Jump to content

Windows Xp İçin Orjinal Vista Kenar Çubuğu Mükkemmel Bişe Kaçırmayın

volkan23

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...

screenshot_sidebar.jpg

Ricktendo64 nickli kişinin vista ilk çıktığı zamandan beri xpye entegre edip geliştirmekte olduğu orjinal windows sidebar ın son sürümü. Paket içersinde yazılım çalışması için gerekli windows yamalarıda bulunmaktadır. Yazılımdaki yenilikler aşağıda listelenmiştir...

http://rapidshare.com/files/79912936/Sidebar.exe.html[/CODE]

12-04-07

- Sidebar is back to RTM version

- Added a couple new gadgets

- Separated KB940541 for SP3 compatibility

09-29-07

- Updated to Vista SP1 Sidebar v6.0.6001.16659

- Updated Contacts, RSSFeeds, Stocks and Weather gadgets v1.1.0.0

09-22-07

- Improoved manual Install (mow much easier, see new video)

09-19-07

- Added Office 2007 Recent Docs and Launcher Gadgets

- Added LCID (used to determine what locale OS you have, like en-US)

- Updated Recycle Bin Gadget (it can now be [size=2]BIG while docked and small while undocked)

- Edited Alky silent installer for easy x64 install.

08-30-07

- Updated to Vista SP1 Sidebar v6.0.6001.16633

- Added Script MT Bold font for LiveClock.Gadget

- Added Gadget Installer by Thomas Pleasance

08-19-07

- Updated Server 2003 version with Vista SP1 Sidebar v6.0.6001.16549

08-18-07

- Updated XP version with Vista SP1 Sidebar v6.0.6001.16549

- Updated MSXML 6.10.1200.0 SP1

- Updated Wireless Lan API (KB940541)

[center]GADGET EKLEME[/center]

Arkadaşlar sidebara yeni gadget eklemek vistadaki gibi kolay olmuor buyüzden adım adım anlatmaya çalışıcam...

Öncelikle gadget eklemek için [link=http://vista.gallery.microsoft.com/vista/SideBar.aspx?a=&mkt=tr-tr]BURAYA[/link] tıklayıp açılan linkte solda TÜM KATEGORİLER yazısını tıklayın...

Ardından gelen sayfada FİLTRELEME ÖLÇÜTÜ : TÜRKÇE yazısını bulup TÜRKÇEye tıklayarak çıkan listede İNGİLİZCE seçeneğini seçin karşınıza sidebar için tüm gadgetlar gelicek...

Çıkan listedeki gadgetlardan beğendiğinizin altındaki yükle düğmesine basıtktan sonra altında çıkan kutucukta yükle düğmesine basın ve gelen pencerede kaydet tuşuna basıp gadgeti herangi biyere kaydetin...

winrarı çalıştırın ve kaydettiğiniz gadgeti bulup onu açın, böylelikle gadget içindeki dosya ve klasörler winrar penceresinde listelenmiş olucak...

dizine çıkart komutu ile gadget ile aynı adı taşıyan klasör içine gadgetin içindeki klasör ve dosyaları çıkartın...

bu klasörü sidebarın içindeki gadgets klasörü içine (C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets) atın...

ardından klasörün adının sonuna .gadget yazın...

(yani saat gadgetini indirdiysek bu gadgetin dosya hali saat.gadget olur, klasörün ismide saat.gadget olsun)

sidebarı kapatıp tekrar açın ve tekrar üsteki artı işaretine basın ve indirdiğiniz gadget ordadır...

• 2 hafta sonra ...

Gerçekten teşekkürler.Tüm adımları uygularak sidebarı kurdum,ayrıca ek gadgette ekledim.Uzun zamandır XP altında bu kadar rahat çalışan bir sidebar görmemiştim.Kurarken vista keyi istendiğinde boş geçin.

• 4 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

slm dostlar ilk önce böyle bir link açtığınız için teşekkür ederim ben yeni üye oldum ama buradaki programlardan nasıl yararlanacagımı bilemiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler

• 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...