Jump to content

Svchost.exe İnternet Kullanıyor?

NotToday
 Share

Recommended Posts

Kaspersky internet security kullanıyorum.Ağ izleyici seçeneğinden ağı kullanan uygulamalara bakıyım dedim.Birde ne görüyüm svchost.exe de kullanıyor.İşin garibi virüs değil olsa kaspersky güvenli dosya demezdi sanırım :o Bir gariplik var ama...Sizce neden bu eleman böyle yapıyor?

pre_1391606554__svchostexe.png

görev yöneticisine bak eger sistem değilse tarat sistemi benim görev yöneticisinde svchost yok .D

Benim de yok.Dün taratmıştım zaten.Cidden neti kullanıyor ama yavaşlamasından bile belli :D Zaten veri trafiği gözüküyor.

Ağ izleyicisinden kaynak kullananların birine sağ tıklayıp yerel bağlantıları göster desene bir.Çıkacak mı sende de

Edited by ReaLyMaN

Microsoft forumlarında svchost.exe nin "Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti" servisi kullandığını ve bunun otomatik güncelleştirmeler vb şeyler için kullanıldığını yazmışlar.Muhtemelen sen baktığında bi güncelleme yapıyordu bilgisayarın.Eğer sürekli devam ediyorsa windows tuşu + r yap sonra services.msc yap "Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti" servisini durdur ve öyle kontrol et.

Arkadaşalar görev yöneticisinde birden çok svchost.exe görüyorsanız bu virus kaynaklı bir şey değildir. svchost.exe bir çok servis için gerekli olan hizmet programıdır. Yani tek bir görevi yok veyahut tek program dan sorumlu değildir. Onun için görev yöneticisinde birden fazla svchost.exe gözükür.

Belirttiğim gibi birden çok svchost.exe görebilirsiniz. Eğer hangi svchost.exe'nin neyi çalıştırdığınızı görmek isterseniz de :

Komut İsteminde tasklist /svc komutuyla hizmet listesini görebilirsiniz. Aralarında bilmediğiniz dandik isimler olursa onlar virus olur zaten.

iiic92D.png

Microsoft forumlarında svchost.exe nin "Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti" servisi kullandığını ve bunun otomatik güncelleştirmeler vb şeyler için kullanıldığını yazmışlar.Muhtemelen sen baktığında bi güncelleme yapıyordu bilgisayarın.Eğer sürekli devam ediyorsa windows tuşu + r yap sonra services.msc yap "Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti" servisini durdur ve öyle kontrol et.

Güncelleme kapalı durumda şuan hizmeti de durdurdum hala veri çekiyor.Ne çektiğini anlamış değilim

[spoiler]pre_1391633546__svchostexe.png[/spoiler]

Belirttiğim gibi birden çok svchost.exe görebilirsiniz. Eğer hangi svchost.exe'nin neyi çalıştırdığınızı görmek isterseniz de :

Komut İsteminde tasklist /svc komutuyla hizmet listesini görebilirsiniz. Aralarında bilmediğiniz dandik isimler olursa onlar virus olur zaten.

Dediğini yaptım senin resimle aynı :)

Edited by ReaLyMaN