Jump to content

Laptop Ssd Hard Diski Destekler Mi ?

lediod
 Share

Recommended Posts

Merhabalar. Laptopuma SSD Hard Disk aldım,kurdum ama laptopun destekleyip desteklemediğini bilmiyorum.çünkü hız konusunda pek bir fark göremedim. Bunu anlamanın bir yolu var mıdır ? 
Laptop : Hp DV5-1020et

Edited by lediod

Kardeş geçen hafta arkadaşım aldı 2 3 senelik bi cihaz olmasına rağmen desteklemedi ve geri vermek zorunda kaldı Dv5 daha eski bir model kesin bilgi için Hp yi arayıp öğrenebilrsin. Paran boşa gitmesin ama ben uyacağnı pek sanmıyorum bu tür işlerde sadece soketiin aynısı olması yetmez kardeşim :)@Smartsis bu sözüm sana :)

aldığın ssd diskin yazma ve okuma hızına dikkat ettin mi alırken.

harddiskte c den d ye tek parça büyük bi dosya kopyala hızını orda anlarsın.

ortalama saniyede 90 - 100 mb arasında kopyaladı hocam. normal mi sizce ?

ortalama saniyede 90 - 100 mb arasında kopyaladı hocam. normal mi sizce ?

Hocam bir işlem seç kendine uzun soluklu. Bu işlemi eski hdd de yap süreye bak ve ssd takıp aynı işlemi tekrarla ve süreye bak. O zaman aradaki farkı kestirirsin aklında. 

en azından denetim masasından programları kaldır ı tıkladığında prog ramlar hızlı bir şekilde listelenir.

Aynen hocam dediğiniz gibi anında listelendi.

Hocam bir işlem seç kendine uzun soluklu. Bu işlemi eski hdd de yap süreye bak ve ssd takıp aynı işlemi tekrarla ve süreye bak. O zaman aradaki farkı kestirirsin aklında. 

tamam hocam deniyeceğim şimdi. sonucunu bildiririm burdan.

Ben bu ürünü satın aldım arkadaşlar... http://www.vatanbilgisayar.com/sl-ssd13-sata-notebook-ekstra-hdd-yuvasi.html

Pc de ki 500 GB 7200 Rpm HDD yi DVD bölmesine attım ana Bellek olarak SSD aldım ve mükemmel performans gösterdi pc

5 GB lık winrar arşivini 15 saniyede açtı ve zamandan tasarruf etmemi sağladı...

Bu ne güzel bi düşünce :) bende çift hdd yuvalı laptop almayı düşünüyodum 120 gb sdd hiç bişiye yetmiyo :) süper icat...Birde abdispowerr dostum aldığım sdd marka modelini yazma okuma hızını paylaşir misin rica etsem ? 

Merhabalar. Laptopuma SSD Hard Disk aldım,kurdum ama laptopun destekleyip desteklemediğini bilmiyorum.çünkü hız konusunda pek bir fark göremedim. Bunu anlamanın bir yolu var mıdır ? 
Laptop : Hp DV5-1020et

Selam

Laptopunuz SATA2 desteklediği için, SSD katı hal sürücülerde  ± 250-300 MB/s civarında okuma yazma gibi bir performans sağlayacaktır.. Diğer yandan @BIOS ayarlarında varsa IDE modunu AHCI konumuna getirerek hızı artırma imkânı vardır.. Fakat her durumda mekanik disklere göre daha hızlı olduğu kesindir..

Şuradan http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/ATTO-Disk-Benchmark.shtml indirdikten sonra çalıştırıp resmini buraya eklerseniz, durumu size açıklayabiliriz.

Kolay gelsin..

Bu ne güzel bi düşünce :) bende çift hdd yuvalı laptop almayı düşünüyodum 120 gb sdd hiç bişiye yetmiyo :) süper icat...Birde abdispowerr dostum aldığım sdd marka modelini yazma okuma hızını paylaşir misin rica etsem ? 

Selam

Sayfadak http://www.vatanbilgisayar.com/sl-ssd13-sata-notebook-ekstra-hdd-yuvasi.html DVD-ROM yuvasına takılan adaptörün 2 farklı sürümü vardır. Bunlar IDE ve SATA olma kaydıyla değişiktirler. Almayı düşünürseniz DVD-ROM sürücünüzü çıkartıp durumu görmeniz gerektiğini belirtmek isterim. Boş yere para harcama ve değiştirme gibi işlerler uğraşmamış olursunuz..

Bilginize ve kolay gelsin...