Jump to content

Checkbox Ta Program Aratma

Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar

ben bir yardımcı program yapmıştım basit tabi amatörüm ama checboxlarla oto kurulum sizden yardım istiyorum anlayan arkadaşlar

şimdi derdime yardımcı olan 

KintaRo 

arkadaşımın yardımıyla bunu yapmıştım 

Windowsarrow-10x10.png'un içinde kurulu programların listesi Regedit'te var. Ordan şu fonksiyonla arama yapabilir duruma göre işlem yapabilirsiniz:

Global Functions:

•  
  •  
  1. bulundu = false;
  2. function isimAra(isim)
  3. bulundu = false;
  4. tKeys = Registry.GetKeyNames(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windowsarrow-10x10.png\\CurrentVersion\\Uninstall") -- anahtar isimlerini al
  5.     for i,v in pairs(tKeys) do
  6.     name = Registry.GetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Uninstall\\" .. v, "DisplayName", true)
  7.     nAra = String.Find(name, isim, 1, false)
  8.         if nAra ~= -1 then
  9.         bulundu = true;
  10.         end
  11.     end
  12. end

Kullanım:

•  
  •  
  1. sDialog = Dialog.Input("Program Arama", "Aranacak ismi giriniz:", "", MB_ICONQUESTION)
  2. isimAra(sDialog)
  3.  
  4. if bulundu then
  5. Dialog.Message("", "program bulundu")
  6. end

şimdi amacım

1 mesela checkbox winrar kuracak,  tabi bu hepsini seçip kur dediğimde kuran  bir tasarım

programlarımızı seçtik 5 tane diyelim kurmadan önce bunları sistemimizde olup olmadığına baksa ve öyle kursa bunu beceremedim 

1 winzip

2 winrar

3 skype

4 gomplayer

5 winnap   bunları seçtip kur dedik sırasıyla bire bakacak yüklümü değilmi diye yüklüyse sıradakine atlayacak  değilse kuracak.kintaro arkadaştan aldığım destek manuel kendim yazarak bakıyorum program varmı yokmu diye umarım istediğimi anlatabildim bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yeni proje apz yok daha düşünüyorum yapma aşamasın bişey yok ondan eklemedim ufak bir örnek yada kodla yardım edebilirmisiniz şimdiden ÇOK tşk  TNC TR Ekibi

Öncelikle checkboxa programları nasıl listelediğine kadar vermelisin.Nitekim kontrol edilecek programların seçilip çelmediğine bakmak gerekecek.Ama mantığı şu şekil;

Dialog.Inputtan aldığın veri yerine program ismini nasıl alacaksan onla tanımlayabilirsin.Mesela labelden alıyım;

sDialog = Label.GetText("Label1");
isimAra(sDialog)
if bulundu then
Dialog.Message("", "Program kurulu!")
end

Dediğim gibi işlem çok basit fakat checkboxa nasıl listelediğine bağlı

Apz almada  sorun yok  nereye yükleyeceğim sorundu  onuda buldum hallettim şükür...

şimdi apz de hazır bana yardımın için tşk ediyorum ...

hani bunu böyle yapsaydın gibi öneri yapacağın  bir şey olursa yardımcı olursan sevinirim 

benim yapmak istediğimi becersem sorun yok

asm ye : programa hakim olmak istiyorum kitabı  aradım bulamadım

buradaki dersler yeterli gelmiiyor daha çok detay lazım kodlar için sanırım neyse apz burda

http://www.mediafire.com/download/pkafk8lz5uav856/800-600+%C3%A7%C3%B6c%C3%BCn%C3%BCrl%C3%BCk+i%C3%A7in+2014+yeni.apz

tşkler TNC TR ailesi

Edited by G246kmenYildirim

hani bunu böyle yapsaydın gibi öneri yapacağın  bir şey olursa yardımcı olursan sevinirim 

buradaki dersler yeterli gelmiiyor daha çok detay lazım kodlar için sanırım neyse apz burda

http://www.mediafire.com/download/pkafk8lz5uav856/800-600+%C3%A7%C3%B6c%C3%BCn%C3%BCrl%C3%BCk+i%C3%A7in+2014+yeni.apz

tşkler TNC TR ailesi

Bunu chechbox yerine ini dosyası şeklinde yapsak nasıl olur. Malum her gün yeni bir şeyler çıkıyor. INI dosyası içerisine aradığımız programları alt alta yazsak. Ya da bir sembolle ayırıp yan yana mı yazmalıyız. Ini dosyası yapmakta amacım, aranacak progmları herkesin kendi isteğine göre liste düzenleyebilmesi. Bu checkboxla yapılsa galiba zor olurdu. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bir bilgisayarda winamp, winrar, winzip vs. var mı mesela. Bunları aratacağım. Sadece arama amaçlı olacak ve bana var olup olmadığını bildirecek. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? işim gereği böyle birşey lazım.

tşkler TNC TR asm 

asm bilen arkadaşlardan destek bekliyorum bi el atabilirseniz çok sevinecem