Jump to content

30 Yaş Ve Üstüne Sınavsız Üniversite

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

30_ya__1_781103223.jpg

YÖK Başkanı yüksek öğretim sisteminin Türkiye ve dünya şartlarına uygun olarak yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya , yüksek öğretim sisteminin Türkiye ve dünya şartlarına uygun olarak yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi. 30 yaş ve üzeri yetişkinlerin üniversiteye sınavsız girebilmeleri de gündemde.Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve Eğitim Kurumu yöneticilerinin bir araya geldiği 1. Eğitim Zirvesi'nde önemli açıklamalar yapıldı. Zirvede konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, 1980'lerin başında oluşturulmuş o günün koşullarında oluşturulmuş terazinin bugünkü sikleti çekmesinin mümkün olmadığını belirtti.    
Zirvede 30 yaş üstü yetişkinlere sınavsız üniversite hakkı verilmesi de gündeme gelen konular arasındaydı. YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya yükseköğretim sisteminin yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi: Bu Yüksek öğretimin yeniden yapılandırılması konusunda zannederim hepimiz mutabıkız. 21. Yüzyılın Türkiye'sinin ve dünyanın şartlarına uygun bir yeniden yapılanmanın ihtiyacı gerçekten çok belirgin.
Gökhan Çetinsaya söz konusu hazırlıkların tamamlandığını ve 12 Mayıs'ta kamuoyuna duyurulacağını da belirtti.: Çalışmalar tamamlandı. 12 Mayıs'ta Erzurum'daki üniversiteler arasındaki kurum toplantısında sizlerle ve bütün kamuoyuyla bu çalışmaları paylaşacağım.

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

Üniversiteye gidemedim içimde ukde kaldı. Kolay değil rahmetli peder hastaydı çalışamıyordu; okuyan ağabeyime ben para gönderiyordum evin geçimi benim üzerimdeydi 80li yıllarda kardeşlerimi okuttum ben liseyi güç bela bitirebildim. Şimdi kızımla beraber hazırlanıp üniversiteye gitmeyi düşünüyorum. Sınav olayını atlatırlarsa benim için üniversite daha heyecanlı olur  diye kendi kendime söylenirken akranlarımla okumak .... ne bileyim hayli güzel ama mutlaka altında bir çapanoğlu vardır. Yapanların kim olduğuna bakınca adamın hevesi kaçıyor. Bana gene kızımla beraber hazırlanmak yolu görünüyor.

Üniversiteye gidemedim içimde ukde kaldı. Kolay değil rahmetli peder hastaydı çalışamıyordu; okuyan ağabeyime ben para gönderiyordum evin geçimi benim üzerimdeydi 80li yıllarda kardeşlerimi okuttum ben liseyi güç bela bitirebildim. Şimdi kızımla beraber hazırlanıp üniversiteye gitmeyi düşünüyorum. Sınav olayını atlatırlarsa benim için üniversite daha heyecanlı olur  diye kendi kendime söylenirken akranlarımla okumak .... ne bileyim hayli güzel ama mutlaka altında bir çapanoğlu vardır. Yapanların kim olduğuna bakınca adamın hevesi kaçıyor. Bana gene kızımla beraber hazırlanmak yolu görünüyor.

hocam ne gibi çapanoğlu çıkar sizce? çok merak ettimde..niye herşeyde art niyet arıyorsunuz ki?