Jump to content

Tnc Zamanlayıcı

Share

Recommended Posts

Eğer bilgisayar başında uzun süre vakit geçiriyorsanız ve belirli bir süre sonra belli bir işi yapmasını isteyen bir programa ihtiyacınız varsa zamanlayıcı tam da size göre bir uygulama! Emsalleri gibi kendi de bir çok işlevi başarıyla gerçekleştiren bu programın tek farkı tnctr kullanıcıları için hazırlanmış olması :p. Aslında Shutdown komutlarının WinAPI de nasıl kullanıldığını göstermek amacıyla kaynak kodlarını paylaşacaktım ama biraz dağınık olduğumdan bulamadım :pardon: Lafı uzatmadan programı basit bir şekilde takdim edeyim.

1-Yapmak istediğiniz işlemi seçin ardından hangi saatte etkin olmasını istiyorsanız o süreyi girin.
2-Tamam butonuna basın işleminiz saati gelince gerçekleşecektir. Bu süre zarfında programı kapatabilirsiniz arka planda çalışacaktır.
3-Arka plan demişken programı sistem tepsisinden de yönetebilirsiniz. Programı sonlandırabilir çalışan işlemi durdurabilirsiniz.
4-Zamanı gelince ayarladığınız işlem gerçekleşeceği sırada bir ekran gelecektir oradan işlemi erteleyebilir kapatabilir veya şimdi yapmasını sağlayabilirsiniz. (15 sn içinde...)
5-Kapatma işlemleri force olarak ayarlıdır yani bütün uygulamalarınız açık olsa bile onları kapatarak sonlandırma işlemi yapar. Şahsen ihtiyac duyduğum bir özelliktir misal torrent programı veya arkaplanda çalışan bazı uygulamalar shutdown işlemlerinde takılıyor ve sistemin kapanmasını engelliyordu!
6-Programın çalışması için sisteminizde .Net Framework kurulu olması gerekmektedir.Portabledir istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Şimdilik  bu kadar umarım işinize yarar kolay gelsin :)

Programdan Kareler:

[spoiler]RzaXj2N.png
hZJ0CHs.png
a92i2tB.png
5m6jNFd.png
iIrsmAu.png
MR8HM8q.png
Mps6LAk.png
TzPjCzC.png
3uOS523.png
hlPMQbG.png[/spoiler]

Program İndirme Linki:

[codeh]https://app.box.com/s/enit77pyk3nhhmgrybll[/codeh]

Edit : Kaynak kodları 4shared hesabımdan çıktı. Özellikle WinAPI için güzel bir örnek olacağını düşünüyorum. İyi günlerde kullanın.

https://app.box.com/s/51ji0y73n6yo8dvyw28g
Edited by SimpsoN_Bart

Kaba taslak incelediğimde sanki sadece bir göreve koşullanmış gibi program... Birden çok görev ataması yapılırsa fevkaladenin fevkinde dattan yenilmez...

Nacizane önerilerim...

- Sadece saat olarak değil, gün olarakta ileriki tarihlere görev ataması yapılabilsin

- Birden çok görev programa girilebilsin

- Girilen görevler tarih yada saat sırasına göre listelensin.. örnek

10/05/2014   16:00  Mesaj Göster

10/05/2014   16:01  Word Belgesi aç.

10/05/2014   16:02  Sait Uçar - Yayla Havası.mp3 aç

10/05/2014   23:55  Bilgisayarı kapat

Bu kısım günlük görevler vede tüm görevler şeklinde iki şekilde görüntülenebilsin

- Zamanlayıcı değilde akıllı bir ajanda misyonu yüklersek programa geri kalan yapacakların hayal gücüyle sınırlı artık... Bu şekildeki bir programı eminim kapatmaya hiç gerek kalmaz, sistemin vazgeçilmez bir aracı olur... 

Eline koluna sağlık  :clapping:

Önerilerin için teşekkür ederim abi gayet güzel ve makul şeyler doğrusu :) Bunu baştan böyle yazarken aklıma şu hatırlatıcı programım gelmişti ikisini birleştireyim dedim veritabını olarak da sqllite kullanmak istedim ama olmadı bayağı ilereyince birleştirme yapamadım maalesef. Yani haftalık aylık şeyler vardı aklımda onu da belki autoit de yaparım :) Hatırlatıcı dediğim programı da düzenlersem bunları koyabiliriz ek olarak.

http://www.tnctr.com/topic/225517-c-hatyrlatycy-oernedhi/

Kaba taslak incelediğimde sanki sadece bir göreve koşullanmış gibi program... Birden çok görev ataması yapılırsa fevkaladenin fevkinde dattan yenilmez...

Nacizane önerilerim...

- Sadece saat olarak değil, gün olarakta ileriki tarihlere görev ataması yapılabilsin

- Birden çok görev programa girilebilsin

- Girilen görevler tarih yada saat sırasına göre listelensin.. örnek

10/05/2014   16:00  Mesaj Göster

10/05/2014   16:01  Word Belgesi aç.

10/05/2014   16:02  Sait Uçar - Yayla Havası.mp3 aç

10/05/2014   23:55  Bilgisayarı kapat

Bu kısım günlük görevler vede tüm görevler şeklinde iki şekilde görüntülenebilsin

- Zamanlayıcı değilde akıllı bir ajanda misyonu yüklersek programa geri kalan yapacakların hayal gücüyle sınırlı artık... Bu şekildeki bir programı eminim kapatmaya hiç gerek kalmaz, sistemin vazgeçilmez bir aracı olur... 

Eline koluna sağlık  :clapping:

Oto İşlem v1.0, tam istediğin gibi bir şey abim :) Ve açık kaynak kodludur kendileri.

http://www.tnctr.com/topic/207614-oto-ythlem-v10/

Edited by asmazh