Jump to content

Birçok Katılımsız Exeyi Tek Bir Exede Birleştirmek

lavkayoll
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar böyle birsürü 10-20 tane katılımsız exeyi tek exede birleştirme programı yok mudur acaba? Aio olarak birleştirecek, tek bir exede olacak ve o exe tüm programları otomatik olarak kuracak bir program arıyorum. Örnek vermek gerekirse, Format factory, Video Joiner gibi programlar bir sürü mp3 ve mp4 ü nasıl bir dosyada birleştirebiliyorsa exeler içinde katılımsız exe birleştirici program vardır herhalde.

Edit: Arkadaşlar yanlış anlamayın söylemek isteyip de aklıma gelmeyen veyahutta söylemediklerim hep son anda aklıma geliyor. Forumda Aio bölümünde bir sürü çalışma var bununla ilgili ama yine de ben Tek Tık arıyorum. Orada exenin içeriği sonuçta her ne olursa olsun gene geliyor. Ben exenin içeriği gelmesin istiyorum. (Kuracağım programlar Windows için muhtemel gereklilik oluşturduğu için kurulum seçeneği bile gelmesin.)

Edited by lavkayoll

En mantıklısı AIO ların kullandığı platformlar. Çünkü programlar sürekli güncelleniyor. Düzenleme değişim yapmak çok kolay olacaktır. Zaten katılımsız kurulumlar indirirsen tek yapman gereken, istediğin programları seçip kur butonuna tıklamak. 

En mantıklısı AIO ların kullandığı platformlar. Çünkü programlar sürekli güncelleniyor. Düzenleme değişim yapmak çok kolay olacaktır. Zaten katılımsız kurulumlar indirirsen tek yapman gereken, istediğin programları seçip kur butonuna tıklamak. 

Yasak_ask peki bunu Sfx in silent yöntemiyle yapabilir miyim? Mümkün mü?

Edited by lavkayoll

Hadi dediğiniz gibi o Aioları indirdik diyelim. Sanki Windows kurulumunda karşıma çıkmayacak gibime geliyor. (Niyetim bu işi biraz da Windows kurulumuna uygulamak)

Peki siz bana setupcomplate.cmd parametrelerini verir misiniz ben de onu Oem klasörünün içine atayim. Kurulumda illaki Aio dosyasının karşıma çıkması gerekiyor, hatırlatırım.

Edited by lavkayoll

Yapmak istediğiniz pek pratik gelmedi bana ama winrar ile bile basitçe yapabilirsiniz... Tüm katılımsızları biraraya getirip sonra yanlarına da şu cmd dosyasını ekleyin

@echo off

start /wait prog1.exe
start /wait prog2.exe
start /wait prog3.exe
.
.
.

ve dosyaları topluca winrarla sfx yapın. Ayarlarında Sessiz Modda tümünü gizleyi seçip, çıkarttıktan sonra çalıştırılacak dosyaya da cmd doyasının adını gösterin...

Yapmak istediğiniz pek pratik gelmedi bana ama winrar ile bile basitçe yapabilirsiniz... Tüm katılımsızları biraraya getirip sonra yanlarına da şu cmd dosyasını ekleyin

@echo off

start /wait prog1.exe
start /wait prog2.exe
start /wait prog3.exe
.
.
.

ve dosyaları topluca winrarla sfx yapın. Ayarlarında Sessiz Modda tümünü gizleyi seçip, çıkarttıktan sonra çalıştırılacak dosyaya da cmd doyasının adını gösterin...

son birşey soracağım prog1 prog2 yazan yerleri katılımsız exelerin ismine göre mi değiştireceğiz yoksa aynı mı kalacak?

son birşey soracağım prog1 prog2 yazan yerleri katılımsız exelerin ismine göre mi değiştireceğiz yoksa aynı mı kalacak?

Exelerin ismine göre değiştirebilirsin birde olabildiğince kısa, boşluk olmadan belirlersen daha iyi olur sanırım 

:) tabiki programların isimleri onlar... Programları kısa ve boşluksuz, icabında TR karakter kullanmadan adlandırıp, isimlerini sırayla cdm dosyasına yazın... hatta lisans sorunu olmayan normal programları parametre kullanarak ta sessiz kurdurabilirsiniz... atıyorum...

start /wait prog1.exe /s

• 2 ay sonra...

eğer programların katılımsızsa tek bir klasörde topla vereceğim programı calıstırdıgın vakit klasördeki bütün programların kurulur. http://yadi.sk/d/yxe00gbaLGQyj

Kardeşim eyvallah sağolasın da yalnız birşey sormaz istiyorum -ki inşallah bilgin vardır bu konuda-  bu küçük aracı windows 8.1 nin setupundaki setup / sources klasöründe bulunacak olan $oem$ klasörüne ekledikten sonra sen eğer aklında varsa birkaç parametreyi bana vererek bu işin gerçekleşmesini sağlayabilir misin? bu arada belirteyim windows 7 için değil windows 8.1 için bir parametre istiyorum çünkü windows 7 için forumda @köylü isimli kardeşimizin program entegre etme ismi altında bir konusu mevcut zaten...

Edit: Bu arada setupcomplate.cmd klasöründe olması gerekiyor parametreler. İnşallah senden büyük birşey istememişimdir...

Not: Bir de programlar kurulu sistemde yönetici olarak çalışıyor ya, bu da vakit kaybı özellikle katılımsız programlar için...

Edited by lavkayoll

Kardeşim eyvallah sağolasın da yalnız birşey sormaz istiyorum -ki inşallah bilgin vardır bu konuda-  bu küçük aracı windows 8.1 nin setupundaki setup / sources klasöründe bulunacak olan $oem$ klasörüne ekledikten sonra sen eğer aklında varsa birkaç parametreyi bana vererek bu işin gerçekleşmesini sağlayabilir misin? bu arada belirteyim windows 7 için değil windows 8.1 için bir parametre istiyorum çünkü windows 7 için forumda @köylü isimli kardeşimizin program entegre etme ismi altında bir konusu mevcut zaten...

Edit: Bu arada setupcomplate.cmd klasöründe olması gerekiyor parametreler. İnşallah senden büyük birşey istememişimdir...

Not: Bir de programlar kurulu sistemde yönetici olarak çalışıyor ya, bu da vakit kaybı özellikle katılımsız programlar için...

win 8.1 hakkında bilgim yok malesef :(