Jump to content

Recovery Diski Silindi Tekrar Oluşturma Şansımız V

raidmax
 Share

Recommended Posts

SELAMLAR ARKADAŞLAR BENİM PACKARD BELL TE-11HC MODELİNDE LAPTOP UM VAR.ALDIĞIMDA WİNDOWS 8  YÜKLÜ İDİ.AİLEM KULLANAMADIĞI İÇİN BENDE WİNDOWS 7 YAPTIM ANCAK HDD YE SABİTLENMİŞ KURTARMA  DİSKİ 19 GB LİK ALANIDA SİLMEM GEREKİYODU ONU SİLMEDEN FORMAT ATAMAZDIM BENDE SİLDİM.TEKRAR ÖLE BİŞEY OLUŞTURMAMIZ MÜMKÜNMÜDÜR.

SELAMLAR ARKADAŞLAR BENİM PACKARD BELL TE-11HC MODELİNDE LAPTOP UM VAR.ALDIĞIMDA WİNDOWS 8  YÜKLÜ İDİ.AİLEM KULLANAMADIĞI İÇİN BENDE WİNDOWS 7 YAPTIM ANCAK HDD YE SABİTLENMİŞ KURTARMA  DİSKİ 19 GB LİK ALANIDA SİLMEM GEREKİYODU ONU SİLMEDEN FORMAT ATAMAZDIM BENDE SİLDİM.TEKRAR ÖLE BİŞEY OLUŞTURMAMIZ MÜMKÜNMÜDÜR.

Windows sistem görüntüsü oluşturma, acronis secure zone, ghost vb kullanılabilir. 

Dizüstü bilgisayarınız ile gelen ve her türlü ayarı yapılmış şekilde Recovery kaydı oluşturmanız biraz zor, ama yinede yapılabilecek bir işlem. Bu işlem için düzgün bir biçimde Windows 8 (genelde laptoplar ile SL yüklü gelir) veya Windows 7 işletim isteminizi kurmanız, gerekli program ve sürücüleri yüklemeniz ve de Recovery için HDD'nizde bir bölüm oluşturarak birkaç ufak işlemler yapmanız ile F tuşları ile çalışan kendinize ait bir Recovery bölümü oluşturmanız mümkün. 

Haydi kolay gele !

Recovery Diski nasıl oluşturabiliriz resimli olarak anlatım varmı yada sizler resimli anlatım yapabilirmisiniz

Acronis secure zone araştırın. Başlangıca bir tuş atayarak istenildiğinde aldığınız imajı geri yükleme opsiyonu sunuyor.

blue_life'nin otomotik ghost konusuna bak aradığın şey orda

• 1 ay sonra...

Dizüstü bilgisayarınız ile gelen ve her türlü ayarı yapılmış şekilde Recovery kaydı oluşturmanız biraz zor, ama yinede yapılabilecek bir işlem. Bu işlem için düzgün bir biçimde Windows 8 (genelde laptoplar ile SL yüklü gelir) veya Windows 7 işletim isteminizi kurmanız, gerekli program ve sürücüleri yüklemeniz ve de Recovery için HDD'nizde bir bölüm oluşturarak birkaç ufak işlemler yapmanız ile F tuşları ile çalışan kendinize ait bir Recovery bölümü oluşturmanız mümkün. 

Haydi kolay gele !

Güzel yazmışsın Peki nasıl yapılıyor? Onuda yazsaydın bari :(

keyin biosa gömülü ise imkansız.En kolayı müşteri hizmetlerini arayarak pc nin ıp kodlarını vererek sana sıfırlama DVD si yapmaları gerekir.Çünkü her makinaya key biosta gömülü olduğu için özel DVD gerekir.

Bende LENOVO Z-580 i diski mbr yaptım recovery gitti.Fransadan DVD gönderdiler 4adet.Kısaca dvdleri aynı model başka bir makinada bile çalıştıramassın...