Jump to content

Fedora 6 Core Hakkinda Problemler..

dagli_04

Recommended Posts

Merhaba arkada$lar, dun fedora 6 'yi kurdum ama hic bir $eyim cali$miyor ? Ilk kez fedora/linux kurdugum icin hic bir bilgim yok. Lutfen bana bu konularda yardimci olun.. .Exe uzantili dosyalar cali$madigi icin hic bir $ey yapamiyorum. Linux icin bir kac $ey buldum ama nasil kuruldugunu bilmiyorum. Yardim Lutfen... :p

linux'ta exe dosyaları çalışmaz... çalıştırmak için wine yada winex kullanman gerek...

örneğin F2 tuşuna bastığında, karşına çalıştır penceresi gelir oraya (eğer wine yükliyse) wine /home/dosyan.exe yaz ve entere bas... wine bir emulatör (wine is not a emulator :p ) ya da

photoshop, corel, word yazılımlarını çalıştırmak istiyorsan... bu seferde crossover yazılımını bulmalısın...

sorunsuz ve sistemini kasmadan kurulum yapıp kullandırıyor sana win32 yazılımlarını! :)

bu arada mp3 için "xine" kullanabilirsin, msn için "gaim", video playerler için "xine", corel yerine de openoffice draw, photoshop yerine "gimp2"...

indirmiş olduğun xine tar.bz2 ile sıkıştırılmış onun yerine red hat rpm paketi bulabilirsen üzerine iki defa tıklayarak kurulumunu ve gerekli lib'leri kendisi ayarlar...

indirmiş olduğun xine tar.bz2 ile sıkıştırılmış onun yerine red hat rpm paketi bulabilirsen üzerine iki defa tıklayarak kurulumunu ve gerekli lib'leri kendisi ayarlar...

te$ekkurler, ama bu dediklerini bulamadim :p sana zahmet sende varsa upload edermisin ?

birde bu problemim var ::

Please register to see this content.

arkadaşım onu klasör halinde çıkar we simgesi olana tıkla ayrıca program indirip kurmanı sağlayan bi yazılım wardı fedorada warmı bilmiyorum çünki fedorayı hiç kullanmadım ama masaüstün KDE olduğu için muhtemel olarak wardır diyorum ayrıca sistemin ispanyolca sanırsam dediğim yazılımla(ki kendisi default olarak olması lazım (kurulumda seçtinmi bilmiyorum ama ))onunla arayıp indirip kurabiliyorsun ama şuan adı aklımda deil malum linux tırtıklamayalı uzun zaman oldu x program maneger miydi o tarz bişeydi biraaz kurcalasan bulacağın kannatindeyim ama sabırlı ol öürenmekistiyorsan benden sana tawsiye ayrıca çok şahane bi mp3 programı war KDEnin ama adını unuttum :) winamp falan ne olur şarkı sözüne warana kadar kendi indiriyor sen dinlerken bekle bi live cdden aççiim de bakiim pleaase wait :p

Please register to see this content.

Buyur arkadaşım dediğim programın adı kPackageymiş ama dediğim müzik player bunda yok malumun live cd ama xmms war resimden den anlaşılacağı gibi winampın aynısı messenger içinse gaim war filmleride xinede izletiyo bende hiçbir sorun çıkarmadı üstelik bayada eski bi sürüm :) umarım işine yarar :p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...