Jump to content

Fanı Sürekli Çalıştırmak Istiyorum

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben gurbetci olduğum için Leptop kullanmak durumundayım ben Lenova İpad Y510P leptop aldım gerçekten çokkkk güzel bir leptop 

battlefield 4 olsun call of duty ghosts olsun hiç kasmadan bitirdim 

leptop SLİ (çift ekran kartlı) olduğu için zamanla sıcaklık dahada artıyor 

Leptopun orjinal yazılımı olan energy management ile fanları maxsimum hızda çalıştıra biliyoruz ama oda 2 dk ka sürüyor vede oyundan çıkmak zorunda kalıyoruz

ben bir türlü bulamadım leptop ısınınca devreye girecek soğuyana kadar hiç susmayacak olan program yardımcı olursanız çok sevinirim 

SpeedFan ı denedim bi işe yaramadı 

notebook u sökebiliyorsan cpu fan enerji girişini usb lere bağla aynı voltajla çalışıyor. lehim yapman gerekir  direk tam güçte çalışırlar

Onu Öyle Yapacağına Fana Giden 4 Renk Kablolardan Sarıyı Maviyi Söksün Sadece Siyah ve Kırmızı Takılı Kalsın Yine Full Çalışır. Lehim Yok Uğraş Yok Çaba Yok Sadece ßi Cımbız O Kadar

Yada Anakart Üzerinde Fanın Kablosuna Yakın ßi Yerlerde 5v Bul Kırmızı Kabloyu Oraya Lehimle Tabi ßu İşlem Biraz Tecrübe Gerektirir...

USB'Lerden Voltaj Alınmaz. Aynı USB'ye ßi Donanım Taktığında Sıkıntı Çıkartır.

Edited by Xtreme

Onu Öyle Yapacağına Fana Giden 4 Renk Kablolardan Sarıyı Maviyi Söksün Sadece Siyah ve Kırmızı Takılı Kalsın Yine Full Çalışır. Lehim Yok Uğraş Yok Çaba Yok Sadece ßi Cımbız O Kadar

Yada Anakart Üzerinde Fanın Kablosuna Yakın ßi Yerlerde 5v Bul Kırmızı Kabloyu Oraya Lehimle Tabi ßu İşlem Biraz Tecrübe Gerektirir...

USB'Lerden Voltaj Alınmaz. Aynı USB'ye ßi Donanım Taktığında Sıkıntı Çıkartır.

haklısın ben lafı uzatmamak için kısaca örnek verdim, dediğin gibide olur. ve usblerden voltaj alınca sıkıntı hiç çıkmadı şimdiye kadar milet dışardan bir sürü cihaz (harici hdd notebook soğutucu vs.) takıyor usblere bişey olmuyor fandan ne olcak :)

haklısın ben lafı uzatmamak için kısaca örnek verdim, dediğin gibide olur. ve usblerden voltaj alınca sıkıntı hiç çıkmadı şimdiye kadar milet dışardan bir sürü cihaz (harici hdd notebook soğutucu vs.) takıyor usblere bişey olmuyor fandan ne olcak :)

Taaa Fandan USB'lere Kadar Anakartın İçerinden Kablo Geçirmek vs vs vs. Standart Kullanıcının Yapamayacağı Şeyler. Neyse Tercih Kendisinin Benim İçin Fark Eden ßişi Yok Ama Fanı 4 Kabloluysa Sarı ve Maviyi Çıkartması Yeterli Hiç Uğraşmadan İstediğini Gerçekleştirmiş Olacak.