Jump to content

İşletim Sistemi Tavsiyesi

titan15
 Share

Recommended Posts

Bilgisayar:
      Bilgisayar Türü                                   ACPI x64-based PC  (Mobile)
      İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Ultimate
      İş. Sis. Servis Paketi                            Service Pack 1

Anakart:
      CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6400, 2000 MHz (10 x 200)
      Anakart Adı                                       Dell Inspiron 1545
      Anakart Çipseti                                   Intel Cantiga GM45
      Sistem Belleği                                    4056 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
      BIOS Türü                                         Phoenix (10/23/09)

Görüntü Birimi:
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family  (1847482 KB)
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family  (1847482 KB)
      Monitör                                           LG Philips LP156WH2  [15.6" LCD]

Çokluortam:
      Ses Bağdaştırıcı                                  IDT 92HD71B7X @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]

Depolama :
      IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
      Disk Sürücüsü                                     Hitachi HTS545050B9A300  (500 GB, 5400 RPM, SATA-II)
      Optik Sürücü                                      TSSTcorp CDDVDW SN-S083F

Sistem bu arkadaşlar w7 kullanıyorum acaip derece kasıyor ısınıyo pcyi temizledim xp kurmak istiyorum kurulmuyo bazı driver tanınmıyo ortada kaldım 

Edited by titan15

Windows 8 i dene derim. Forumda en güncel olanı mevcut indirip sıfırdan formatla bir hafta içinde yine hantallaşırsa donanımlarda bi sorun olabilir. Yanlız bir defa formatlayıp bırakma bazen bikaç kere denemek gerekiyor. Şimdiden kolay gelsin...

Ubuntu kurabilirsin pişman olmayacağından eminim (;

windows türleri dışında digerlerini kurmayı düşünmüyorum

xp kullanırsan 4gb remin 1 gb tını kullanamazsın.. w7 nin o sistemde rahat çalışması lazım

xp kurmuştumda driver sorunu yaşamıştım sadece 3.50 gb ram okuyabiliyordu xp daha hızlı çalışıyodu pc 

Kasma ve ısınma var ise fanı tozlanmış, pislik gitmiş olabilir. İşlemcinin olduğu fanı bence temizle 

yorumun için teşekkür ederim ilk başta temizledim zaten pc yi

Edited by titan15

Yanlış anlamadıysam driverleri ek olarak kurmuyorsun eğer öyle ise öncelikle güncellemeyi dene
intel download center a girip search kısmına "mobile intel 4 express " yazarak arat işletim sistemini seç ve sorunun gidip gitmediğine bak

muhtemel kinci seçenek win7 ultimate in görselliğinden kaynaklanıyor ekran kartın için bu efektler performans düşüşüne sebep oluyordur

tavsiyem bunları kapatman ya da home basic ya da home premium seçeneklerini denemen

ek tavsiyem 4gb ram kullanıyor olsan yine de x86 kurman olacaktır

512mb ram düşüşü olacak tabiki ancak bu açığı işlemcine binen yükün hafiflemesi kapatacak

söylediklerimin hepsi mantıklı geldiyse x86 için driverini indir ve home basic(x86) dene :)

tabi diğer temel driverleri da ihmal etme

benim tercihim w7 xp wista ha bunlar olmazsa w8 yaparim ama ginede siz bilirsiniz

w8 neden mi en son a biraktim stabil bir isletim sistemi deyil suanda belki 2014 sonlarinda belkide 2015 baslarinda stabil olama ihtimali var ben bu yüzden stabil olduklari icin birde kullanmada sorun cekmedigim icin w7 xp vista kullaniyorum