Jump to content

Bluescreen Hatası

odyaka341
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar birkaç gündür bilgisayarda bazı hatalarla karşılaşıyorum...

Şöyle oluyor:

Önce bilgisayarda gezinirken birden donuyor ve 2-3 saniye sonra pc kapanıyor..daha sonra mavi bir ekran açılıyor ve memory ile ilgili şeyler diyor sonra bir yüzde var o dolduktan sonrada pc açılıyor..

sonrada şu resimdeki hatayı alıyorum.

pre_1391287263__ekran_alnts.png

arkadaşım laptop kullanıyorsun ve memory hatası alıyorsan çok ama çok büyük bi ihtimal ile ram larde sorrun var ve aralarında bi çakışma oluyordur yada içinden biri işlem yapmıyordur yani ramlarden sorun öncelikle sök tak yap olmaz ise ramleri tek tek takıp çalıştırmayı dene

BSoD 0x00000116 hatası TDR (Timeout Dedection and Recovery : Zaman aşımı algılaması ve kurtarma) olarak adlandırılır. Kısaca Windows işletim sisteminin yazılımsal olarak ekran kartı sürücü dosyalarından birisine erişememesinden veya sürücü yapılandırması ile alakalı bir optimizasyon kaydına ulaşamaması nedeni ile kaynaklanır. Bu sorun genelde kullanılan sürücülerin hatalı veya eksik yüklenmesinden yada sürücü dosyalara ait sistem yapılandırmasının değiştirilmesi nedeni ile gerçekleşir. Geçerli ekran kartı sürücülerinizi Driver Sweeper programı ile kaldırın daha sonra güncel sürümü yükleyin. 

Driver Sweeper Download linki;

http://www.guru3d.com/files_details/guru3d_driver_sweeper_(no_installer).html

Haydi kolay gele !

BSoD 0x00000116 hatası TDR (Timeout Dedection and Recovery : Zaman aşımı algılaması ve kurtarma) olarak adlandırılır. Kısaca Windows işletim sisteminin yazılımsal olarak ekran kartı sürücü dosyalarından birisine erişememesinden veya sürücü yapılandırması ile alakalı bir optimizasyon kaydına ulaşamaması nedeni ile kaynaklanır. Bu sorun genelde kullanılan sürücülerin hatalı veya eksik yüklenmesinden yada sürücü dosyalara ait sistem yapılandırmasının değiştirilmesi nedeni ile gerçekleşir. Geçerli ekran kartı sürücülerinizi Driver Sweeper programı ile kaldırın daha sonra güncel sürümü yükleyin. 

Driver Sweeper Download linki;

http://www.guru3d.com/files_details/guru3d_driver_sweeper_(no_installer).html

Haydi kolay gele !

az önce programı indirip önce driverı sildim daha sonra tekrar yükledim ancak aygıt yöneticisinde yine tanınmıyor bir kaç gün böyle deniyecem daha sonra aldığım yere götürecem...

teşekkürler

birde driverı yine hp'nin sitesinden kursam aynı sorun devam edermi...