Jump to content

Masaüstü Pc Kapanma Sorunu

the67
 Share

Recommended Posts

Merhaba efendim.pc deki sorunum bir hafta evvel başladı,önce dosya indirirken kapanmaya başladı,sonra browserleri kullanmaya başladığımda işlem yapamaz hale geldi,daha sonra açılırken yapmaya başladı kapanırken ''çıt'' diye ses yapıyor,işlemci ısınıyordur dedim termal macunu yeniledim soğucular çalışıyor,birde ram anakartta DDR2-800mhz yazıyor lakin DDR2-667mhz ram takılmış kapanmanın dışında herşey mükemmel çalışıyor,sadece işlem yaptırmıyor,tecrübeli dostlardan yardım bekliyor ve ilgilendikleri için teşekkür ediyoum.
anakartımın bilgileri bu adreste var..http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=857&MenuID=20

Ramlerin birden fazlaysa tek tek denermisin ...

Bizim bi arkadaşta da tarayıcı açtığında sekmeler çöküyodu sorun işlemciden çıkmıştı eğer anaartınızın biosu varsa daha güncel biosu güncellyin  power suply deneme şansınız varsa onuda bi deneyin aklıma bunlar geliyor selametle..

şişen kondansatör varsa değiştirilmesi gerekebilir. anakartınıza ve power supply üzerindeki kondansatörlere bir göz atın. 

2.si ise 800 mhz destekleyen anakarta 667 mhz ram takmakta bir sakınca yok 

Edited by ArminVB

aynı sorun bendede var ram 2 adet ram var onnarı çıkardım temizledim 3.4 ay sorun çıkmadı yine başladı hardisklere giden kabloları değiştirdim temizledim bir haftadır sorun yok benim açılırken cilt diyo yeniden açılıyo bu sürekli tekrarlıyodu bu arada servise gönderdim yaptık dediler boş çıktı kasanıza hava tutturun sonra ramları ve kabloları konturol edin veya şişen birşeyler varmı bi bakın hava tutarsanız güçlü hava tutmayın bazı parçaları yerinden oynatıyor

kolay gelsin

aynı sorun bendede var ram 2 adet ram var onnarı çıkardım temizledim 3.4 ay sorun çıkmadı yine başladı hardisklere giden kabloları değiştirdim temizledim bir haftadır sorun yok benim açılırken cilt diyo yeniden açılıyo bu sürekli tekrarlıyodu bu arada servise gönderdim yaptık dediler boş çıktı kasanıza hava tutturun sonra ramları ve kabloları konturol edin veya şişen birşeyler varmı bi bakın hava tutarsanız güçlü hava tutmayın bazı parçaları yerinden oynatıyor

kolay gelsin

pc yi çok temiz tutarım her ay bakımını yaparım benim bu arıza beni aştığı için yardım istiyorum efendim yukarıda arkadaşlarımız teknik bilgiler vermişler herkes ne diyorsa benim çin tecrübe olacak.ilginize teşekkür ediyorum.

şişen kondansatör varsa değiştirilmesi gerekebilir. anakartınıza ve power supply üzerindeki kondansatörlere bir göz atın. 

2.si ise 800 mhz destekleyen anakarta 667 mhz ram takmakta bir sakınca yok 

teşekkür ederim araştıracağım efendim.