Jump to content

Disk Yönetimindeki Fazlalıklar Ne?

Maddox67
 Share

Recommended Posts

Bunları sadece bi bolum yapmak mumkun mu ?

Mümkün. Recovery ni feda etmen lazım tabi. Casper recovery bölümü oluşturuyorda bu bölümü bootable dvd ye yazdırma opsiyonu vermiyor saçma bir şekilde. Hoş çokta gerekli değil ama kullanıcısına göre değişir bu durum. Sonuç olarak tek bölüm haline getirilebilir.

Mümkün. Recovery ni feda etmen lazım tabi. Casper recovery bölümü oluşturuyorda bu bölümü bootable dvd ye yazdırma opsiyonu vermiyor saçma bir şekilde. Hoş çokta gerekli değil ama kullanıcısına göre değişir bu durum. Sonuç olarak tek bölüm haline getirilebilir.

Giderse ne olur onu da anlamadım ya :D Abi valla tek bolum olsun da nasıl yaparım anlatrmısn.

Sadece bi bolum nasıl yaparım Anlatabilrmisin ? 

cdden çalışan acronis disk director veya hirens boot cd kullanabilirsin

windows (7-  8.1   üzerinden bölümlerin üzerine gelince sağ klik delete /sil opsiyonu çıkmıyor mu?

o görünen bölüm flash diske mi ait gerçekten :Recovery var??

Edited by efes34

cdden çalışan acronis disk director veya hirens boot cd kullanabilirsin

windows (7-  8.1   üzerinden bölümlerin üzerine gelince sağ klik delete /sil opsiyonu çıkmıyor mu?

o görünen bölüm flash diske mi ait gerçekten :Recovery var??

Boyle ustam ( iki tane var işte o recovery) normalde kac tane ki

pre_1389548662__adsz.png

Edited by rebellious_67

Flash diski ckıardım geriye kalan bunlar. Bunları tek bolum yapmak istiyorum

pre_1389549181__aaa.png

o zaman sildiğim mesaja geri dönelim

o bölümler 8.1 in bölümleri

silerseniz windows açılmaz

oluşmamasını istiyorsanız

diski önce tek bölüm haline getireceksiniz formattan önce

ve format sırasında sadece c diskini seçip next diyeceksiniz...

o recovery ler sayesınde yapamıyomuyum . Hem silemıcem hemde disk le mı formatlıcaz bunu , o zaman onların durmasının mantıgı ne acaba?

Neyse sağolun dediklerinizi Anladım tşk ederim..

diskin tek bölüm halinde olmasını istiyorsanız recovery i unutacaksınız. Yeni bir iso ile format atacaksınız.

Eğer bu bir laptop ise ki öyle görünüyor. Bu şekilde kullanmaya devam etmeniz daha uygun..

diskin tek bölüm halinde olmasını istiyorsanız recovery i unutacaksınız. Yeni bir iso ile format atacaksınız.

Eğer bu bir laptop ise ki öyle görünüyor. Bu şekilde kullanmaya devam etmeniz daha uygun..

tamam zaten yapamazdım :) ama su recoverye uyuz oldum nese cok saolun..

tamam zaten yapamazdım :) ama su recoverye uyuz oldum nese cok saolun..

Recovery senin 34gb'a el koymuş durumda. 

Normalde harddiski komple silip tek bölüm oluştursan eğer 7 kuracaksan 100mb  ///   8-8.1 kuracaksan 350mb sistem ayrıldı bölümü oluşur geri kalan kısmı sana kalır.

Normalde harddiski komple silip tek bölüm oluştursan eğer 7 kuracaksan 100mb  ///   8-8.1 kuracaksan 350mb sistem ayrıldı bölümü oluşur geri kalan kısmı sana kalır.

yukarıda belirttiğim gibi tek bölüm yapıp next derseniz o bölümlerde oluşmaz

ben hep öyle format atıyorum sonra acronisle aldığım backuplarda sorun yaşamıyorum

Silsek mi ki ? 

Resimde görünen bölümlerin çoğu uefi kurulumda windows 8 in kendisi tarafından oluşturuluyor. Yani bir zararı yok aksine faydası var. Ama recovery bölümünü kullanmıyorsanız silebilirsiniz.

ıyı de zaten hard dısk az bıde 35 gb lık ne saklıyo bu 

NAsıl yaptın anlatsna bende silim :D orjınal cd sı var bunun bende onun la kuracam demi.

Ben forumdan indiriyorum sistemleri. Mantık aynı. İşletim sistemi dvdsi takılır bilgisayar yeniden başlatılır ve dvd den boot edilir. Harddisk seçme ekranı geldiğinde orada zaten türkçe olduğundan zorlanmazsın. Mevcut bölümlerin hepsini sileceksin sana tek parça halinde ayrılmamış alan diye gösterecek. Sonra bölüm oluştur'a tıklayacaksın ve çıkan pencereleri onaylayacaksın. Sana bir ufak sistem ayrıldı bölümü oluşturacak birde normal disk bölümü oluşturacak. O normal disk alanını seçip formata devam edeceksin.

Zaten kullanmıyorsanız silin dediğim bölüm o 35 gb lık recovery bölümü. Eğer silmek istiyorsanız MiniTool Partition Wizard programıyla silebilirsiniz.

iki tane var o program formata gerek kalmadan sılebılrmı ? sonrada d ye ekleyebılıyormuyuz o bolumleri.

Ben forumdan indiriyorum sistemleri. Mantık aynı. İşletim sistemi dvdsi takılır bilgisayar yeniden başlatılır ve dvd den boot edilir. Harddisk seçme ekranı geldiğinde orada zaten türkçe olduğundan zorlanmazsın. Mevcut bölümlerin hepsini sileceksin sana tek parça halinde ayrılmamış alan diye gösterecek. Sonra bölüm oluştur'a tıklayacaksın ve çıkan pencereleri onaylayacaksın. Sana bir ufak sistem ayrıldı bölümü oluşturacak birde normal disk bölümü oluşturacak. O normal disk alanını seçip formata devam edeceksin.

eyvallah abi deneyecem.