinin yeni olmasından kaynaklanan formatlanmamış olmasındandır. Bilgisayarım sağ click yönet - Disk yönetimine girdiğin zaman görürsün hdd ni sağ tıklayıp aktif hale getirip primary miydi neydi işte ona tıklayıp biçimlendirirsen kullanılabilir hale getirebilirsin bu saatte bu kadar aklıma geliyo valla :D

sorun hardiskinin yeni olmasından kaynaklanan formatlanmamış olmasındandır. Bilgisayarım sağ click yönet - Disk yönetimine girdiğin zaman görürsün hdd ni sağ tıklayıp aktif hale getirip primary miydi neydi işte ona tıklayıp biçimlendirirsen kullanılabilir hale getirebilirsin bu saatte bu kadar aklıma geliyo valla :D

daha oncekılerde hıc karsılasmadım cozumu oyleymıs ama dogru soyluyosun.

eyvalah sagolasın.

arkadaşım =) sorunun BİOS da ordan hdd yi tanımlaman lazım bazı anakartlar desteklemeyip otomotik görmüyor hele lanet baş belası asus ise way haline...ordan tüm ayarlar...kolay gele şimdiden...

• 2 hafta sonra ...

bios dan usb hardisk olarak gösterirsen belki çalıştırabilirsin veyatta bilgisayarım / yönet / disk yöneticisinden sağ tıklayıp yerel disk olarak atarsan çalıştırabilirsin ..

arkadaşım =) sorunun BİOS da ordan hdd yi tanımlaman lazım bazı anakartlar desteklemeyip otomotik görmüyor hele lanet baş belası asus ise way haline...ordan tüm ayarlar...kolay gele şimdiden...

birincisi asus takılan herşeyi otomatik algılıyor. hatta bendeki anakart usb disk takılı iken kapatırsam ve açtığımda takılı değilse açılışta takılı olmadığını söylüyor. bence harika.

ikincisi ise usb deb değil zaten sorun çözülmüş gerçi ama ilk kullanımda usb diskler formatlanmazsa görünmez. ve formatlamışlar görmüş sorun yok yani

• 1 ay sonra...

dostum bilgisayarıma sag tıkla yönet burdAN hdd bölümleri görünecektirr sürücü ve harfi yolu değiştir dierek bu sorunu çözersin ya da partition magic 8.0 ile daha zahmetsiz ve kısa sürede yapabilirsin kafana göre takıl:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...