Jump to content

Autoıt'le Ders Programı Hazırlama

Ayaz80
 Share

Recommended Posts

AutoIt Kullanarak Ders Programı Hazırlamak Istiyorum. Bunu Nasıl Hazırlayabilirm ?

# Tablo Çizmem Lazım.

# AutoIt'le Tablo Çizilmiyorsa Arayüze Ders Programının Resmini de Ekleyebiriz. Bunun İçin Kodları Yazar Mısınız ?

Kaynak Kodlarını  Oluşturamadım. Yardımcı OLur Musunz

Edited by Ayaz80

AutoIt Kullanarak Ders Programı Hazırlamak Istiyorum. Bunu Nasıl Hazırlayabilirm ?

# Tablo Çizmem Lazım.

# AutoIt'le Tablo Çizilmiyorsa Arayüze Ders Programının Resmini de Ekleyebiriz. Bunun İçin Kodları Yazar Mısınız ?

Kaynak Kodlarını  Oluşturamadım. Yardımcı OLur Musunz

Autoitle olur fakat uğraştırır, AMS ile daha kolay hazırlanılabilir, kolay gelsin...

Tabloyu Oluşturamadım. [ Tablo 5x8 Olacak. ]  Font'u ve Rengini Ayarlayamadım. Gün Adını ve Ders Programını Yapamadım ! Mümkünse Gün Adlarının Bulunduğu Kutucuklar Taralı Yada Renkli Olsn ! TSK

Kaynak Kodlar: 

#include <MsgBoxConstants.au3>
#include <ButtonConstants.au3>
#include <EditConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#Region ### START Koda GUI section ### Form=
$Form1 = GUICreate("Gülten - Ali Ziyan Anadolu Lisesi Haftalık Ders Programı", 620, 420, 450, 150)
$Group1 = GUICtrlCreateGroup("Haftalık Ders Programı         |      TNCTR Yardımlarıyla Ali TR  Tarafından Hazırlanmıştır !", 6, 2, 595, 25)
GUICtrlCreateGroup("", -99, -99, 1, 1)
GUISetState(@SW_SHOW)
#EndRegion ### END Koda GUI section ###

While 1
	$nMsg = GUIGetMsg()
	Switch $nMsg
		Case $GUI_EVENT_CLOSE
			Exit

EndSwitch
WEnd

Kodlar'ın Son Hali:

Tabloyu Oluşturamadım. [ Tablo 5x8 Olacak. ]  Font'u ve Rengini Ayarlayamadım. Gün Adını ve Ders Programını Yapamadım ! Mümkünse Gün Adlarının Bulunduğu Kutucuklar Taralı Yada Renkli Olsn ! Birde Hakkında Diye MsgBox Çıksın ; TNCTR Katkılarıyla Hazırlanmıştır Diye. BU Şekilde Nasıl Yapabilirim ?

TSK

#include <MsgBoxConstants.au3>
#include <ButtonConstants.au3>
#include <EditConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <WindowsConstants.au3>

$Form1 = GUICreate("Gülten - Ali Ziyan Anadolu Lisesi Haftalık Ders Programı", 620, 420, 450, 150)
GUICtrlCreateGroup("", -99, -99, 1, 1)
GUISetState(@SW_SHOW)

While 1
$nMsg = GUIGetMsg()
Switch $nMsg
Case $GUI_EVENT_CLOSE
Exit

EndSwitch
WEnd
Edited by Ayaz80

Affetmiyorum katli vacibtir vurun kellesini  :devil:  dememi bekleme tabi :) Gülüm şimdi sana herkesin dediği kılişe lafları demek istemiyorum ama forumda çoh güzel örnekler var. Help dosyasını da öğrenmeye başlamışsın işte ne güzel. Şöyle ufak ufak şeyler yazsan hani basit oyunlar ne bileyim butona basınca Merhaba bugünün tarihi bu vs gibi şeyler... Yani kısa sürede öğrenmek istiyorsun anlıyorum ama sandığın kadar kolay değil bu işler :db:

Yavaş Yavaş Öğreniyoz. Bu 0,5 Saat'in Ürünü :) Derslerden Zaman Bulamıyom Ki ? 

Şaka Bi Yana da Bn Bunu Nasıl Yapacam ? Bu Aracı AutoIt Öğrenmek İçin Yapmıyorum. Bana Biraz Acele Gerek :) Yardımcı Olursanız. Hangi Komutları Kullanmam Gerek ? Tablo Oluştururken Filan