Jump to content

Uefı Boot Order Hardd Görmüyor

exa_41
 Share

Recommended Posts

S.a Arkdaslar 2 3 gune yatkın hp g6 Leptopun sorunu ile ilgileniyorum Leptopun Fan kanalları tıkanmıs ve fan calısmıyordu onardım temızledım ve yaptım Yanlız Sistem win8 İdi Makine Isıdan Dolayı Recover deyken kapanmıs Vew sürekli Onarmaya Geciyordu Gunlerce onarmada kalıyordu bende Win7 Yüklemek İstedim Bütün Bölümleri Recoverı Dair Sildim Kurdum Sistemi Yanlız Söyle Sorun oldu...

SYSTEM CONFİGURATİON altında boot options Secure boot Disabled Yapıyorum Legacy Support Enabled Yaptıgım zaman hardd göruyor ve sistem acılıyor yanlız f10 ile kayıt edip cıktıgım zaman sistem acılıyo bidaha yeniden baslattım mı Secure boot Enabled Oluyor ve hardd Görmuyor 

Hard Disk 3F0 

UEFI Boot Order Hardd Görmüyor 

Legacy Boot Order Hadd Görüyor Çok Acil Yardıma İhtiyacım Var Arkdaslar Şimdiden Allah Razı oLsun 

Edited by exa_41

Bu yaptığınız ayarların kalıcı olması için açılışta 354 + enter gibi birşey yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Burda yazanı uyguladığınızda yaptığınız ayarlar kalıcı olur. Yani benim verdiğim örnekten yola çıkarsak klavyeden 354 yazın ve enter a basın.

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecek, ileti yazanlar uyarı alacaktır.[/b][/color][/warning]

secure boot kapattıgım zaman legacy support enable yaptıgım zaman o ekran gelıyo o zamanda esc veya entırla sistem acılıyo ama pc yenıden basladıgı zaman bu yaptıgım ayarlar save olmuyo gene eskı halıne gelıyo ve gene bana Boot Device Not Found Plase İnstall An Oparating System On You Hard Disk 3f0 F2 System Diagnostics hatası gelıyor

sorun çözülmüştür eyw baba yaaa vallaha varya benı ne buyuk bı beladan kurtardın bı bılsen vallaha allah razı oLsun senden kardeşim :)