Jump to content

Windows 8.1 Update 1 Türkçe (Orj Msdn Iso)

istanbul82
 Share

Recommended Posts

• Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evet, ben Adwnced Token Manager ile lisansımı geri yükledim. Sorun yok..

Onu biliyorum ancak sormak istediğim soru şu ;

Şuanda ben 8 nisan da çıkmış olan 800 küsür mb Update 1 güncellemesini yükledim. Bu güncelleme spp klasöründe de değişiklik yapmış durumda onun için şuanda MSDN iso ile temiz kurulum yapınca benim şuanda ki almış olduğum yedeği kabul edecek mi ? 

http://i.hizliresim.com/YP5pEz.jpg

ei.cfg dosyasını nasıl ekleyebiliriz peki. Resimli anlatım veya Video anlatımı olsa yapabiliriz kolayca :-) Belkide çok kolay işlemdir bilemem ama power iso ile eklenir mi? GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pre_1397226328__sources.jpg

Usta çok ilginç.Yeni verilen ingilizce isoyu yüklemiştim ilk çıktığı gün...Türkçeleştirmiştim...KB2919355 dosyası 700 mb civarı güncelleme veriyordu.Yeni verdiğim ingilizcelerden 1 gün sonra çıkan türkçe isolarda aynı KB2919355 dosyası 126 mb...güncelleme istiyor...Aklına ne geliyor.Saygılar.

Edited by Dervisim

• Editor

Usta çok ilginç.Yeni verilen ingilizce isoyu yüklemiştim ilk çıktığı gün...Türkçeleştirmiştim...KB2919355 dosyası 700 mb civarı güncelleme veriyordu.Yeni verdiğim ingilizcelerden 1 gün sonra çıkan türkçe isolarda aynı KB2919355 dosyası 126 mb...güncelleme istiyor...Aklına ne geliyor.Saygılar.

kb2919355 bir msu topluluğudur daha evvel sözde microsoftun yanlışlıkla actığı updatelerde msu topluluğundan versiyon değişikliği yapacak olan güncellemeyi gizlemiş bize lazım olan güncelleştirme capstaki işaretli güncellemedir ben ingilizce isoyu denedim tr ye cevirip kullandım ama boyut o kadar değildi sadece işaretli güncelleme vardı

edit:işaretli güncelleme 20.03.2014 tarihinde çıkmış isolar hazırlandıktan sonra sistemle alakalı sorun yasamışlar ve ondan sonra bu güncelleme çıkmış

pre_1397227732__ekran_alnts.png

Edited by köylü

• Editor

evet doğrudur güncellemenin genel adı kb2919355 tir içerisinde 5 adet msu paketi vardır ama eksik olan kb2934018 olduğu için onu yükler istersen Windows\softwaredistribution\download klasörü içerisine bak oradaki klasörler içerisinde kb 2934018i görebilirsin bendede aynı durum sözkonusudur cıkan güncellemeler asagıda

Definition Update for Windows Defender - KB2267602 (Definition 1.169.2330.0)
Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3 - Intel(R) HD Graphics 4000
NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce GT 620M
Windows 8, 8.1 ve Windows Server 2012, 2012 R2 x64 Edition için Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı - Nisan 2014 (KB890830)
x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 8.1 Güncelleştirmesi (KB2894853)
x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 8.1 Güncelleştirmesi (KB2933809)
x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 8.1 Güncelleştirmesi (KB2939087)
x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 8.1 İçin Internet Explorer Flash Player Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2942844)

x64 tabanlı Sistemler için Windows 8.1 Update (KB2919355)
Yükleme boyutu: 126,3 MB
Bu güncelleştirmenin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.
Güncelleştirme türü: Önemli
Windows 8.1 Update; toplu güvenlik güncelleştirmeleri, kritik güncelleştirmeler ve diğer güncelleştirmelerden oluşan
bir gruptur. Bilgisayarınızın gelecekte de güvenlik güncelleştirmeleri dahil olmak üzere Windows Update almaya devam
etmesi için Windows 8.1 Update'i yüklemelisiniz. Bu güncelleştirmede giderilen sorunların tam listesi ve daha fazla
bilgi için ilişkili Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın. Bu öğeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden
başlatmanız gerekebilir.

x64 Tabanlı Sistemlerde Windows 8.1 için Microsoft Kamera Codec Paketi Güncelleştirmesi (KB2899189)

Edited by köylü

Selam sayın Dervişim..

Size resimli olarak bir açıklama yaptım. Belki sizin ve forumdaki diğer arkadaşların işine yarar ümidiyle.. :)

Kolay gelsin ve saygılar...

ml8aZY.jpg

Selam sayın Dervişim..

Size resimli olarak bir açıklama yaptım. Belki sizin ve forumdaki diğer arkadaşların işine yarar ümidiyle.. :)

Kolay gelsin ve saygılar...

ml8aZY.jpg

KB2939087 unutulmuş...Güncellemelerde bende oda çıktı,ilk yükleme sonrasında...

Office Professional Plus 2013 with SP1 (x64) - DVD (Turkish) VL sürümünüde yayınlarmısınız arkadaslar

Selam

Bu sürümü yükleyeli bir hayli oldu.. Sitede mevcuttur.. Bilakis YANDEX üzerinden ben verdim ve 800 küsür defa indirilmiş olarak gözüküyordu..

Ayrıca burası Windows 8.1 güncelleme ile ilgili başlık altındaki sayfalar.. Sizin burada Office sormanız biraz garip değil mi? :)

Arkadaslar bende skype ile etkinleştirilmiş windows 8 pro var el ile yedeğini almıştım lisansın şimdi windows 8.1 update 1 i yükleyip windows 8 deki aldığım yedeği ilgili klasöre atıp lisanslı kullanmaya devam edebilirmiyim?

KB2939087 unutulmuş...Güncellemelerde bende oda çıktı,ilk yükleme sonrasında...

Evet haklısınız ama 126 MB boyutundaki dosyayı kurduktan sonra adı geçen KB2939087 otomatik olarak düşüyor.. Yani güncellemeler de çıkmıyor veya elle yüklemek istediğinizde tek başına yüklenemez gibi bir hata veriyor...

Bahsettiğiniz dosyayı isterseniz bir elle kurmayı deneyin..

Bu dosya içinde şu CAB dosyaları var ve gerek duyulmadığı için kurulmuyor..

Windows8.1-KB2939087-x64.cab

WSUSSCAN.cab

Bilginize ve kolay gelsin...

• Editor

Entegreye koyulması gerek sakıncası yok fakat herihtimale karşı  Windows8.1-KB2934018-x64.msu yu en son entegre edecek sekilde ayarlamak lazım Windows8.1-KB2934018-x64ü ayrı bir klasöre koyarak en son kurdurabiliriz

Edited by köylü

KB2939087 yi önce kuruyoruz en son 126mblık olan kuruluyor farkındaysanız güncellemelerde 126 mb olan işaretli gelmiyor

Selam @Köylü

Ben bunu bu gün 2 defa kurdum ve daha sonrada  entegre ederek yaptım(Enterprise x64). Bahsettiğiniz KB2939087-x64.msu dosyası entegre sonrası çıkmadı.

İlk kurulumda bu adı geçen dosya bende olduğundan elle kurmak istediğimde tek başına yüklenemez diye bir hata verdi ve bende ardından KB2934018-x64.msu dosyasını elle kurduktan sonra tekrar güncelleme kontrolü taraması yaptığımda KB2939087-x64.msu dosyası çıkmadı.. Hâtta bu dosyaya şöyle bir not almışım.. Windows8.1-KB2939087-x64_Çıkartılacak diye.

İsterseniz yukarıdaki verdiğim dosyaları entegre edip bir deneyin.. Ben anlattığım gibi yaptım ve Defender dışında bir güncelleme gelmedi..

Bilginize ve kolay gelsin..

Entegreye koyulması gerek sakıncası yok fakat herihtimale karşı  Windows8.1-KB2934018-x64.msu yu en son entegre edecek sekilde ayarlamak lazım Windows8.1-KB2934018-x64ü ayrı bir klasöre koyarak en son kurdurabiliriz

Usta windows7 de olduğu gibi bir cmd li exe dosyası hazırlasan çok makbule geçer.Saygılar.