Jump to content

Format Sonrası Probem

Anlatılmayanlar
 Share

Recommended Posts

C ve D olarak ikiye ayrılmış hardiskimde C ye format attık win7 kuruluydu.D sürücüm de win 7 de otomatik bulunan şifreleme ile şifreliydi.normal xp sp3 kurdum ve d sürücüm şu an biçimlendirlmemiş hatası veriyor.şimdi biçimlendirmek istermisiniz diye soruyor.oysa ben D ye format atmadımki.ve D sürücümde bilgilerim var kaybetmemek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

hocam cd den çalışan bi işletim sistemi ile pc aç almak istediğin dosyları c ye kopyala sonra biçimle disk i yine d ye at ve pc ni yeniden başlatıp normal windows u aç

başka yol yo0kmu elimde öle bir cd yok.

Tek soru ;

D sürücüsü için oluşturduğunuz bitlocker sürücü şifrelemeye ait yedek anahtar almış mıydınız ?

Haydi kolay gele !

aldım ama onuda d ye kopyalamıştım=)

Mantıken bitlocker o dosyayı da şifrelemiş olması gerekli, kesin bir çözüm olmasa bile WinPE, Hiren's Boot CD, Parted Magic gibi sistemler ile bilgisayarı başlatarak anahtar dosyasına erişmeye çalışın. Eğer anahtar dosyaya ulaşamaz yada ulaştığınızda dosyaya bitlocker nedeni ile erişemez iseniz tek söylenecek söz geçmiş olsun olur.

Haydi kolay gele !

bunu bir dene sorununu çözebillir

cmd' yi yönetici olarak çalıştır.sonra alttaki kodu yapıştır entere bas ve işlem bitene kadar beklechkdsk D: /r

deneyelim.inş işe yarar

bunu bir dene sorununu çözebillir

cmd' yi yönetici olarak çalıştır.sonra alttaki kodu yapıştır entere bas ve işlem bitene kadar beklechkdsk D: /r

RAW sürücü için chkdsk kullanılmıyor yazdı.

deneyelim.inş işe yarar

sorun giderilmezse win 7 ye geri dönmen gerekebilir. muhtemelen xp kurduğun için sorun çıktığını zannediyorum.

bunuda denemende yarar var

BitLocker To Go Reader

http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=24303

deneyelim.inş işe yarar

RAW sürücü için chkdsk kullanılmıyor yazdı.

Diske ulaşamama nedenin BitLocker değil RAW formatlı olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Bu konuları bir incele, belki işine yarar...

http://www.tnctr.com/topic/85434-harddiskin-boelumlerinin-raw-oldudhunda-kurtarma/

http://www.tnctr.com/topic/227495-rawa-doenuthen-tathynabilir-disk/

Edited by deliC